Anasayfa Analiz 17 Nisan 2023: Piyasada Günün Kazananları ve Kaybedenleri...

17 Nisan 2023: Piyasada Günün Kazananları ve Kaybedenleri...

Analiz

Ethereum (ETH) fiyatı 11 ayın en yüksek seviyesine ulaşırken Bitcoin (BTC) fiyatı ise 30.000 dolar seviyesinin altına geriledi. İşte piyasada son durum...

17 Nisan 2023: Piyasada Günün Kazananları ve Kaybedenleri...
Hızlı İçerik

Birkaç gün boyunca 30.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem gören Bitcoin (BTC) fiyatı, daha sonra bu seviyenin altına düşerek 5 günün en düşük seviyesini kaydetti.

Buna karşılık Ethereum (ETH) fiyatı, bugün biraz daha yükselerek geçen yılın Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesini kaydetti. Bu arada BNB, Dogecoin (DOGE) ve Solana (SOL) fiyatları da etkileyici yüzdelerle arttı.

Bitcoin 

17 Nisan 2023: Piyasada Günün Kazananları ve Kaybedenleri...

Geçen hafta 30.000 dolar seviyesini yeniden kazanan Bitcoin fiyatı, birkaç gün boyunca genel olarak bu seviyenin üzerinde kaldı. ABD TÜFE rakamları bile söz konusu fiyatı etkileyemedi. 

En önemli fiyat artışı, varlığın Haziran 2022'den bu yana ilk kez 31.000 dolara ulaştığı Cuma günü geldi. Fakat ayılar hareketi yakaladı ve Bitcoin fiyatını aşağı doğru itti. Saatler sonra kendisini 30.000 dolara düşerken bulan Bitcoin fiyatı, düşük işlem hacimleri arasında hafta sonu boyunca bu seviyeyi korumayı başardı.

Pazar sona ererken Bitcoin fiyatı bir adım attı ancak 30.600 doların önünde durduruldu. Sonraki ret, Bitcoin fiyatını aşağı doğru baskıladı. Söz konusu fiyat 5 günün en düşük seviyesi olan 29.800 dolara geriledi. 

Şu an itibariyle yaklaşık 100 dolar toparlanmış durumda olan Bitcoin fiyatı, hala 30.000 doların altında işlem görüyor.

Bitcoin'in piyasa değeri 580 milyar doların altına gerilerken altcoinler üzerindeki hâkimiyeti bir darbe daha aldı ve bir hafta önce yüzde 47'yi aştıktan sonra şimdi yüzde 45.7'ye düştü.

Altcoinler

17 Nisan 2023: Piyasada Günün Kazananları ve Kaybedenleri...

Ethereum, uzun zamandır beklenen Shapella güncellemesinin tamamlanmasının ardından ilgiyi kendisine çekmeyi başardı. ETH fiyatı, büyük ölçüde Bitcoin'den daha iyi performans gösterdi ve bu da hâkimiyetini artırmasına neden oldu.

ETH fiyatı son 11 ayın en yüksek seviyesini kaydetmek için saatler önce 2.130 doların üzerine çıktı. Fiyat, şu an itibariyle 2.100 doların biraz altına geri çekilmiş durumda. 

BNB, Dogecoin, Solana ve Litecoin fiyatlarının hepsi bir günde yüzde 3 ila yüzde 4 arasında değer kazandı. Sonuç olarak BNB fiyatı 345 dolardan işlem görüyor. DOGE fiyatı 0,9 doların üzerinde el değiştiriyor. SOL fiyatı 25 dolardan işlem görürken LTC fiyatı ise 100 dolardan biraz uzakta yer alıyor. 

Avalanche bir günde yüzde 6 ve bir haftada yüzde 15'in üzerinde artış gösterdi. AVAX fiyatı 20 dolar seviyesini geçti. 

Kripto para piyasasının toplam değeri 1.265 trilyon dolar ile aynı noktada kaldı.

17 Nisan 2023: Piyasada Günün Kazananları ve Kaybedenleri... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik