Anasayfa Altcoin 150 Milyon DYDX'in Kilidi Açıldı! Balinalar Böyle Tepki Verdi...

150 Milyon DYDX'in Kilidi Açıldı! Balinalar Böyle Tepki Verdi...

Altcoin

Balinalar, 150 milyon DYDX'in kilidinin açılmasına nasıl tepki verdi? Ayrıntılar burada...

150 Milyon DYDX'in Kilidi Açıldı! Balinalar Böyle Tepki Verdi...

Önde gelen sürekli sözleşmeler platformu dYdX, 1 Aralık'ın erken işlem saatlerinde toplamda yaklaşık 465 milyon dolar değerinde 150 milyon DYDX tokeninin kilidini açtı.

Token Unlocks'tan alınan veriler; kilidi açılan tokenlerin varlığın, 180 milyonluk dolaşım arzının yüzde 80'inden fazlasını oluşturduğunu gösterdi.

Yaklaşık 257 milyon dolar değerindeki DYDX tokenleri; bazıları a16z crypto, Defiance Capital ve Polychain Capital'i içeren protokol yatırımcılarına verildi.

DYDX, Binance Borsasına Akıyor

150 Milyon DYDX'in Kilidi Açıldı! Balinalar Böyle Tepki Verdi...

Kilit açma etkinliğinin ardından kilidi açılmış tokenlerin bir kısmını alan üç balina hesabı, o zamandan beri kripto para borsası Binance'de ileriye dönük satışlar için aynı şeyi transfer etti.

X'teki (eski adıyla Twitter) bir dizi gönderide; zincir üstü dedektif Lookokchain, üç büyük cüzdanın 21,46 milyon dolar değerinde 6,81 milyon DYDX tokenini toplu olarak Binance'e aktardığını tespit etti.

Borsadaki DYDX girişlerindeki artış, tokenin değeri üzerinde aşağı yönlü bir baskıya neden oldu. CoinGecko'dan alınan veriler, altcoinin değerinin son 24 saat içinde yüzde 5'in üzerinde düştüğünü gösterdi.

Fiyatı düşerken DYDX'in işlem hacmi son 24 saat içinde yükseldi. Santiment'in verilerine göre, coin'in işlem hacmi yazım sırasında 152 milyon dolara ulaştı ve son 24 saatte yüzde 49 arttı.

Karşılık gelen bir fiyat rallisi olmadan hacmin artması, düşüş eğilimli bir fiyat/hacim ayrışmasına işaret ediyor. Bunu genellikle bir varlığın fiyatında daha fazla düşüş izler.

Bunun nedeni, bir varlığın fiyatı düşerken yüksek bir işlem hacmi kaydetmesi durumunda alım satım faaliyetinin çoğunlukla varlıklarını dağıtmaya ve alım satım pozisyonlarından çıkmaya çalışan kişilerden oluşmasıdır.

Ayılar Kontrolü Ele Geçirdi

Kilit açma etkinliğinin tamamlanmasından bu yana piyasayı ele geçiren satış aktivitesini, 12 saatlik grafikte gözlemlenen temel momentum göstergeleri de teyit etti.

DYDX'in Göreceli Güç Endeksi (RSI) aşağı yönlü bir seyir izledi ve yazım sırasında 43,31'de kaldı. Para Akışı Endeksi (MFI) 3073'te tespit edildi ve aşırı satım bölgesine yaklaşma eğilimi gösterdi.

Bu göstergeler tarafından döndürülen değerler, kilidin açılmasından bu yana gerçekleşen yoğun token dağıtımına işaret etti. 

Son olarak DYDX'in Yönlü Hareket Endeksi (DMI), ayıların spot piyasalarının kontrolünü eline almasını sağladı. Yazım sırasında DYDX'in 17,63'teki pozitif yönlü endeksi (yeşil), 19,53'teki negatif yönlü endeksinin (kırmızı) altında kaldı. Bu durum, satıcıların gücünün alıcıların gücünü aştığını gösterdi.

150 Milyon DYDX'in Kilidi Açıldı! Balinalar Böyle Tepki Verdi...

Kaynak: AMBCrypto

150 Milyon DYDX'in Kilidi Açıldı! Balinalar Böyle Tepki Verdi... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik