2019’da Bizi Neler Bekliyor? Hangi Kripto Para’nın Şansı Daha Yüksek

8 Dakikada Okunabilir


Kripto dünyasında 2017 ve 2018 zorlu geçen zamanlardı. Özellikle 2018 Ocak aylarında yüksek değerlerden alım yapan çok insan oldu. 2019’da Bizi Neler Bekliyor? Sektördeki artış devam mı edecek? Yoksa uzun bir süre ayıda devam mı edeceğiz? Hangi Kripto Para’nın Şansı Daha Yüksek? Çok fazla ICO ve bunun yanında alternatif kripto para piyasaya çıktı. Bu yazdan itibaren markette 2000’den fazla kripto para mevcut. Bunlar sadece bildiklerimiz. Bir de duymadıklarımız var. Buna rağmen yaratıcılık ve gelecek görüşleri açısından çoğu altcoin yetersizdir. Son 2 yıldır ICO’ları çok yakından takip ediyoruz. Aynı projeyi ve aynı vaatleri veren ya da işe yaramaz fikirlere dayanan çok fazla ICO gördük. Çoğu projenin geleceğinin olmadığını söylemek yanlış olmaz.

Yatırımcıları yanlış yönlendirmek olmaz. Amacımız kesinlikle bir panik yaratmak ve kaosa neden olmak değil. Bu incelememizde aşağıda gelecek vaat eden ilk 10 kripto parayı inceledik. Bu incelememizde Bitcoin ve Ethereum’a yer vermedik. Nitekim bu iki kripto para zaten kendini kanıtlamıştır.

EOS

EOS, Ethereum ağının eksikleri üzerine cevap aramaktadır. Örneğin, Ethereum ağında dApp tasarlamak için kullanılan programlama dili olan Solidity’i kullanmak zorundasınız. Peki ya Solidity bilmeyenler ? Bu programlama dili Ethereum ağı için bir engel teşkil etmektedir. EOS, tasarımcılara veri tabanları ve programlama dili bilinmesine gerek olmayan hesap yönetim sistemleri sunarak bu engelin üstesinden gelmektedir.

 

Daha önceki yazılarımızda ölçeklenebilirlikten bahsetmiştik. Herhalde EOS hızını bilmeyen kalmamıştır. Bir de buna Ether’den daha fazla ölçeklenebilirlik ekleyelim. Ether ağında kullanıcılar işlem yapabilmek için “GAS” işlem ücreti ödemektedir fakat EOS’ da ticari işlem yapılması ücretsizdir. Bu da kurumsal ölçekli firmalar için çok büyük bir sorun teşkil etmektedir. 100$’lık bir kaynağın Ether’de hareket etmesi kolaydır fakat 100 Milyon $’lık bir sözleşmedeki zorluk ciddi boyutlarda.

EOS büyük ve hareketli bir topluluğa sahip. Destekçileri yardımlarını kesinlikle esirgememektedir. EOS’da kazım yapılamıyor. Bunun yerine daha yeni yöntem ile blok yaratıcıları yani madenciler dediğimiz kısım EOS topluluğu tarafından oylama yöntemi ile seçilmektedir. Ek olarak, EOS bir süre önce çok başarılı bir token satışı gerçekleştirdi. Arkasında güçlü bir sermaye ve katılımcı bulunmaktadır. 2019’un hareketlenebilecek kripto paraları arasında bulunmaktadır.


error: Kopyalama Engellendi!