Kripto Para Haberleri

100 Ethereum Adresi Manipülasyon Yapabilir

Son 30 gün içinde, Ethereum grafiklerde fiyat hareketi açısından çok fazla imkan sunmadı. 29 Nisan’dan bu yana ETH, kripto paraların değişken doğasını bir köşede tutarak 200 ve 215 dolar arasında işlem gördü.

Bununla birlikte, piyasa yatırımcılarının geleceğe yönelik varsayımlara dayanarak bazı eylem ve adımlar atması nedeniyle piyasa sadece mevcut fiyatlara tepki vermemektedir. Santiment’in ortaya koyduğu son verilere göre, ETH balina yatırımcıları sektördeki en büyük altcoin için yüksek umutlara sahip.

Analiz platformu Santiment’in istatistiklerine göre, ETH balina adresleri en iyi 100 borsa dışı cüzdan birikimi açısından grafiklerde 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. 100 borsa dışı cüzdan tarafından sahip olunan toplam tutar, mevcut değerlemeye göre 4,5 milyar dolar değerinde 21,8 milyon Ethereum’u içeriyor. Bu aynı zamanda Mayıs 2019’dan bu yana ilk 100 adres arasında tutulan en büyük kolektif bakiyedir.

Ayrıca, son 48 saat içinde bu adresler toplam bakiyelerine 30,3 milyon dolar değerinde 145.000 ETH daha ekledi.

Küçük Yatırımcılar ve Grayscale

Yukarıda sunulan veriler durumu açıklıyor, ancak küçük yatırımcılar arasında böyle bir his nadir değildir. Glassnode’un son grafiğine göre 100’den fazla ETH tokenine sahip Ethereum adreslerinin sayısı da son 30 gün içinde arttı.

Birçok yatırımcı Ethereum 2.0 güncellemesinin Ethereum’a duyulan ilginin artmasına neden olduğunu düşünüyor.

Bununla birlikte, borsada ticaret yapmayan 100 cüzdan ve Grayscale’e bağlı cüzdanlardan bazı şeyler ortaya çıkabilir. Bu yıl itibariyle, Grayscale Ethereum Tröst Fonunun yönetimi altındaki varlığı 2019’dan bu yana 11,7 milyon dolardan 276,5 milyon dolara yükseldi.

Daha önce, 31 Aralık 2019’dan 24 Nisan 2020’ye kadar ETHE’nin 2020’de toplam madenciliği yapılan ETH’nin %48,4’ünü satın aldığı tespit edilmişti.

Balinalar Manipülasyon Yapabilir Mi?

Daha büyük yükseliş hissi ile ve daha az adreste daha yüksek bir ETH bulunması ile birlikte manipülasyon ihtimalide tetikleniyor. 100 adresin 5 milyar doların üzerinde ETH’ye sahip olduğu düşünüldüğünde, balinaların sektörde manipülasyon yapma ihtimali artmaktadır.

En fazla sermayeye sahip tüccarlar fiyatları tercih ettikleri yönde itebilir veya alternatif olarak fiyatların tercih ettikleri yerden uzaklaşmasını engelleyebilir.

Bu nedenle, veriler şu anda kripto paranın iki tarafını ortaya çıkarıyor ve yalnızca zaman, endüstride ki en büyük altkoin için pozitif bir fiyat hareketinin olup olmayacağını gösterecek.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu