Anasayfa Bitcoin 12 Spot Bitcoin ETF Başvurusu Bu Tarihlerde Onaylanabilir!

12 Spot Bitcoin ETF Başvurusu Bu Tarihlerde Onaylanabilir!

Bitcoin

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 12 spot Bitcoin ETF başvurusuna hangi tarihlerde onay verebilir? İşte ayrıntılar...

12 Spot Bitcoin ETF Başvurusu Bu Tarihlerde Onaylanabilir!

Amerika Birleşik Devletleri'nde spot Bitcoin ETF'lerin onaylanması için yapılan yarış çok önemli bir noktaya geldi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) bekleyen bir düzine başvuruya yeşil ışık yakmak için küçük bir fırsat penceresi var. 

SEC, 9 Kasım-17 Kasım tarihleri arasında söz konusu spot Bitcoin ETF'lerini onaylayarak kripto yatırım ortamını değiştirmek için eşsiz bir fırsata sahip görünüyor. 

Yatırımcıların dijital varlığa doğrudan sahip olmadan Bitcoin'e maruz kalmalarını sağlayan ETF'ler, finans dünyasında hararetle tartışılan bir konu olmuştur.

SEC'in potansiyel onayı, yatırımcıların Bitcoin tarafından desteklenen hisseleri satın almalarının önünü açacaktır. Bu durum, değişken kripto varlığına doğrudan yatırım yapmakta tereddüt edenler için Bitcoin'i cazip ve erişilebilir bir yatırım seçeneği haline getirecektir.

Bu önemli an, Bloomberg ETF analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas tarafından vurgulandı. İkili, SEC'in BlackRock, Bitwise, VanEck, WisdomTree, Invesco, Fidelity ve Valkyrie gibi büyük oyuncular için verdiği erteleme emirlerinin koordineli bir çabaya işaret ettiğini öne sürdü.

Bu durum; SEC'in, 12 başvuru sahibinin tamamının Bitcoin ETF'lerini başlatmasına izin vermek isteyebileceğini gösteriyor. Bu, onların yaklaşımlarında önemli bir değişime işaret edecektir. Onayın garanti edilmediğini ve bu pencerenin bir olasılık olmaya devam ettiğini vurgulamak önemlidir.

Bu özel fırsat penceresinin nedeni, SEC'in çeşitli başvurular için son tarihi uzatmasıyla bağlantılıdır. Yorum dönemi 8 Kasım'da sona erdi ve nihai kararlar için son gün oldu. 17 Kasım'dan sonra üç spesifik başvuru için yorum dönemi yeniden başlayacak. Bu da olası onay ya da ret kararlarını 23 Kasım sonrasına erteleyecek.

Spot Bitcoin ETF Kararları Merakla Bekleniyor

12 Spot Bitcoin ETF Başvurusu Bu Tarihlerde Onaylanabilir!

Bitwise Asset Management'ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan'a göre; birçok potansiyel yatırımcı, yakın onay olasılığından habersiz. ETF'ler için doğal bir kitleyi temsil eden danışmanlar, büyük ölçüde 2025 veya sonrasına kadar onay beklemiyor. Bu da onayın gerçekleşmesi halinde Bitcoin'e olan ilgide ve yatırımda bir artışın tetiklenebileceği anlamına geliyor. Dahası bu durum, fiyatı ve piyasa dinamiklerini de etkileyebilir.

Sonuç olarak önümüzdeki günler, Amerika Birleşik Devletleri'nde Bitcoin ETF'lerinin kaderinin belirlenmesinde kritik öneme sahip olacak. Piyasa, SEC'in kararını merakla bekliyor. Onaylanması halinde kripto yatırımı için dönüştürücü bir an olabilir ve potansiyel olarak yeni bir ilgi ve benimseme dalgası yaratabilir.

12 Spot Bitcoin ETF Başvurusu Bu Tarihlerde Onaylanabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar