Kripto Para Haberleri

2018’de el konulan kripto para %250 değerlendi!

New Jersey eyaletindeki bir ilçe, 2018’de el konulan kripto para birimi varlıklarının tasfiye edildiğini duyurdu. Pazartesi günü, New Jersey Monmouth County’deki savcılık yetkilileri 2018’de ele geçirilen ve o zamanki değerlerle 57.000 dolara denk gelen kripto paraların Coinbase’de 198.237 dolar karşılığında satılarak 141.000 dolarlık kâr elde ettiklerini duyurdu.

El konulan kripto paralar %250 değer kazandı

Yetkililer, Long Branch’teki 2018 uyuşturucu baskını sırasında 57.000 dolar değerinde kripto para birimine el koydu. Yetkililer el konulan kripto para birimlerini yasadışı uyuşturucu satışlarından elde edilen kârlar olarak belirledikten sonra kripto paraları Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kripto para borsasında dondurmuştu.

Monmouth İlçe Savcısı Christopher Gramiccioni, ilçenin kripto para varlıklarının elden çıkarılmasını ve tasfiyesini tamamlayan ilk devlet düzeyinde kurum olduğunu söyledi. Christopher Gramiccioni; “Bu, kripto para birimi piyasasında eyalet kolluk kuvvetleri için etkili bir şablon görevi görecek, kripto paralar suçlardan elde edilen gelirlerin saklanmaya devam etmesini bekleyebileceğimiz bir yer olarak kalacak.”

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ernst & Young Kripto Para Vergi Uygulaması Yaptı

Savcılık, tam olarak hangi kripto para birimlerine el konulduğunu belirtmedi. Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi büyük kripto para birimleri, 2018’den bu yana muazzam kazançlar kaydetti ve Bitcoin, Aralık 2018’de 3.200 dolardan 2021’de yaklaşık 65.000 dolara yükseldi. Ethereum ise bu Çarşamba günü tarihinde ilk kez 2.700 dolara çıktı. 2018’in sonlarında, ETH 100 doların altında işlem görüyordu.

Grafik

1.25 milyon dolarlık kripto para satılmayı bekliyor

Monmouth savcıları, 2017’den sonra kripto para ele geçirilen başka bir baskın daha yapmıştı. Yetkililer 16 kişinin tutuklanmasıyla sonuçlanan bir dolandırıcılık davası sırasında yaklaşık 200.000 dolarlık kripto paraya el koydu. New Jersey Monmouth County ofisi; “Bu kripto para biriminin değerinin şu anda 1,25 milyon dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor.” dedi.

Daha önce bildirildiği gibi kripto para şirketleri, ele geçirilen kripto paraları yönetmede devlet kurumlarına düzenli olarak yardımcı oluyor. Geçtiğimiz hafta, büyük kripto para şirketi BitGo, Amerika Birleşik Devletleri Marshals Hizmeti için ele geçirilen kripto para birimlerini yöneteceğini ve gözetim altında tutacağını duyurdu. 2020’nin sonlarında ise büyük kripto para istihbarat şirketi Chainalysis, devlet yetkililerin suçluları yakaladıktan suçla ilişkili kripto paraları takip etmesine, gözaltına almasına ve satmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir hizmet başlattı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu