Ethereum Haberleri

117 milyon dolarlık Ethereum’a sahip gizemli kişi kim?

Bitcoin ve geri kalan kripto paraların yükselmesi ile balinalar kârlarını alıp çıkmaya başladı. En azından piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto parası Ethereum’da durum böyle oldu. Whale Alert’e göre kimliği bilinmeyen bir kişi yaklaşık 117 milyon dolar değerinde 248,660 Ethereum’u bir cüzdandan diğerine aktardı.

Balinalar çıkmaya başladı

2020’de büyük kişilikler madenciliği yapılan tüm ETH’leri aldıktan sonra balinalar kısa süre önce Ethereum’dan çıkış yapmaya başladı. Son fiyat yükselişleri ve bunlardan sonra gelen satışlara rağmen büyük yatırımcılar Ethereum’un geleceğinin açık olduğunu düşünüyor.

Ethereum ağının geliştiricileri dijital bir değerin oluşturulması için akıllı sözleşme yazabiliyor. Bu akıllı sözleşmelere merkezi olmayan uygulamalar, Ethereum tokenleri, mübadelesi mümkün olmayan tokenler, merkezi olmayan uygulamalar, lending protokolleri ve merkezi olmayan borsalar ve daha birçok alanda kullanılabiliyor. Tam da bu yüzden Ethereum büyük yatırımcılar arasında kabul görüyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum 2.0 yaklaşıyor

1 aralık 2020’de yani 2 haftadan kısa bir süre sonra gelecek olan Ethereum 2.0 güncellemesi ETH ağının iş kanıtlarından hisse kanıtlarına geçişinin ilk adımını atacak. Yeni güncelleme ile ETH madenciliği bitecek ve bunun yerini staking alacak. Ethereum ağında işlemler staking yapan kişiler tarafından onaylanacak. 32 ETH’ye sahip olan kişiler resmi kanallar ile çok hızlı ve kolay bir şekilde doğrulayıcı olabilecek.

Ethereum 2.0 güncellemesi birkaç yıl içinde tamamlanacak ve ağ tamamen hisse kanıtlarına geçtiğinde büyük yatırımcıların ETH’de gördüğü değer daha fazla netleşmiş olacak.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu