Altcoin Haberleri

2. Dogecoin Olarak Görülen Shiba Inu, Son 7 Günde %1800 Yükseldi

Elon Musk tarafından desteklenen kripto para birimi Dogecoin’in yerini alacak yeni rakip bir kripto para birimi gibi manşetlere çıkarken Dogecoin’in değeri düşüyor.

Saturday Night Live, yüksek profilli konuklara yabancı değildir, ancak çok azı Elon Musk’ın ekonomik değerine sahiptir. Elon Musk sadece çok başarılı bir iş adamı ve gezegendeki en zengin insanlardan biri değil aynı zamanda Musk’ın projelerine yatırım yapan çok sayıda takipçiye sahip.

Bununla birlikte, Elon Musk’ın desteğiyle Dogecoin’e yatırım yapanların bir kısmı başarılı iş adamının DOGE’u bir dolandırıcılık olarak tanımlaması ile hayal kırıklığına uğradı. Sonuç olarak, Dogecoin’in değeri hızla düştü. Bunun arkasında, Shiba Inu adlı rakip bir kripto para birimi patladı.

Shiba Inu fiyatı son yirmi dört saat içinde %82,90 arttı. Bu, geçen haftaki yükselişi %1621.50’ye çıkardı. Doğal olarak, kripto para birimlerinin değişken yapısı nedeniyle fiyat önemli ölçüde dalgalanama görebilir. Bununla birlikte son yükseliş ile Shiba Inu, Dogecoin için rakip haline getirdi. Hem Dogecoin hem de Shiba Inu bazı benzer özelliklere sahip.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İnanılmaz Ama Oldu! Dogecoin, Bitcoin'i Solladı

Her iki para birimi de doge olarak bilinen Shibu Inu şaka formatını kullanır. Bununla birlikte Shiba Inu, Doge şakasının doğrudan bir kopyasıyken, Shiba Inu doge şakasını ilham kaynağı olarak kullanır ve basitleştirilmiş bir logosu vardır. Shiba Inu’nun oluşturmak istediği ademi merkeziyetçi topluluk Dogecoin’den etkilendi, ancak son yükselişten sonra Shiba Inu ilham kaynağı olan Dogecoin’e rakip olduğunu görebilir.

Crypto.com Shiba Inu’yu özetledi

Crypto.com

SHIB, SHIBA INU’nun ekosistemi altında oluşturulan, merkezi olmayan kendiliğinden topluluk oluşturma deneyidir. Kullanıcıların milyarlarca, hatta trilyonlarca Shiba Inu tutmasına izin verilir. SHIB, SHIBA INU’nun merkezi olmayan borsası olan ShibaSwap’te listelenen ve teşvik edilen ilk kripto para tokenidir.

Kripto para birimlerinin artan ortaklığına rağmen, kripto paralar hala riskli bir yatırımdır. Kripto para birimlerinin merkezileştirilmemiş olması fiyatı keskin bir şekilde düşebileceği anlamına gelir. Dahası, insanlar kolayca kripto para çıkarabilir ve bunun meşru bir işletme olup olmadığını söylemek zordur. Bu şimdiye kadar alıcıların önemli miktarlarda para kaybetmesine neden oldu.

Zaman içinde daha fazla ademi merkeziyetçi kripto para birimlerinin yükselişe geçip geçmeyeceğini veya baskın para birimleri geniş çapta kabul gördükçe kenarda kalıp kalmayacaklarını gösterecek. Her iki durumda da piyasanın şu anda Dogecoin gibi gelişmekte olan para birimlerinin çoktan piyasada rakipleri olacak kadar büyümekte olduğu görülüyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu