Coin Rehberi

1 Theta Kaç TL? Theta Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Blockchain teknolojisinin kullanım alanı genişledikçe, bu doğrultuda geliştirilen platformların sayısının önemli derecede arttığını görüyoruz. Bu platformların en çok ilgi görenlerinden bir tanesinin de Theta platformu olduğunu görüyoruz. Yazımızda Theta hakkındaki bütün bilinmesi gerekenleri yanı sıra güncel fiyat bilgisine ve grafik analizlerine yer verdik…

Theta Nedir?

Theta, Blockchain tabanında oluşturulan bir video paylaşım platformudur. Video paylaşım alanında oluşturulan ilk Blockchain platformu olan Theta, bu alanda karşılaşılan birçok sorunun önüne geçme amacıyla geliştirilmiştir. Video paylaşımındaki kalitenin yanı sıra içerik gönderimlerindeki maliyetleri de aşağıya çekmeyi planlayan Theta, kendisi ile aynı ismi taşıyan bir de Theta tokenine sahip.

Theta Ne İşe Yarar?

Theta, video platformlarında karşılaşılan önemli sorunların giderilmesi amacıyla yaratılmış bir platformdur. Video yayıncılığının kalitesinin düşük olması ve yüksek masraflı olması gibi sorunların yanı sıra kâr etme oranının oldukça az olması ve ekosistemin merkezi olması ile beraber yeterli seviyede olmaması, Theta tarafından giderilmek istenen sorunların başında geliyor.

Theta Nasıl Alınır?

Theta, ticaret hacmi bakımından lider konumda olan Binance kripto para borsası üzerinden kolaylıkla alınabiliyor. Binance üzerinden Theta almak için, sistem içerisinde kendinize ait bir üyeliğinizin bulunması gerekiyor.

Bu üyeliğiniz ile Binance sistemine giriş yapmanızın ardından ise ana sayfada göreceğiniz ‘Kripto Para Satın AL’ kısmından, ‘Kredi/ Banka Kartı’ ödeme yöntemini belirleyerek hesabınıza para yatırabilirsiniz. Bu yöntemde karşınıza çıkan forma, işlemde kullanacağınız para birimini Türk Lirası olarak belirlemeli ve alacağınız para birimini USDT olarak belirlemelisiniz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Blok Zincir Teknolojisi Neden Karmaşık Gelmemelidir?

Almış olduğunuz USDT yani Tether miktarı, bakiyenize yansıdıktan sonra, ‘Al-Sat’ bölümünden kolaylıkla Theta alma işleminize geçebilirsiniz. Bu bölümde yer alan ‘Temel’ kısmına giderek, ‘Dönüştür’ bölümünü USDT, ‘Hedef’ bölümünü ise THETA olarak belirlemelisiniz. İstediğiniz miktarı belirledikten sonra vereceğiniz onay ile hesabınızda bulunan USDT miktarınızı kolaylıkla Theta’ya dönüştürebilirsiniz.

theta-coin

1 Theta Coin Kaç TL Yapar?

1 Theta, şu sıralarda 5,20 Türk Lirası değeri ile piyasalarda yer alıyor.

1 Theta Coin Kaç Dolar Yapar?

1 Theta’nın dolar karşısındaki değerinin ise 0,632546 USD olduğunu görüyoruz.

1 Theta Coin Kaç Bitcoin Yapar?

Theta, lider kripto para birimi Bitcoin karşısında ise 0,00004137 BTC değeri ile işlem görüyor.

Theta Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Theta, madenciliği yapılabilen bir kripto para birimi değildir. Theta’nın piyasada dolaşım halinde bulunan arzını tümü, şirket tarafından üretiliyor ve piyasaya sürülüyor. Şu sıralarda Theta’nın 1 milyar olan arzının tamamının dolaşımda yer aldığını görüyoruz.

Theta Coin Neye Göre Düşer?

Theta, dolaşımdaki arzının gördüğü talebin düşmesi veya sektörde gördüğü ilginin azalması gibi durumlarda fiyat düşüşü yaşayabilir. Bunun yanı sıra Theta’ya dair çıkarılan kötüleyici yorum veya haberler de fiyatının düşmesine sebep olabilir.

Theta Coin Fiyatı

Theta’nın güncel fiyatının, 5,20 TL olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda Theta fiyatını 0,632546 Amerikan Doları olarak da belirtebiliriz.

Theta Coin Grafiği

Coinmarketcap THETA/TRY: https://coinmarketcap.com/tr/currencies/theta/

Theta, 18 Ocak 2018 tarihinden itibaren piyasalarda yer alırken, günümüze kadar olan grafiğinin oldukça hareketli olduğunu görüyoruz. Düzenli olarak iniş çıkışlar yaşayan ve aktif bir grafiğe sahip olan Theta’nın, özellikle 2020 Mayıs ayından sonra büyük bir yükseliş yaşadığını ve günümüzde de bu ivmesini koruduğunu görüyoruz. Theta’nın piyasa değeri grafiği de fiyat grafiği ile doğru orantılı olarak ilerliyor.

Theta Coin Piyasa Değeri

Theta’nın piyasa değerinin, 5.197.626.832 Türk Lirası olduğunu görüyoruz. Bir başka deyişle Theta’nın piyasa değerini, 632.545.556 Amerikan Doları olarak da söyleyebiliriz.

Theta Coin Analizleri

Theta, video paylaşım alanında yeni bir nesil oluşturması ve pek çok sorunun önüne geçebilecek şekilde tasarlanması nedeniyle, ilgilerin odağında olan bir platformdur. Merkezsiz olarak oluşturulan ilk video platformu olmasıyla öne çıkan Theta, bu alandaki maliyet ve kaliteye de büyük ölçüde yenilikler getiriyor. Her kesimden insana hitap etmesi sayesinde geniş bir kullanım alanı bulunan Theta, geleceği en parlak platformlar arasında yer alıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  ICO ve IPO Karşılaştırması

Video platformlarının en büyüğü olan YouTube’un kurucularından birisi olan Steve Chen’in de söyledikleri Theta hakkında olumlu görüşlere sahip olmak için önemli bir gösterge. Chen yaptığı açıklama ile kendilerinin yarattığı devrimin ardından Theta’nın getireceği yenilikleri heyecan ile beklediğini ve platforma destekle bulunacağını belirtmişti.

Theta Coin Yükselir mi?

Theta, sahip olduğu özelliklerin yanı sıra hitap ettiği geniş kitle sayesinde de gelecekte piyasalarda adından bahsettirecek varlıklar arasında gösteriliyor. Son dönemlerde de artış eğiliminde olduğunu gördüğümüz Theta’nın, gelecekte yapacağı geliştirmeler ve adını geniş kitlelere duyurması halinde daha da yükselebileceğini söyleyebiliriz.

Theta Coin Nasıl Çalışır?

Theta, belirlemiş olduğu üç adet temel soruna çözüm olacak şekilde çalışan bir sisteme sahip durumda. Bu doğrultuda ilk olarak hedef aldığı durumun ise izleyicilerin ödüllendirilmesi olduğunu söyleyebiliriz. Video izleyicileri, bant genişliği ve kaynak gibi bilgileri paylaşmaları halinde Theta token kazanma şansı yakalıyor ve bu kazançlarını videoların yaratıcıları ile paylaşabiliyorlar.

theta-coin

Çözüm olmak istedikleri bir başka durum ise paylaşım yapılan videoların kalitesinin düşüklüğü olarak karşımıza çıkıyor. Theta, uçtan uca merkezsiz bir şekilde video platformu görevi görürken, dünyanın her bir yanından hem sorunsuz hem de yüksek kaliteli video yayını yapılmasını sağlıyor.

Önüne geçmek istedikleri diğer konu ise masrafların fazlalığı. Theta, yayıncıların ve içerik üreticilerinin oldukça yüksek masraflar harcayarak kendilerine altyapı oluşturma gerekliliklerinin önüne geçiyor. Birçok özel iş modelini içerisinde bulunduran Theta, düşük masrafları sayesinde daha fazla kişiye fayda sağlıyor ve elde edebilecekleri kazançları arttırıyor.

Theta Nereden Alınır?

Theta, başlıca Binance, BKEX, OKEx, Huobi Global gibi borsalar olmak üzere birçok kripto para borsasında işlem görüyor ve bu borsalardan alınabiliyor.

Theta Coin Güvenilir mi?

Theta, güvenlik konusunda herhangi bir soru işareti bulundurmayan bir platformdur. Birçok borsanın kendisini listelemesinin yanı sıra YouTube gibi kendi alanının lideri olan bir platformun kurucusu tarafından destek görmesi ve Google gibi büyük bir şirket ile ortaklığı bulunması da güvenilirliğini kanıtlayan en büyük durumlardır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Metaverse ETP Coin (ETP) Nedir? Nasıl Alınır?

Theta Coin Neye Göre Artar?

Theta, piyasaların genel olarak olumlu gidişatının yanı sıra gördüğü ilginin yükselmesi durumunda fiyat artışı sağlayabilir. Bunun yanı sıra global bir sektöre hitap etmesi nedeniyle, daha geniş kitlelere adını duyurması ve büyük ortaklıklara imza atıp, yeni geliştirmeler yapması da fiyat artışı göstermesine neden olabilir.

theta-coin

Theta Coin Haberleri

Theta hakkındaki haberlerin bazılarını şu şekilde sıraladık:

Theta ile Google Ortaklığa Gidiyor

Kripto para sektöründeki gündemlerin en başında yer alan Theta, ana ağa geçiş yapacağı gün, yatırımcılarına bir müjdeli haber daha verdi.

Son dönemlerde yaşadığı yükseliş ile rekor seviyesini gören ve adından çokça bahsettiren Theta, aynı gün içerisinde iki ayrı önemli gelişme yaşadı. Ana ağına geçiş yapacağı gün büyük merakla beklenirken, aynı gün içerisinde Google ile ortaklık yapacağını da doğrulayan Theta, yatırımcılarının yüzünün gülmesini sağladı. Theta’nın ana ağı olan 2.0’ın ortakları arasında yer alacağı belirtilen Google Cloud, bu ortaklık ile birçok yeni teknolojinin geliştirilmesi konusundaki çalışmalarda yer alacak.

Piyasa Durağanlığını Korurken, Theta Önemli Bir Atılım Yaptı

Kripto para piyasasının ufak yükselişler ile ilerlemeye devam ettiği bu dönemde, Theta’nın gösterdiği atılım dikkatleri çekti.

Bitcoin başta olmak üzere Ripple, Ethereum gibi büyük kripto para birimleri küçük yükselişler sürdürseler de piyasaların genelinde bir duraksama dönemi yaşandığı tahmin ediliyor. Tam da bu dönem içerisinde Theta’nın göstermiş olduğu yüzde 30’luk artış, bütün ilgiyi görmesini sağladı. Birçok büyük şirketin destekleyici açıklamalarda bulunduğu Theta, Bitcoin karşısında da son dönemlerde yüzde 43’lük bir değer artışı sağlamış oldu. Uzmanlar tarafından yapılan yorumlarda, piyasanın durağanlığına devam etmesi halinde, Theta’nın daha da önemli yükselişler yaşayabileceği belirtiliyor.

“En iyi 5 DeFi projesi nedir?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/en-iyi-5-defi-projesi-nedir/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu