Altcoin Haberleri

2021 Yılı Tezos (XTZ) için Nasıl Şekillenecek?

Tezos, birçok yatırımcıya ve analiste göre uyuyan bir dev olarak lanse ediliyor ve yaşayacağı büyük patlama da büyük bir heyecan içerisinde bekleniyor. Tezos, 2020 yılına bakıldığında istikrarlı bir büyüme kaydetti ve aslında sık s ık güven aşıladı. Piyasa değeri incelemesi yaptığımız takdirde kısa bir süre içerisinde piyasa değerini ikiye katladığını da yine net bir şekilde görebiliyoruz.

Asıl merak edilen konu ise tam olarak şudur: Tezos, AMM’yi piyasaya sürdüğü andan itibaren Ethereum’un ilk hareket eden momentumuna karşı neler yapabilecek? Ya da bu rekabet ortamında kendine bir yer bulabilecek mi?

Tezos Coin (XTZ) Yorum ve Tahminleri 2020

Delphi Yükseltmesine Dair…

Tezos, blok zincirini bölebiliyor olması ve çatallamak zorunda kalmadan protokolü hem daha sorunsuz hem de otomatik olarak yükseltme yetisine sahip bir oluşum. Aslında onu kıymetli ve tercih edilir hale getiren en önemli detaylardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki budur.

Delphi yükseltmeleri, Tezos ağına çok daha kusursuz yetenekler kazandıracak ve aslında onun piyasadaki değerini de hatrı sayılır oranda arttırmayı başaracaktır.

Delphi, ilgili protokolün, iki yıl içerisinde gerçekleştirdiği dördüncü güncellemesi ve bu gerçekten muazzam bir hareketlilik olarak karşımıza çıkıyor.

Tezos (XTZ)

An itibarıyla Tezos blok zinciri üzerinde inşa edilmiş olan 119 adet proje olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Bu arada gaz hesaplaması detayını da ele almak gerekiyor ve önemli bir gelişmeden söz etmek istiyoruz. Gaz hesaplaması ve yönetici operasyonlarına bağlı olarak maliyette azaltma hedefleniyor ve bu da mümkün. Gaz birimlerini 10.000’den 1.000’e düşürmek gibi bir hedef belirlenmiş durumda. Bu sayede ağın blok başına 4 kat daha fazla transfer içermesi de mümkün bir hale gelecek. Tam olarak hedeflenen de budur ve bunu ne şekilde yerine getireceklerini de hep birlikte göreceğiz.

Kahinler’i Tezos’a Taşımak Mümkün

Oracles, defi mecralarının bel kemiği olarak lanse ediliyor. Blocksale imzası taşıyan Oracle olan Harbinger, muazzam bir fiyat akışı sağlıyor ve coinbase pro ile birlikte okex’in piyasa verileri api’lerini de daha sorunsuz ve güvenli bir şekilde destekliyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu