Kripto Para Haberleri

2019’da Bitcoin’de Neler Oldu?

Kripto para topluluğunda yılın sonuçları hakkında konuşmak gibi bir gelenek var. Kripto uzmanları, yatırımcılar, analistler ve tüccarlar Bitcoin’in 2019’da başardığı şeyleri özetledi.

Büyük Bitcoin Haberleri

Bu yıl diğer önemli olayların yanı sıra, Bakkt ve Binance Bitcoin vadeli işlemlerini başlattı, kripto uzmanı Anthony Pompliano CNBC’de sık sık konuk oldu, bazen Bitcoin hakkında tartışmalara girerek BTC’yi tanıttı. Ayrıca ABD’deki IRS, 2014’ten beri BTC vergilendirmesi ile ilgili ilk rehberini başlattı.

En Büyük BTC Fiyat Tahminleri

Milyarder yatırımcı Tim Draper, 2022-2023’e kadar Bitcoin fiyatının 250.000 dolara çıkacağını tahmin etti ve sonra bu tahminin muhafazakar olduğunu söyledi. John McAfee ise hala 31 Aralık 2020’de Bitcoin’in 1 milyon dolar fiyatına ulaşacağı konusunda ısrar ediyor.

Kripto Para YouTube’u Ağlıyor

Kısa süre önce çok sayıda Bitcoin blogcusu ve kripto tüccarlarının videoları YouTube’dan yasaklandı ve içerik yaratıcılarının bir hafta boyunca herhangi bir şey yayınlaması yasaklandı. Ancak, daha sonra YouTube bunun bir hata olduğunu açıkladı ve neredeyse tüm kripto YouTube içerik yaratıcılarının kanallarını eski durumuna getirdi ve videolarının yasaklarını kaldırdı.

Bitcoin 13.000 Dolara Yaklaşıyor

BTC fiyatına gelince, CoinMarketCap’e göre 10 Temmuz’da yıllık olarak en yüksek 12.887 dolara ulaşmayı başardı.

2019, Bitcoin Yükseliş Yılı

Kripto tüccarı ve analisti themooncarl, 2019’un lider kripto parası için son derece yükselişte geçtiğini hatırlattı. Bitcoin %yüzde 94 arttı ve hash oranı %100’den fazla arttı.

Analist ayrıca topluluğa, Bitcoin kıtlığının artacağını ve önümüzdeki birkaç yıl içinde fiyatın hızla artmasını beklediğini söyledi.

2019’un Başlıca Kripto Anları

Kripto uzmanı ve köşe yazarı Joseph Young, bu yıl gördüğü başlıca BTC anlarını özetledi:

Etf, Halving, Madenci teslimi, Bakkt, CME

2020’ye çok az kalmışken bu listede yapılmayan tek şey Bitcoin Halvingidir.

Birçok kişi DCEP’nin (Çin Parası) yakın gelecekte çıkmasını beklerken, yılın en iddialı kripto para projesi Facebook’un Libra’sı oldu fakat Libra düzenleyiciler açısından köşeye sıkışmış gibi duruyor.

Bitcoin Bir Yılı Daha Atlattı

Morgan Creek Digital fonunun kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin’in bir yıl daha atlattığını vurguladı. Önümüzdeki yıllarda finansal kurumların portföylerinde Bitcoin bulundurmamasının “sorumsuz” olacağına inanıyor.

Mati Greenspan: Sektör Bitcoin’e Dönüyor

Kripto analisti ve Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, son iki yılın büyük bir BTC birleşim dönemi olduğuna inanıyor. Endüstrinin artık Bitcoin’e döndüğünü ve birçok altcoine abartılı değer verildiğini fark ettiğini düşünüyor.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün