Bitcoin Haberleri

2021 Yılında Bitcoin Alabileceğiniz En İyi 10 Yer

Bitcoin, 21. yüzyılın yeni altınıdır. Bitcoin, 2009’daki lansmanından bu yana dünya çapında en popüler kripto para birimlerinden biri olarak konumunu korudu. Bitcoin’in özellikleri ve övgüleri onu diğer tüm kripto para birimlerinden ayırdı ve şimdiye kadar hiç olmadığı kadar kişinin hayatına girdi.

Bitcoin’e yatırım yapmak veya ticaret yapmak ilk başta göz korkutucu olabilir. Böyle bir adımı atmadan önce Bitcoin ve diğer kripto paraların değişken bir alan olduğunu ve bazı risk faktörlerini içerdiğini unutmayın. Kripto para piyasasında sık sık birçok dolandırıcılıklarla karşılaşıyoruz. Bundan böyle, Bitcoin’e yatırım yapmayı planlamadan önce kullanıcıların yapması gereken ilk şey mükemmel ve güvenli bir yer bulmaktır.

2021 Yılında Bitcoin Alabileceğiniz En İyi 10 Yer

Coinbase

Coinbase

Coinbase, özellikle Bitcoin olmak üzere kripto para birimi alıp satmak için en kolay yerdir. Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’nde önde gelen bir kripto para borsa platformudur. Coinbase son birkaç yılda yeni kripto para yatırımcıları için standart bir yer haline geldi. Coinbase’de kripto para birimi yatırımlar için gelişmiş ticaret platformu, kurumlar için saklama hesapları, perakende yatırımcılar için bir cüzdan ve kendi ABD dolarına sabit koini ile çok çeşitli ürünleri vardır. 2012 yılında kurulan Coinbase Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi kripto para birimlerini satın almayı ve satmayı kolaylaştıran güvenli bir yerdir. Son zamanlarda, Coinbase kamuya açıldı ve borsa 85 milyar dolar olarak değerlendi. Bu haber Bitcoin ve Ether’i tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkardı.

Hodlnaut

Hodlnaut

Hodlnaut, yatırımcıların kendi kripto para paralarından faiz elde etmelerini sağlayan bir kripto para ödünç verme platformudur. Hodlnaut, kripto para birimlerini titizlikle incelenen kurumsal borçlulara kripto para kredileri şeklinde ödünç vererek faiz hesabı sahiplerine rekabetçi faiz oranları sunar. 2019’da Singapur’da kurulan platform, Asya’daki en umut verici kripto para ödünç verme yerlerinden biri haline gelmek için hızla yükseliyor. Juntao Zhu ve Simon Lee, kripto para birimlerinden en iyi şekilde yararlanmak için Hodlnaut’u başlattı. Kullanıcılar Bitcoin veya altcoinlerini Hodlnaut’a yatırabilir ve bu paralarından bileşik faiz kazanabilir, ödeme alabilir ve platformdan para çekebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin ile ödeme yapmak ne derece güvenli?

Cash App

Cash App

Cash App, fintech endüstrisinde lider olan Square Inc’e ait bir eşler arası ödeme hizmetidir. Kullanıcılar, aynı ülkedeki diğer kullanıcılara anında para gönderip almalarına izin verecek ücretsiz bir hesap oluşturabilir. Ayrıca, mevcut bir banka hesabına bağlı bir banka kartını kullanarak Cash App hesaplarına para ekleyebilir ve Cash App hesabından banka hesabına anında para transferi gerçekleştirebilirler. Kısa süre önce Cash App, hizmetini eşler arası ödeme hizmetinin ötesine de genişletti. Cash App, kullanıcıları artık doğrudan para yatırma ödemeleri, ACH ödemeleri ve Bitcoin satın alabilirler. Cash App, Bitcoin hizmetini 2017’de başlattı.

Binance

Binance

Binance, kullanıcıların kripto para ticareti yapabilecekleri bir borsadır. Yerel para birimlerini kullanarak eşler arası Bitcoin işlemlerini mümkün kılmak için 2018 yılında kurulan şirket, şu anda dünya çapında 150’den fazla ödeme kanalı üzerinden 55 yerel para birimi kullanarak Ethereum, Litecoin ve Binance Coin dahil 45’ten fazla kripto paranın alım satımına hizmet sunuyor. 2020’de Binance eşler arası ticaret yoluyla 3,8 milyon sipariş yani 7 milyar ABD doları tutarında işlem gerçekleştirdi. Borsanın aynı dönemdeki günlük hacimleri 54 milyon ABD dolarına kadar çıktı. Kripto para piyasasında sunulan birçok eşler arası çözümü arasında Binance eşler arası Bitcoin borsası sıfır ücret, çoklu ödeme yöntemleri, saklama hizmeti ve yüksek likidite gibi birçok rekabetçi özellik sunuyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para ve Blockchain Sorun Çözümleri Oluşturmak İçin Nasıl Kullanılır?

eToro

eToro

eToro, milyonlarca kayıtlı kullanıcısı ve bir dizi yenilikçi ticaret ve yatırım aracıyla dünyanın önde gelen sosyal ticaret ağıdır. 2007 yılında üç girişimci tarafından kurulan platform, ticareti herkes için her yerde erişilebilir hale getirmeyi ve geleneksel finans kurumlarına bağımlılığı azaltmayı hedefliyor. 2013 yılında CFD’ler aracılığıyla Bitcoin ticaretine öncülük ettikten sonra, eToro müşterilerinin Ethereum, XRP, Litecoin ve diğer popüler kripto para birimlerinde ticaret yapmalarına ve yatırım yapmalarına olanak tanıyan kripto para hizmetlerini genişletti. Kullanıcılar ayrıca eToro’nun kripto para cüzdanını Bitcoin gibi kripto paralardan satın almak ve bunları blok zinciri cüzdanında saklamak için kullanabilir.

Bisq

Bisq

Bisq, herkesin ulusal para birimleri ve diğer kripto para birimleri ile Bitcoin alıp satmasına izin veren merkezi olmayan bir Bitcoin borsasıdır. Bireylerin internet üzerinden doğrudan birbirleriyle değişim yapmalarını sağlayan ve üçüncü şahısların güvenilir değişim hizmetlerine olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir ticaret protokolüdür. Platform, Bitcoin alışverişinde güvenli, özel ve sansüre dirençli bir hizmet sunacağının vaadini veriyor. Bisq, dış itibari para ödemelerini koordine etme biçiminde merkezi olmayan Bitcoin borsaları arasında da benzersizdir.

Bitpanda

Bitpanda

Bitpanda kripto para birimlerinin, dijitalleştirilmiş varlıkların ve blok zinciri teknolojisinin yenilikçi gücüne inanan bir Fintech şirketidir. 2014 yılında kurulan platform, bugün 1 milyondan fazla kullanıcıya ve 120 ekip üyesine sahiptir. Bitpanda’nın kullanıcı dostu platformu, kullanıcıların istedikleri miktarda parayla hisse senetlerine, kripto para birimlerine ve değerli metallere yatırım yapmalarına olanak tanır. Ayrıca Bitpanda kullanıcıları web sitesine kolayca üye olabilir, doğrulama işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilir ve hesaplarına para yatırarak Bitcoin alıp satmaya başlayabilirler. Bitpanda şu anda 1,2 milyar ABD doları değerindedir. Bitpanda şu anda Avrupa’nın en büyük kripto para platformlarından biridir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tesla Neden BTC Satışı Yaptı? Bu Satış Düşüşün Habercisi mi?

Robinhood

Robinhood

Robinhood, web sitesi ve mobil uygulamaları aracılığıyla komisyonsuz ticaret hizmeti sunan bir indirimli aracılık kurumudur. Robinhood, emir akışı için yapılan ödemelerden önemli miktarda gelir elde eder; bu bir komisyoncunun emirleri ticaretin yürütülmesi için farklı taraflara yönlendirmek için tazminat ve diğer faydalar aldığı tartışmalı bir uygulamadır. Robinhood ABD borsalarında listelenen çoğu hisse senedini ve borsa yatırım fonlarını (ETF’ler), opsiyon sözleşmelerini ve Bitcoin, Ethereum gibi kripto para birimlerini ve 650’den fazla küresel olarak listelenen şirket için American Depositary Receipts (ADR’ler) dahil olmak üzere 5.000’den fazla hisse senedi alım satımını destekler.

SoFi

SoFi

SoFi, amacı insanların paralarını doğru şekilde almalarına yardımcı olmak olan devrimci bir finans şirketidir. SoFi, kişisel finansla ilgili her şey için bir merkez olmayı hedefliyor. SoFi platformu; aracılık ve yatırım hesapları, çeşitli kredi teklifleri, krediler ve küçük işletme finansmanı dahil olmak üzere bir dizi finansal hizmet sunar. SoFi aynı zamanda Bitcoin yatırımları yapmak için güvenli bir platformdur. Kullanıcının Bitcoin varlıklarının dolandırıcılık ve hırsızlığa karşı korunmasını sağlar.

WazirX

WazirX

WazirX, Hindistan’ın en büyük kripto para borsa platformudur. 2018 yılında kurulan şirket, Hindistan kripto para pazarında en güvenilir borsa haline geldi. Ünlü Binance grubunun bir parçası olan WazirX, yeni kullanıcı sayısında keskin bir artış gördü ve başlangıcından bu yana keskin bir alım satım etkinliği kaydetti. WazirX; Hindistan’da Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve diğer birçok kripto parada satın alım, satım ve ticaret için ana yer oldu. Ayrıca, WazirX borsası kullanıcılarını katkılarına göre ödüllendirmek için WRX kripto parasına da sahiptir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu