Anasayfa Sektörel 153 Yıllık Dev Banka, Kurumsal Müşteriler İçin Kripto Tutacak!

153 Yıllık Dev Banka, Kurumsal Müşteriler İçin Kripto Tutacak!

Sektörel

Yakın tarihli bir rapora göre, 153 yıllık dev banka kurumsal müşterileri için kripto para birimleri tutmaya başlayacak. İşte tüm detaylar...

153 Yıllık Dev Banka, Kurumsal Müşteriler İçin Kripto Tutacak!

Yaklaşık bir buçuk trilyon dolarlık varlığa sahip olan Deutsche Bank, müşterilerinin kriptoları için saklama hizmetleri başlattı. 153 yıllık bankacılık devi, tamamı kripto saklama çözümleri sunan Standard Chartered, BNY Mellon ve Societe Generale gibi bankaların saflarına katılıyor.

Deutsche Bank, İsviçreli kripto firması Taurus ile olan ortaklığına ilişkin bir açıklama yayınladı. Bu ortaklık, kripto saklama hizmetleri sağlamayı ve tokenize edilmiş varlıkları ele almayı amaçlıyor. Deutsche Bank'tan Paul Maley:

“Dijital varlık alanının trilyonlarca dolarlık varlığı kapsaması beklendiğinden, bunun hem yatırımcılar hem de şirketler için önceliklerden biri olarak görülmesi kaçınılmaz. Odak noktamız sadece kripto para birimleri değil, aynı zamanda genel dijital varlık ekosistemindeki müşterilerimizi desteklemektir. 

Ürün tasarımımız ve müşteriler için saklama niteliği, bankanın diğer faaliyetlerine bulaşma riskinin olmamasını sağlayacaktır."

Deutsche Bank'ın Şubat ayında Taurus'un 65 milyon dolarlık B Serisi bağış toplama turuna katıldığını belirtmekte fayda var. Bu hafta aynı zamanda Londralı HSBC'nin, BNY Mellon ve BNP Paribas gibi bankacılık liderleriyle daha önce işbirliklerine sahip olan kripto saklama teknolojisi şirketi Fireblocks ile iş birliği yaptığına dair haberler de geldi.

Bir sözcü, Deutsche Bank'ın hemen kripto ticaretine girmediğini açıklasa da bu, 2020 Dünya Ekonomik Forumu makalesindeki bir açıklamayla çelişiyor. İlginçtir ki, Haziran gibi yakın bir tarihte banka, Almanya'da bir kripto saklama lisansı arayışına girmişti.

Banka, tarihsel olarak kriptoya şüpheyle yaklaşsa da, 2017'den bu yana çeşitli makalelerde blockchain sürekli ilgi gösterdi ve faydalarını savundu. Deutsche Bank baş stratejisti Ulrich Stephan:

"Bitcoin'i (BTC) sıradan yatırımcılara tavsiye etmem."

Bankaların kripto parayla ilgili görüşlerindeki değişim, kademeli de olsa dikkat çekici. Şubat 2019'da Bank of America ve JPMorgan Chase & Co. kripto parayla ilgili endişelerini dile getirdi. Hatta ikincisinin CEO'su Jamie Dimon, Bitcoin'i (BTC) "dolandırıcılık" olarak etiketleyerek kayıtlara geçmişti.

Kripto Para Birimlerine Yönelik Şüphecilik

Bu ilerici adımlara rağmen kripto para, birçok bankanın gözünde hala küresel bir ekonomik tehdit olarak görülüyor. Geçen yılki Terraform Labs'ın TerraUSD (UST) çöküşü, FTX'in Kasım ayındaki çöküşüyle ​​daha da kötüleşen piyasa değerinden milyarlarca doları sildi. Ardından gelen “kripto kışı” o zamandan beri geleneksel finans üzerinde bir ihtiyat gölgesi oluşturdu.

153 Yıllık Dev Banka, Kurumsal Müşteriler İçin Kripto Tutacak!

Mart ayında yaşanan rahatsız edici bir olay, ABD'de bankacılık stoklarının hızla düştüğü orta düzey bir bankacılık krizini gözler önüne serdi. İlgili üç bankanın bir dereceye kadar kripto ilişkisi vardı ve bu da kripto imajını daha da zedeledi. Üçlünün kripto paraya en olumlu bakan bankası olan Silvergate Capital, sektörde önemli bir borç veren konumundaydı.

Bugün, büyük finans kurumları kriptoyla ilgili riskleri tartmaya devam ediyor. Sadece bir hafta önce Uluslararası Para Fonu (IMF), kripto paranın küresel ekonomi üzerindeki zararlı etkilerini azaltmaya yönelik bir stratejiyi açıkladı. Bu, kripto paranın itibarının hala önünde olduğu uzun yolculuğun kesin bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor.

Kaynak: BeInCrypto

153 Yıllık Dev Banka, Kurumsal Müşteriler İçin Kripto Tutacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan