Kripto Para Haberleri

2021’de Dikkat Çeken 10 Kripto Para Birimi

Kripto para birimi artık bir moda kelime değil. Bunu her yerde okuyoruz ve daha fazla bilgi edinmek için ilgimizi çekiyor. Kripto para sektörü büyüyor ve hiçbir şey büyümesini durduramaz gibi görünüyor. Dünyanın her yerindeki ülkeler bu yeni para birimi biçimini benimsiyor ve dijital bir ödeme şekline geçiyor. Bu nedenle, yatırımcılar son zamanlarda en ilerici kripto para birimlerine yatırım yapıyor .

Mayıs ayındaki sert darbenin ardından Haziran ayı şimdiye kadar iyi geçti. Bitcoin yükseliyor ve Ethereum da öyle. Bununla birlikte, bu ikisinin dışında, diğer ilerici kripto para birimleri de ilgi odağı haline geliyor. En hızlı büyüyen kripto para birimlerine bir göz atalım Bu makale için CoinMarketCap verilerini dahil ettik.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in listede olmasını bekliyor olmalısınız, ancak son 7 günden beri gerçekten istikrarlı bir şekilde büyüyor ve en çok büyüyen kripto para birimi olarak konumunu koruyor. 28 Mayıs’ta 35.697 ABD Dolarına düştükten sonra, bazı küçük dalgalanmalarla birlikte yavaş yavaş büyüyor.

Mevcut Fiyat: 37.845 ABD Doları

İlgili İçerik: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Ripple (XRP)

Ripple (XRP)

Ripple, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs’ın yasal statüsünün özel belgelerine erişim izni vermediği davayı kazandığı için oldukça popüler hale geliyor. Bu popülerlik, Ripple’ın büyümesini hızlandırıyor. Ayrıca, halka açılmayı planlıyor.

Mevcut Fiyat: 0,8397 ABD Doları

İlgili İçerik: Ripple (XRP) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Cardano (ADA)

Cardano (ADA)

Cardano en iyi beş kripto para biriminden biri ve piyasa değeri bakımından en büyük kripto olarak yer alıyor. Likit olması açısından Cardano sürekli olarak yüksek hacimlerde çalışır. Açıkçası, yüksek noktaları ve düşük noktaları var, ancak giderek büyüyor.

Mevcut Fiyat: 1,48 ABD Doları

İlgili İçerik: Cardano (ADA) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB)

Evet, Binance Coin de Mayıs ayındaki piyasa kargaşasından etkilendi. 350 ABD Doları-370 ABD Doları aralığında dalgalanan Binance madeni parası geçen aydan bu yana yavaş yavaş ilerliyor.

Mevcut Fiyat: 354,56 ABD Doları

İlgili İçerik: Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT)

Büyük hedefleri olan birçok kripto para birimi olsa da, Polkadot en yüksek olanlardan biridir. Kullanıcıların kontrol altında olduğu ve son zamanlarda 20 ABD Doları ile 25 ABD Doları arasında işlem gördüğü tamamen merkezi olmayan bir webi güçlendirmeyi amaçlıyor.

Güncel Fiyat: 22,28 ABD Doları

İlgili İçerik: Polkadot (DOT) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK)

Küresel olarak bağlantılı akıllı sözleşmeleri güçlendiren bir blok zinciri soyutlama katmanı olan 2017’de kuruldu. Popülaritesi istikrarlı bir şekilde artıyor ve 20 ABD Doları ile 25 ABD Doları arasında dalgalanıyor.

Güncel Fiyat: 22,88 ABD Doları

İlgili İçerik: Chainlink (LINK) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Polygon

Polygon

Ethereum’a göre avantajları nedeniyle, kripto hayranlarının gözlerini kazanmayı başardı . Bu, Polygon’un popülaritesinin artmasının nedenlerinden biridir. Haziran ayının başından bu yana fiyat düşüyordu, ancak şimdi geçen haftadan beri yükseldi.

Mevcut Fiyat: 1,49 ABD Doları

İlgili İçerik: Polygon (Matic) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Uniswap

Uniswap

Uniswap, kripto para birimleri ticareti için kullanılan merkezi olmayan bir finans protokolüdür. Protokol, akıllı sözleşmeler kullanarak Ethereum blok zincirindeki kripto para birimi belirteçleri arasındaki otomatik işlemlerle çalışır. Yakında en yüksek değerli kripto para birimi haline gelebilir.

Güncel Fiyat: 21,83 ABD Doları

İlgili İçerik: Uniswap (UNI) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Theta

Theta

THETA, CoinMarketCap’e göre 14. sırada yer alan yeni büyüyen bir kripto para birimidir. Video akışı için blok zinciri ile güçlendirilmiş bir ağdır. Zayıf altyapıyı ve yüksek video akışı maliyetlerini ortadan kaldırmayı amaçlar. Bu nedenle, çok fazla potansiyele sahiptir.

Mevcut Fiyat: US$10.04

İlgili İçerik: THETA (THETA) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC)

Bu altcoin de hızlı, güvenli ve düşük maliyetli ödemeler sağlamak için blok zinciri teknolojisinden yararlanır. 11.102.662.622 ABD Doları piyasa değeri ile en büyüyen kripto para birimlerinden biridir.

Mevcut Fiyat: 166,15 ABD Doları

İlgili İçerik: Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu