Kripto Para Haberleri

2020’nin En büyük 4 Kripto Para Davası

ABONE OL:

Blockchain teknolojisi büyük ihtimalle son 10 yılın en büyük yeniliğidir. Günlük olarak, özellikle kripto para alanında yeni gelişmeler ortaya çıktığında kripto para davaları oldukça yaygın hale geldi. Bunlar arasında, 2020’de kripto para endüstrisinin merkezinde olacak ve geleceğin yolunu açacak birkaç önemli dava var.

2020’nin En Büyük Kripto Para Davaları

Tron ve Disney

Tron, dünyanın en büyük blockchain platformlarından biridir ve büyük ihtimalle yakında ilk 10’a girecek. Ancak Tron, Disney tarafından engellendiği için adına patent alamamıştır. Bu tür kripto para davaları genellikle çok zaman ve para alır, ancak Tron’un bu konuda asla başarılı olamayacağı kesin değildir. Bu aynı zamanda Facebook’un Calibrasına Current tarafından açılan davaya benzer.

Kleiman Estate ve Craig Wright

Craig Wright, Satoshi Nakamoto’nun arkasındaki gerçek kişi olduğunu açıkça iddia etti. Bununla birlikte, Kleiman Estate Wright ile Dave birlikte çalışırken zimmetine para geçirdiği için Wright’a dava açtı. Nezaketsiz ve sahte bir girişimde Craig, tüm Bitcoin varlıklarına erişmek için özel anahtarları olduğunu iddia etti, ancak avukatları daha sonra böyle bir anahtarlarının olmadığını itiraf etti. Wright’a ifadesini kanıtlaması için 3 Şubat’a kadar süre verildi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Şili Maliye Bakanı: Bitcoin için yasal önlemler hemen alınamıyor

Eyalet ve iFinex’e Karşı

2019’da Bitfinex ve Tether 1 milyar dolar civarında fon kaybetti. Geriye dönüp bakıldığında, New York Başsavcılığı iki şirketi fonları yanlış kullanmakla suçladı. Bitfinex finansal kayırları paylaşmayı reddetti ve şirkete karşı yapılan tüm suçlamaları reddetti. İFinex’in avukatları (Bitfinex ve Tether’i birlikte çalıştıran şirket) NYAG’ın dava hakkındaki yetkisini sorguladılar. Tüm fonların geri kazanıldığını ve korunduğunu iddia eden bir bildirim yayınlandı.

Telegram ve SEC

SEC ve Telegram davası uzun süredir devam ediyor. Telegram’ın SEC ile yasal mücadelesi bugün kripto para endüstrisinin en çok konuşulan konularından biri. SEC, Şubat 2018’de Telegram’ın gerçekleştirdiği 1,7 milyar dolarlık Gram tokenleri satışının SEC’e menkul değer olarak kaydedilmediğini iddia ediyor. New York Güney Bölgesi Mahkemesi Telegram’a SEC’e ICO satış kayıtlarını vermesi için 26 Şubat’a kadar gün verdi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu