Bitcoin Haberleri

12-18 Nisan arası için Bitcoin boğa ve ayı haberleri…

Bitcoin bir stablecoin’e dönüştürüldü. Bunu kimin yaptığı bilinmiyor, ancak dijital para birimi şu anda en uzun konsolidasyon dönemlerinden birinde. Yaklaşık iki ay önce Şubat ayında olduğu gibi, Bitcoin 58.000 doların üzerinden işlem görüyor ve şu anda yine BTC’ni ne yönde hareket edeceği tahmin edilemiyor.

Buna karşılık, Bitcoin borsaları muazzam bir büyüme görüyor. Unocoin’in CEO’su Sathvik Vishwanath:

2021 yılının ilk çeyreğinde, 2020’nin son çeyreğine kıyasla en az 2 kat daha fazla kullanıcı gördük. Piyasaya akan yeni para dünya çapında tüm para kripto endüstrisini besliyor ve Y kuşağı arasındaki ilgi tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Bu, Hindistan’ın kripto paralar ile ilgili her şeyi yasaklayacağına dair söylentilere rağmen geliyor, ama görünüşe göre NFT’ler Hindistan hükumetini mat etmiş gibi duruyor. Ülkenin medyası artık hükümete kripto paraları yasaklamasını öneriyor.

Batıda ise Robinhood platformunda 2021 yılının ilk çeyreğinde 9,5 milyon kullanıcı kripto para ticareti yaparak bir önceki çeyreğe göre 6 kat artış kaydetti.

Revolut:

2021 Revolut’un kripto para yılı olacak. Artık Cardano, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, Uma, Bancor, Filecoin, Numeraire, Loopring, Orchid ve The Graph ticareti yapabileceksiniz.

Anket:

Mevcut bir Bitcoin planına sahip Avrupalı ​​yatırımcıların ve yöneticilerin yaklaşık %85’inin önümüzdeki iki yıl içinde yatırımlarını artıracağı düşünülüyor.

Ocak ayında yapılan, toplamda 110 milyar dolarlık varlığa sahip 50 kurumsal yatırımcı ve 50 varlık yöneticisinin katıldığı bir anket, Avrupalı ​​yatırımcıların önümüzdeki iki yıl içinde Bitcoin’in değerlemesinde büyüme beklediklerini ortaya koydu. Bir sözcü, tüm yatırımcıların ve yöneticilerin zaten Bitcoin’e bir miktar yatırım yaptığını söyledi. Anket, kurumsal yatırımcılar ve varlık yöneticileri arasındaki varlık dağılımına dikkat çekmedi.

Anket ayrıca, piyasaya kurumsal yatırımcıların girmesi için en az miktar olan yaklaşık 1,07 trilyon ABD doları olan piyasa değerlenmesine ulaştığını tespit etti. Bu sadece Bitcoin içindir…

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Günü Kurtarabilir

SEBA Bank:

SEBA Bank, dört stratejinin lansmanıyla balonlaşan kripto para borsasında alınıp satılan ürün (ETP) alanına girdi.

Bitcoin Tracker Sertifikası USD (SBTCU). Bitcoin Tracker Sertifikası CHF (SBTCC), Ether Tracker Certificate USD (SETH) ve SEBAX Tracker Certificate USD (SEBAX), 9 Nisan’da SIX İsviçre Borsası’nda listelenmek üzere ayarlandı. SBTCU ve SETH’in toplam gider oranları (TER) %0,75 iken, SBTCC ve SEBAX %1,50 TER’lere sahip olacak.

Sektörde daha fazla rekabet, ancak Avrupa’nın en önde gelenleri ile için iyi olabilir; hisseleri için fiziksel olarak Bitcoin sunan BTCetc yönetim altındaki varlıklarını %30 artırarak 1,3 milyar dolara ulaştı.

FTX:

Kripto para piyasası FTX, Miami Heat’in özel kripto para birimi borsa ortağı seçildi. AmericanAirlines Arena, 135 milyon dolar değerindeki 19 yıllık sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak 2021-22 sezonundan itibaren FTX Arena olarak yeniden adlandırılacak.

Bu sadece bir Basketbol takımının markanızı giymesi ve bazı medyanın sizin adınızdan bahsetmesi için çok büyük para… Ancak bu görünüşe göre Bitcoin’de performans bonusları almak için ana akım farkındalığa ulaşmanın iyi bir yolu.

İngiltereli Southampton Southampton baş ticari sorumlusu David Thomas:

Sportsbet.io’daki ekip, sözleşmeye meydan okuyarak ve piyasayı değiştirerek başarılı bir iş kurdu, ancak sorumlu bir şekilde ve onlarla ortaklığımıza yaklaşımları da farklı değildi. Kısa bir süre içinde, yenilikçi, ileri görüşlü ve kulübü, hayranlarımızı ve daha geniş topluluğu son derece desteklediklerini kanıtladılar ve birlikte güvenli kumar mesajları geliştirme ve teşvik etme fırsatını memnuniyetle karşıladık. Böylelikle değerli ortaklar haline geldiler ve bir sonraki bölümü birlikte dört gözle bekliyoruz.

Önde gelen bir dijital varlık Matrixport ise bugün yönetimi altında olan varlıkların 10 milyar doları geçtiğini duyurdu. Matrixport eski Bitmain’in kurucu ortakları olan Jihan Wu ve Yuesheng Ge tarafından kurulan bir tür kripto para borsası ve bankasıdır. Kısa süre önce TRC20 tabanlı USDT para yatırma ve transferlerine destek eklediler. Yıllık %30 USDT sabit gelirli ürünler ve yeni ve mevcut kullanıcılar için şanslı çekilişler koydular.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dünkü Bitcoin Fiyat Düşüşünde 275 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

%30 getiri… Bankalar ise hala %0,5 getiriyi zar zor yönetiyor ve bu adamlar bir şekilde bunun yaklaşık 100 katını veriyor. Belki de bu yüzden Caruso Properties artık herkesin kripto parasını kiralık olarak almak istiyor.

Görünüşe göre Caruso Properties çeşitli lüks dairelere ek olarak Los Angeles’taki The Grove ve California’daki Brand’deki The Americana’ya sahipler. Ayrıca Caruso Properties hazine rezervlerinin %1’ini Bitcoin’e yatırdı, ancak özel bir şirket olarak %1’in tam olarak ne anlama geldiği tam olarak açık değil.

Bununla birlikte, bazı gelişmekte olan ülkelerde görülen enflasyonda olduğu gibi ekonominin bu yıl çılgına dönmesi beklendiğinden dolayı kripto para sektöründe bir patlamanın ilk aşamalarında olduğumuz biraz açık görünüyor.

ABD’de enflasyon muhtemelen geçici olarak % 4’e ulaşacak, çünkü tedarik zincirindeki aksaklıklar özellikle yarı iletkenler için bazı kıtlıklara yol açıyor. Bu nedenle, bazı yoksul veya gelişmekte olan ülkelerde gıda fiyatlarının on yıllık en yüksek seviyelere ulaşmasıyla, araba fiyatları da artabilir.

İşin püf noktası maaşları da yükseltmek olacaktır ve ABD altyapısına yapılan büyük yatırım bir şekilde ülkeye tekrardan dönmelidir.

Avrupa ise yönetimini düzene sokmaya çalışırken, bu çalışmaların çoğu daha kötü bir zamanda gerçekleşemezdi. Avrupa Vatandaşları Zirvesi yaklaşıyor bu, AB başkanının ve dolayısıyla kabinenin Avrupa Birliği vatandaşları tarafından doğrudan seçilmesi de dahil olmak üzere yapılması gerekenler için meşruiyet sağlamalıdır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Balinaları 2020'nin Başından Bu Yana BTC Topluyor

Eğer böyle bir şey düzgün bir zamanda olsaydı, Avrupa Balkanlar üzerinden Türkiye’ye ve Batı Balkanlar üzerinden İtalya’ya tren hattı bağlantıları inşa ederek çok düşük orandalar meyve ticareti yapabilir ve böylece nakliyeyi yeniden yönlendirerek seyahat sürelerini kısaltabilir veya turizmi artırabilirdi. Bu yüzden, gelişmekte olan ülkelerin %5 ila %10’luk büyümesinden yararlanarak, tüm bunları inşa etmek için kendi vatandaşlarını çalıştıracak ve işçilere olan artan talep nedeniyle bu süreçte ücretlerin artacak.

Bununla birlikte bu basitlik muhtemelen hala çok milliyetçi olan ve bazı nedenlerden dolayı kıtasal düzeydeki stratejik düşünceyi kavrayamayacak gibi görünen Avrupa devleti hükümetlerinin anlayışına uymuyor.

Ne yazık ki bu, Avrupadan son on yıl içinde belki de %10 potansiyel büyümeyi azaltma riskini artıyor. Ancak Avrupa’nın açık bir kavrayışa kavuşmaları sadece bir zaman meselesidir.

Yeni AB idarecisini vatandaşlar doğrudan seçeceğinden dolayı meşruiyet elde etmesi kaçınılmazdır böyle bir şey olmazsa AB düzgün bir yönetime sahip olmaz. Ama gelecek kişi kalifiye olursa ancak o zaman yeni bir kamu hizmeti en iyi AB yeteneklerini artırabilir ve gelecek yeni AB yöneticisi muhtemelen düşünce ve yeni araçlarla gelen en gelişmiş olanı olacaktır.

Yani Avrupa muhtemelen bir noktada şahlanacaktır, ama o noktaya varmanın ne kadar süreceğini söylemek imkansızdır. Umarız Bitcoin’in fiyatı kısa süre içinde tekrardan 60.000 doları fetheder. Böyle bir şey olduğunda en azından sükûnet biraz da olsa artacak ve insanlar tekrardan kâr elde etmeye başlayacak.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu