Anasayfa Sektörel 116 Milyon Dolarlık DeFi Vurgununda Yeni Gelişme: Ertelendi!

116 Milyon Dolarlık DeFi Vurgununda Yeni Gelişme: Ertelendi!

Sektörel

Solana tabanlı DeFi platformu Mango Markets'ten 116 milyon dolarlık vurgun yaptığı iddia edilen kişinin dolandırıcılık davası ertelendi.

116 Milyon Dolarlık DeFi Vurgununda Yeni Gelişme: Ertelendi!

Mango Markets'in 116 milyon dolarlık vurguncusunu temsil eden avukatlar; bir yargıcı, dolandırıcılık davasını 8 Nisan 2023 tarihine kadar ertelemeye ikna etti.

Avraham Eisenberg'in dolandırıcılık davası 4 Aralık'ta başlayacaktı ancak 2 Kasım'da Bölge Mahkemesi Yargıcı Arun Subramanian'a başarılı bir erteleme talebinde bulunan avukatlarına göre çeşitli koşullar duruşma hazırlıklarını etkiledi.

Subramanian, 3 Kasım tarihli mahkeme dosyasında, şu ifadeleri kullandı:

Bugünkü konferansta tartışıldığı üzere erteleme talebi KABUL EDİLMİŞTİR. Bu davanın duruşması, 8 Nisan 2024 tarihinde başlayacaktır.

ABD savcıları, erteleme talebine itiraz ettiler ancak başarısız oldular. Subramanian, ayrıca ABD savcılarına ve Eisenberg'in avukatlarına 7 Kasım'a kadar duruşma öncesi önergeler ve sunumlar için gözden geçirilmiş bir program sunmalarını emretti.

Mango Markets istismarına karıştığını itiraf etmesine rağmen Eisenberg; Haziran ayında emtia dolandırıcılığı, emtia manipülasyonu ve telgraf dolandırıcılığına ilişkin üç suçlamayı kabul etmedi.

116 Milyon Dolarlık DeFi Vurgununda Yeni Gelişme: Ertelendi!

Eisenberg'in avukatları, ABD savcıları tarafından sunulan keşif materyallerini incelemek için daha fazla zamana ihtiyaç duyduklarını belirterek, "Hükûmet bu davada sürekli olarak çok sayıda keşifte bulundu [...] savunmanın hala analiz ettiği ve müvekkili ile görüştüğü bir konu." açıklamasında bulundular. 

Avukatlar, Eisenberg'in 26 Ekim'de "beklenmedik bir şekilde" Brooklyn'deki Metropolitan Gözaltı Merkezi'ne (MDC) nakledilmesiyle hazırlık yapmak için zaman kaybettiklerini de sözlerine eklediler.

Eisenberg'in duruşmayla ilgili diğer yasal evraklarla birlikte şerh düştüğü keşif materyallerini transfer etmesine izin verilmedi. Avukatlar, "MDC'ye taşınma, savunma avukatının Bay Eisenberg'e erişimini şimdiden ciddi şekilde engelledi ve engellemeye devam edecek." dediler. 

MCD, eski FTX CEO'su Sam Bankman-Fried'in 2 Kasım'da dolandırıcılıkla ilgili yedi suçlamanın tamamından hüküm giymesinin ardından geri döndüğü cezaevidir.

"MNGO Fiyatını Manipüle Etti" İddiası

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da 20 Ocak'ta Eisenberg'i, Mango Markets yönetişim tokeni MNGO'yu şişirilmiş teminatına karşı "büyük krediler" alarak ve Mango'nun hazinesini yaklaşık 116 milyon dolar boşaltarak manipüle ettiği iddiasıyla suçladı. 

Bu olay, Eisenberg'in yaklaşık üç hafta önce 27 Aralık'ta Porto Riko'da tutuklanmasını takip etti.

Eisenberg, 15 Ekim 2022'de istismarı alenen itiraf etti ve eylemlerinin tamamen yasal olduğunu savundu. Başlangıçta bir ödül anlaşmasının parçası olarak Eisenberg, Mango Markets'in merkeziyetsiz otonom organizasyonuna 67 milyon dolar geri gönderdi. Fakat Mango Markets'in arkasındaki ekip, daha sonra Eisenberg'e 47 milyon dolar tazminat ve faiz için dava açtı.

116 Milyon Dolarlık DeFi Vurgununda Yeni Gelişme: Ertelendi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar