Bitcoin Haberleri

2021’de Bitcoin’in 100.000 dolar olma ihtimali açıklandı!

Bitcoin fiyatı (BTC) bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 14 Nisan Çarşamba günü neredeyse 65.000 dolara çıktı. Bitcoin’in fiyatı şu anda 60.000 doların üzerinde ve piyasa değeri 1,17 trilyon dolar civarında rahat bir şekilde otururken, asıl soru şu mevcut boğa piyasası bu yıl BTC fiyatını ne kadar yükseltecek?

En Ünlü Bitcoin Tahminleri

İşte Bitcoin fiyatı üzerine rekor derecede yorumda bulunan en ünlü kişi ve kurumlardan bazıları:

JP Morgan

Mart ayında ABD’li dev yatırım bankası JPMorgan analistleri, 130.000 dolarlık bir Bitcoin fiyat tahmini yaptı. Ancak analist bu tahminleri için herhangi bir zaman aralığı belirtilmedi. JPM’un CEO’su Jamie Dimon, geçmişte Bitcoin’i eleştirmişti. Bununla birlikte firmanın kripto para projelerine artan katılımı, geleneksel finans sektörü içinde kripto para biriminin artan entegrasyonunu yansıtıyor.

MicroStrategy

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, firmasının nakit rezervlerini Bitcoin’e çevirmesi ve diğer kurumsal liderleri bu hareketini takip etmeye teşvik etmesiyle ünlüdür. Son olarak, MicroStrategy, şu anda yaklaşık 5.5 milyar dolar değerinde 90.000 BTC’ye sahip. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Michael Saylor, Mart ayında yaptığı bir röportajda Bitcoin’in bir milyon dolar veya beş milyon dolara gittiğini görebildiğini söyleyerek BTC fiyatı konusunda aşırı derecede boğa olduğunu açıkladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Crypto Dog: Bitcoin rekor kırabilir

Pantera Capital

Orijinal olarak Amerikan kripto para yatırım fonu olan ve 2013 ortalarında başlatılan Pantera Capital, 2021 Eylül ayından önce 115.000 dolarlık bir Bitcoin fiyatı öngördü. Pantera’nın bu tahmini, şu ana kadar gösterilen Bitcoin’in Stock to Flow (S2F) modeline dayanıyor. Pantera’nın yorumunun zamana özgüllüğü ve rasyonel temeli konusundaki şeffaflıkları göz önüne alındığında, bu en çok düşünülen tahmindir.

Ralli Destekleyici Ekonomik Ortam

Tahminler, kim yaparlarsa yapsınlar Bitcoin’i altı basamaklı bir fiyat seviyesine yükseltmek için yeterli değildir. İhtiyaç duyulan şey ister bireysel yatırımcılar ister büyük kuruluşlar olsun, hevesli alıcılar ve HODL yapacak kişilerdir.

MicroStrategy’nin kurumsal Bitcoin yatırımına zaten değindik. Belki de Michael Saylor’ın binlerce şirket temsilcisine sunduğu tavsiyesini takiben, kısa süre önce Time Magazine Bitcoin satın aldığını duyurdu. Buna ek olarak BlackRock ve MasterCard gibi finansal devler yakın zamanlarda Bitcoin’e dahil olduklarını duyurdu. Satoshi’nin icadına yönelik kurumsal iştah konusunda hiç şüphe yok.

Büyük ya da küçük yatırımcıları Bitcoin’e sürükleyen belki de en zorlayıcı neden, yüksek enflasyon beklentisi ve aslında finansal gözlemdir. Dünya çapındaki merkez bankaları, COVID 19’a yanıt olarak trilyonlarca itibari para birimi olmasa da milyarlarca yeni itibari para birimi basarken, itibari para birimlerinin değerinin düşmesi, mal ve hizmetlerin artan maliyetleri için ortam hazırlandı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 3.5 ayın en düşük seviyesinde, eğer yükselemezse...

Devlet istatistikleri dışında her yerde yüksek enflasyon var. Örneğin çelik fiyatları yılda 3 kat arttı, bu yüzden sabit arzlı, deflasyonist bir paraya olan talebin hiç bu kadar yüksek olmamasına şaşmamak gerekiyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu