Anasayfa Altcoin 15 Milyon Dolarlık Giriş Şaşırttı! Popüler Coin'de Büyük Artış...

15 Milyon Dolarlık Giriş Şaşırttı! Popüler Coin'de Büyük Artış...

Altcoin

Solana yatırım ürünleri 15 milyon dolarlık giriş kaydederken SOL fiyatı 30 dolara yükseldi.

15 Milyon Dolarlık Giriş Şaşırttı! Popüler Coin'de Büyük Artış...

Ethereum'un Layer-1 rakibi Solana (SOL) geçtiğimiz hafta sonu 30 doları aşarak büyük bir fiyat artışı yaşadı. Yazının hazırlandığı sırada SOL, yüzde 5,15 artışla 30,16 dolarlık fiyattan ve 12,56 milyar dolarlık piyasa değerinden işlem görüyor.

Solana Net Girişler Görüyor

Geçtiğimiz hafta Solana fiyatı yüzde 32'lik şaşırtıcı bir kazanç kaydetti. Aynı süre zarfında Solana yatırım ürünleri, 15,5 milyon dolarlık net giriş gördü. Bununla birlikte CoinShares verilerine göre; 2023 yılında Solana ürünleri için toplam girişler, toplam AuM'nin yüzde 47'sini temsil edecek şekilde 74 milyon dolara yükseldi.

Solana fiyat rallisi, 22 Ekim Pazar günü 31.000 dolara yükselen Bitcoin'den de güçlü bir destek aldı. Bitcoin yatırım ürünleri de geçtiğimiz hafta boyunca net girişlere tanıklık etti. 

Son ralli sırasında Solana, yatırımcıların dikkatini Ethereum'dan kendisine çekti. Solana net giriş kaydederken, Ethereum geçen hafta 7,4 milyon dolarlık çıkış kaydetti.

Solana Mega Ralliye mi Hazırlanıyor?

15 Milyon Dolarlık Giriş Şaşırttı! Popüler Coin'de Büyük Artış...

Solana'nın 2023'te lider oyuncu olma potansiyelinin en ilgi çekici göstergelerinden biri, son dönemdeki performansıdır. Son 10 ay içerisinde SOL, 10 dolardan 30 dolara yükselerek önemli kazançlar elde etti.

Geçtiğimiz hafta yüzde 41'lik güçlü bir artış kaydeden SOL, geçtiğimiz ay yüzde 60, son altı ayda ise yüzde 41 oranında artış yaşadı. 

Yaklaşık bir yıl boyunca 25 dolarlık direnç seviyesinin altında kaldıktan sonra SOL, nihayet bu seviyeyi aştı. Mevcut toparlanmayı sürdürebilmek için Solana'nın günlük mum çubuğu kapanışını yaklaşık 35 dolarlık bir başka önemli direncin üzerinde gerçekleştirmesi gerekiyor.

Bu atılım, 40 dolara tırmanışın önünü açacaktır. Bu da potansiyel olarak yüzde 29'luk bir artışı temsil edecektir. Söz konusu seviyenin aşılması, 50 dolara doğru bir hareket başlatmak ve daha sonra bunu ikiye katlayarak 100 dolara ulaşmak için çok önemli hale geliyor.

"Ethereum katili", tüm önemli hareketli ortalamaların (MA) üzerinde bir pozisyonu koruyor. Solana için günlük grafikte bu MA'ların, özellikle de 20 Ekim'de meydana gelen altın kesişim şeklinde bir alım sinyali verdiğini belirtmek gerekir.

Bu altın kesişimde 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA), 200 günlük EMA'nın üzerinden geçti ve devam eden yükseliş trendinin sağlamlığına işaret etti.

Kaynak: CoinGape

15 Milyon Dolarlık Giriş Şaşırttı! Popüler Coin'de Büyük Artış... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar