Kripto Para Haberleri

2 yıllık dava sona erdi! Bitfinex ve Tether yetkililer ile anlaşmaya vardı

Kripto para firmaları Bitfinex ve Tether, New York Başsavcı (NYAG) ofisi ile anlaşmaya vararak 2019’un ortalarında başlayan yasal bir anlaşmazlığı sona erdirdi. New York Başsavcı Letitia James’in yaptığı açıklamaya göre, anlaşmanın bir parçası olarak Bitfinex ve Tether 18.5 milyon dolar ödeme yapacak.

Nisan 2019’da NYAG ofisi, Bitfinex’in Tether’in fonlarını kullanarak ödeme işlemcisi Crypto Capital’in kaybettiği 850 milyon doları gizlice ödemek için kullandığını iddia etti. Buna ek olarak NYAG, kaybedilen fonların 2018 sonlarında Bitfinex müşterileri için para çekme sorunlarına neden olduğunu iddia etti.

Tether (USDT)

Bitfinex o sırada para kaybetmediğini söylemişti. Bunun yerine, Crypto Capital’in fonları Portekiz ve Polonya’daki hükumet yetkilileri tarafından ele geçirildi ve o zamandan beri ABD’li Bitfinex bu fonları geri almaya çalıştı.

Dava sonra erdi: Bitfinex ve Tether 18.5 milyon dolar ödemeyecek

Bugünkü anlaşmanın bir parçası olarak, Bitfinex ve Tether yanlış bir şey yapmadığını kabul etti. Konuya yakın avukatlar ise NYAG ofisi yetersiz olduğunu söyledi.

Eski bir federal savcı olan Ryan Weinstein:

Çevrimiçi spekülasyonun aksine, Tether’in herhangi bir destek olmadan veya kripto para fiyatlarını manipüle etmek için Tether [USDT] bastığına dair hiçbir bulgu yoktu.

Kripto Borsası Nedir? Nasıl Kurulur?

Bitfinex ve Tether’in genel danışmanı Stuart Hoegner, The Block’a 18.5 milyon dolarlık ödemenin “bu konuyu geride bırakma ve işimize odaklanma arzumuzun bir ölçüsü olarak” görülmesi gerektiğini söyledi.

18.5 milyon dolarlık anlaşmanın bir parçası olarak Tether, NYAG’ın da kabul ettiği bir tavsiye çerçevesinde NYAG’nin ofisine ve kamuya USDT’nin rezerv desteğiyle ilgili 3 aylık bir güncelleme sağlamaya gönüllü oldu. Stuart Hoegner, “Başsavcı’nın şeffaflığı artırma hedefini paylaşıyoruz. Hem Başsavcılık Ofisine hem de halka Tether’in rezervleri hakkında 3 ayda bir ek bilgileri ifşa edeceğiz.

Ödeme anlaşmasında NYAG ofisi, Bitfinex’in Tether’e yaptığı son kredi geri ödemesini de kabul etti. Bu ayın başlarında Bitfinex, Tether’e 550 milyon dolarlık kalan kredi bakiyesini geri ödedi ve kredi limitini kapattığını duyurdu.

Bu anlaşmayla birlikte her iki tarafın avukatlarının New York temyiz mahkemesinde tartışmasına neden olan ve uzun süredir devam eden hukuki bir anlaşmazlık sona eriyor. Bitfinex ve Tether, konuyu kapatmak için NYAG ofisine 2,5 milyon sayfadan daha fazla belge verdiğini iddia ediyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu