Kripto Para Haberleri

14 Nisan’da halka açılacak Coinbase’in hisse fiyatı belirlendi!

ABONE OL:

14 Nisan’da doğrudan borsada listelenecek kripto para birimi borsası Coinbase’in hedef hisse senedi kısa süre önce DA Davidson tarafından açıkladı. DA Davidson (yatırım bankası) Coinbase hisse senedi fiyatında %125’lik bir artış ile 440 dolara yükseldiğini açıkladı.

Coinbase 14 Nisan’a hazırlanıyor

Coinbase’in Nasdaq’ta 14 Nisan’da doğrudan hisse senedi listeleme beklentisi, borsanın 2021 ilk çeyrek kazanç sonuçlarının açıklamasının ardından artıyor.

Kripto para birimi borsa platformu 2021 ilk çeyrek getirilerinin 2020’den 2021’e %840 artarak 1.8 milyar dolara yükseldiğini açıkladı Böylece Coinbase 2021 ilk çeyrek getirisinin sadece 614 milyon dolar olacağını tahmin eden DA Davidson’ı şaşırttı.

Coinbase’den gelen bu patlayıcı sonuçlar ile DA Davidson’ın Coinbase hissesi satın alma derecesini artırmasına neden oldu. DA Davidson dün Coinbase hisse senedi fiyat hedefini %125 artırarak 440 dolar çıkardı. Coinbase hisse senedi için önceki fiyat hedefi 195 dolar olarak belirlenmişti.

Coinbase’in hisse fiyatı neden 440 dolar oldu?

DA Davidson analisti Gil Luria, Coinbase’in ilk çeyrek sonuçlarının “hem üst hem de alt satırlarda tahminlerinin çok üzerinde olduğunu söyledi. Ayrıca analist, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkarken Coinbase’de rekora yakın işlem hacmi görülmesi borsanın kazançların artırdı.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Çin, Dijital Yuan Testini Genişletiyor

Coinbase’deki yönetimin Bitcoin’de bir ayı piyasası olursa işini korumaya hazır olduğunu eklemeden önce analist Gil Luria; “COIN’in ürün deneyiminin ve sınıfının en iyisi uyumluluk ve düzenleyici kontrollerini savunulabilir olduğuna inanmaya devam ediyoruz.” dedi.

Gil Luria, “Coinbase’in gelirinin Bitcoin ile yüksek oranda ilişkili olduğu şüphesizdir.” diye belirtti. Bitcoin, 2021 ilk çeyrekte %104 artarak son 2 ayda sürekli olarak direnç görevi gören 60.000 dolarlık seviyesinin hemen üstüne çıktı.

DA Davidson, 440 dolarlık fiyat hedefini Coinbase’in beklenen 2021 gelirinin 20 katından elde ederek yaptı. Coinbase en son Nasdaq Özel Pazarında özel bir açık artırmada hisse başına 350 dolardan işlem gördü ve şirkete 90 milyar dolar değer biçildi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu