Ethereum HaberleriKripto Para Haberleri

Cardano’dan Ethereum’a, 2020 Hisse Kanıtlarının Yılı Olabilir

ABONE OL:

2020’de hisse kanıtları (PoS) blockchainlerinin çıkış yılı olabilir.

Endüstrinin en çok beklenen PoS ağları, ilk çeyrekte Ethereum ve Cardano’nun kullanıma açılması bekleniliyor.

Piyasa değeri ile dünyanın en büyük ikinci blockchain platformu Ethereum, 2014’ten bu yana PoS’a geçmek istiyor. Kurucu ortağı Vitalik Buterin, PoS’u Ethereum’un olgunluğa ulaşmasının anahtarı olarak görüyor.

Vitalik Buterin: “Ethereum 1.0, birkaç insanın dünya bilgisayarını kurma çabası; (PoS ile) Ethereum 2.0 aslında dünya bilgisayarı olacak.”

Kavramsal olarak, PoS 2012’den beri var. Ancak EOS, Tezos ve Cosmos gibi PoS kullanan blockchain platformlarının uygulamalarının kullanımı veya pazar değeri (PoW) platformlarından daha iyi performans göstermediği açıkça ortadadır. Örneğin Bitcoin veya Ethereum.

PoS ile doğrulayıcılar doğruladıkları para birimlerine sahip olmalıdırlar: “doğrulayıcılar” her zaman basılan paralara sahip olurlar. Madencilik olmadığından dolayı matematik problemlerini çözmek için elektrik kullanmaya da gerek yok. Destekçiler, PoS’un geleneksel PoW blockchain sistemlerinden daha büyük, daha ölçeklenebilir, sürdürülebilir ve güvenli olacağını savunuyor, ancak jüri hala karşılaştırmalı gücü ve yönetimin işe yarayıp yaramayacağına karar vermekte zorlanıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin ve Ethereum Haftalık Piyasa Güncellemesi 3 Ağustos 2020

Cardano, yeni bir PoS sistemi kurmak yerine, daha önceden var olan PoS platformunu bir kamu ağı olarak güncellemek istiyor.

Pazar büyüklüğüne göre 12. en büyük kripto para olan Cardano, şu anda üç kuruluştan oluşan federasyonlu bir işlem onaylayıcı sistemi tarafından yönetilmektedir: Cardano Foundation, IOHK ve Emurgo. Cardano’nun arkasındaki şirketin, IOHK’nın CEO’su, Charles Hoskinson, kamu ağının Bitcoin, Ethereum veya diğer herhangi bir PoW sisteminden 100 kat daha fazla çalışanı olacağını söyledi.

Hoskinson, gelecek yılki “Shelley” olarak adlandırılan ağ güncellemesinden bahsederek “Bu, Cardano protokolünü tamamen topluma ulaştırmanın başlangıç ​​noktasını olacak.”

Staked, multi-blockchain staking servisinin kurucusu ve CEO’su Tim Ogilvie, 2019 yılının PoS için zaten büyük bir yıl olduğunu savunuyor.

Tim Ogilvie : “Milyonlarca dolarlık riskli varlıklarınız sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve milyarlarca elektrik maliyeti harcamak istemiyorsunuz” dedi. “Şimdi, bu sonuçları daha da ileri götüren Cardano ve Ethereum gibi büyük projeleri göreceksiniz. Kesinlikle heyecanlıyız.”

“Muhtemelen beş ya da altı tane büyük pazara sahip hisse kanıtları (PoS) tokenleri olacak ve ve Cardano da kesinlikle bunların içinde yer alacak. Bu işe bu yüzden girdik. Tüm bu büyük, heyecan verici projeler Ethereum gibi PoS’a taşınıyor ya da Cardano gibi PoS ile başlıyor.”

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu