Blockchain HaberleriDikkat Çekenler

2019’da Cardano Alınır Mı?

Kripto piyasası, 2018’i vuran ayı piyasası trendinin dışına çıkarken, Cardano’nun 2019’da iyi bir yatırım olup olmayacağını sormak iyi bir soru.

Cardano almadan hemen önce kripto para piyasasında neler olduğu ve kripto para piyasasının geleceği hakkında neler olabileceğini bilmek çok daha iyi olabilir. Kripto para yatırımcıları açısından beklenmedik değişimler, beklenmedik piyasa hacmi değişimleri olması her an mümkün olabilir. Kripto para piyasasında yaşanan değişimin geleceği belirsiz iken, yatırımcılar bir anda yaşanabilecek olan değişimlere bağlı olarak yatırımcılar her an düşüş yaşanabileceğini ve her an yükselebilecek olduğunu düşünerek hareket etmeliler.

Cardano dünyada en fazla tercih edilmekte olan kripto para birimlerinden birisi ve bu yönü ile yatırımcıların ilgisini çekiyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin arasında Cardano diğerlerine göre daha farklı ve daha fazla iyi ve kötü yanı mevcut

Cardano, üçüncü nesil kripto para birimi

2017 yılında piyasaya sürülen Cardano, şu anda dünyanın en büyük 11. büyük kripto para birimi olan piyasa değerine sahip.

Bitcoin yaygın olarak ilk kripto para birimi olarak kabul edilirken, Ethereum ikinci kuşak olarak kabul edilir.

Ethereum, akıllı sözleşmelerin hayata geçirilmesi yoluyla Blockchain’in dağıtılmış muhasebe teknolojisinin gerçek potansiyelini ortaya çıkardı. Akıllı Sözleşmeler, belirli bir koşul kümesi gerçekleştiğinde Blockchain üzerinde otomatik olarak çalışan programlar olarak tanımlanabilir.

Kripto paralar arasında, Cardano üçüncü nesil Blockchain olarak kabul edilir.

Temel olarak, Cardano, piyasadaki diğer kripto para birimleriyle ilgili dezavantajların üstesinden gelmek için geliştirilmiştir. Hızlı, eşler arası işlemleri kolaylaştırmayı ve finansal uygulamaların geliştirilmesi için bir platform görevi görmeyi amaçlar.

Cardano ve NEO arasında da belirli bir takım farklar olması kripto para yatırımcılarının bu konuda her ikisini ayrı olarak değerlendirmesi gerektiğini gösterir. Cardano platformunun övüneceği çok sayıda artısı olduğu bilinen bir gerçektir. Ancak, ne yazık ki, en iyi şeyler gibi, aynı zamanda bazı eksileri ile mücadele eder. Bu yazıda, Cardano’nun hem eksilerini hem de artılarını inceleyeceğiz. Olumlu bir hava yaratabilmek için önce olumlu özelliklerini sıralayacağız.

Cardano’nun Artıları

Cardano Blockchain platformu ve kripto parası, aşağıdaki özelliklerden dolayı benzersiz olarak faydalıdır:

1. Açık Kaynak Kod

Cardano’nun geliştiricileri, kripto ve Blockchain topluluğunun birçok üyesinden yararlanabileceklerinden emin olmak için açık kaynak koduna sahip olmayı seçti. Bu ağın amacı, ağlar veya platformlardaki kripto para birimlerinin birbirleriyle etkileşime girebilmesini sağlamaktır. Dolayısıyla, birincil hedeflerinden biri birlikte çalışabilirliği teşvik etmektir. Ayrıca, kolay atomik takasların teşvik edilmesi ve Blockchain teknolojisinin işbirliğine dayalı bir ilişki haline gelmesi bekleniyor.

2. Güvenilir Bir Ekip

Cardano, geliştirme ve tasarımını destekleyen son derece yetkin ve güvenilir bir ekibe sahiptir. Her ikisi de birbiriyle çığır açan Ethereum blok zincirinin geliştirilmesinde yer alan Jeremy Wood ve Charles Hoskinson, Cardano projesinin bel kemiği isimler haline geldi. Birlikte bir teknoloji şirketi olan IOHK’yı (Merkezi Hong Kong) kurdular ve Cardano’nun bu iki güvenilir uzmanı şirkete getirme çabası vardı. Önemli bir kriptograf olan Profesör Aggelos Kiayias, aynı zamanda Cardano’nun arkasındaki ekibin bir parçası olup, hesaba katılması gereken bir proje olduğunu açıklamaktadır.

3. Çift Katmanlı Karakter

Cardano, blok zincirinin işlevselliğini daha hassas ve zarif hale getirmek için iki farklı katman içermektedir. İlk katman, platformdaki tüm işlemleri kaydetmek ve işlemek için kullanılan yerleşim katmanıdır. İkinci katman, Blockchain akıllı sözleşmeleri gibi ilave işlevler içindir . İkili katman sadece işlevsellik katmakla kalmaz, aynı zamanda iki farklı katmanın çalışmasını ayırarak verimliliği de arttırır.

4. Enerji verimliliği fikir birliği protokolü

Dışarıda birçok fikir birliği protokolü olsa da, Cardano’nun geliştiricileri, pahalı olmayan veya ağır bilgi işlem ekipmanı kullanmaya gerek kalmadan, blokların madencilik için enerji verimli bir yol olmasını sağlamak için PoS veya Satış Kanıtı çeşitleriyle birlikte gitmeyi seçti.

Cardano Eksileri

Birçok avantajına rağmen, Cardano’nun birkaç eksisi var. Onlar aşağıdaki gibidir.

1. Merkezileşme Kaygıları

Stake Kanıtı protokolü madenciliği daha kolay bir iş haline getirse de, yalnızca birkaç doğrulayıcının hangi bloğun onaylanacağına karar vermesine izin vererek merkezileşme konusundaki endişeleri de artırıyor. Bu konuda kripto para madencilerinin olağanüstü tepkisini çekerken, aynı zamanda kripto para piyasasında büyük bir etki yaratıyor ve yatırımcılar beklenmedik fiyat değişimlerinden ötürü bir takım sorunlar yaşanabilecek olduğunu düşünüp bazı gelecek endişeleri yaşayabilecek olduklarını düşünüyor.

2. Güvenlik Açığı

Bahis Kanıtı protokolü bir saldırganın bir işlemi gönderme ve daha sonra basitçe doğru sözü işlem öncesinde Blockchain ile bir çatal gerçekleştirerek işlemi doğrulamak için çift bir boşluk bırakır.

3. Kanıtlanmış Kullanım Örneği Olmayan Yeni Programlama Dili

Cardano kendi programlama dili ile geldi: Plutus. Fintech dünyasındaki yeni katılımcıları görmek her zaman harika olsa da, gerçek şu anda tamamen yeni bir dil ve henüz doyurucu olduğunu kanıtlama fırsatı olmayan eşsiz bir platform olduğu söyleniyor. Bu rekor eksikliği, bir sorun yaratabilir.

Cardano, Blockchain teknolojisi dünyasına harika bir giriş niteliğindedir ve içtenlikle, uzun vadede profesyonellerin Cardano’ya ağır ilgi gösterecek olduklarını umuyoruz.

Cardano fiyat tahmini 2019

Kripto para birimleri spekülatif ve değişken olabilir. Dolayısıyla, gelecekteki fiyatlarının belirlenmesi zorlaşabilir.

Cardano’nun 2019’da fiyatını belirlemek için, bu kripto paranın fiyatını olumsuz veya olumlu yönde etkileyebilecek çeşitli faktörlerin gözden geçirilmesi önemlidir.

Kripto para birimlerinin her an değişebilecek fiyatına karşılık Cardano fiyatı da birkaç salisede birkaç dolar kazanabilir veya birkaç dolar kaybedebilir. Cardano fiyatını yükseltecek olan etkenlerden birisi yine kripto paraların en büyüğü  ve en fazla tercih edileni olan Bitcoin iken, kripto para borsalarında en fazla tercih edilenler arasına girmesi uzun vadede beklenmemektedir.

Cardano fiyatının onlarca dolar veya yüzlerce dolar kazanacak olduğu iddiaları gerçekdışı olduğundan Cardano yatırımcısı olacak kişilerin rekor beklentisi içerisinde olmaması gerekir.

Cardano’nun fiyatını etkileyen faktörler

Cardano, son derece güvenli Haskell programlama dili üzerine kuruludur. Bu Blockchain için büyük bir artı nokta.

Ethereum’un zaman alan akıllı sözleşmeleri ile karşılaştırıldığında, Cardano, geliştiricilerin yanı sıra kullanıcılar için de çok daha kolaydır.

Cardano kipto paralar için özel olarak tasarlanmış cüzdan da çok daha kullanıcı dostudur.

Cardano’nun yumuşak çatallarla güncellenmesi daha kolaydır. Kripto para biriminin trendinin geçmiş olmasını önler.

Bitcoin ve Ethereum, hem pahalı hem de yavaş işlem probleminden muzdarip olsa da, Cardano ise gözden kaçacak kadar küçük ve görmezden gelebilecek düşük işlem ücretleri sunmaktadır.

2019’da Cardano’nun fiyatı üzerindeki olumsuz etkenler söz konusu olsa da, dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

Ethereum, Cardano Blockchain için büyük bir rekabet.

Ethereum Blockchain, Akıllı Sözleşmelerin programlanması için daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Ve Ethereum, ölçekleme sorunlarını çözmeyi ve etkin bir riskli madencilik sistemi başlatmayı planlarken Cardano, zorlu bir rekabetle karşı karşıya.

Diğer bir olumsuz yön de, Cardano’nun her işlem için dijital para birimi olmaya çabalamasıdır. Belirli kullanım durumları için piyasadaki birçok para birimi oluşturulmuştur.

Sonuç

Cardano’nun ‘tüm işlemlerin kripto parası’ markalaması onu olumsuz yönde etkileyebilir veya çizelgelerin en üstüne çıkmasına yardımcı olabilir. Sadece zaman gösterecek! Cardano’nun en büyük rekabetine karşı nasıl dayandığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için kripto para sektörünü iyi anlamak ve kripto para fiyatlarının, kripto paraların piyasa hacminin ne kadar sürede değişecek olduğu ve ne zaman düzelecek olduğunu anlamak gerekir. Kripto para birimlerinin yakın gelecekte Cardano ve farklı kripto paralar için neler göstereceğini zaman göstereceğinden dolayı kripto para sahipleri ve yeni kripto para sahibi olacak olan kişiler için kısa sürede büyük bir beklenti içerisine girmemektedir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu