Kripto Para Haberleri

2021’de Dikkat Edilmesi Gereken Kripto Para Birimi Trendleri

2020 elbette kaotik ve öngörülemez bir yıldı. Bununla birlikte, kripto para piyasasındaki tüm belirsizliklere rağmen 2020, rekor kıran kripto para fiyatları ve benzeri görülmemiş endüstriyel haberlerle hatırlanıyor.

2021 ise blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri, endüstriyel büyümeyi teşvik etmek için büyük kurumsal çıkarları benimseyerek hızlı bir şekilde başladı.

Yatırımcılar için gelecek harika görünüyor ve yatırım uzmanları kripto para sektöründe büyük bir devrim bekliyorlar. İşte 2021’de dikkat etmeniz gereken bazı trendler:

Merkez bankası dijital para birimleri (CBDC)

2020’de birkaç merkez bankası kendilerine göre oluşturdukları dijital para birimlerini tanıtmayı düşünüyordu. Merkez Bankası Grubu yönetim kurulunda yer alan dünyanın dört bir yanındaki saygın merkez bankalarından seçilmiş uzmanlar şu anda dijital para birimlerini alternatif finansal araçlar olarak kullanmanın artılarını ve eksilerini değerlendiriyorlar.

Bu merkez bankası uzmanları Almanya, Japonya, Kanada ve İngiltere’den gelen finans uzmanlarıdır. Küresel bir finansal temsil sağlamak için Uluslararası Ödemeler Bankası ya da The Bank for International Settlements (BIS) ile birlikte çalışırlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Hacklenen Borsadan Daha Fazla Kripto Para Çalındı

Merkez Bankası Grubu önerilen CBDC’lerin etkilerini değerlendirmek için bütünsel bir yaklaşım kullanıyor. Önerilen CBDC’leri sınır ötesi kabul, işlem yapan ülkelerdeki ekonomik etki ve CBDC’lerle ilgili genel işlevsel ve teknik konular üzerine değerlendirecekler.

Çin ise Dijital Yuan’ı 4 büyük şehrine dağıtarak inisiyatifi çoktan ele almış durumda ve daha pek çok ülke de aynı şeyi yapıyor.

Blockchain Tabanlı Fintech Çözümleri

Küresel bir salgın ortaya çıktığında, temassız finansal işlemlere olan talep arttı. Çoğu işletme, iş süreçleri için Fintech çözümleri arıyor.

Temassız işlemler için mükemmel bir çözüm, Blockchain teknolojisinin benimsenmesi ve finansal sistemlere dahil edilmesidir. Blockchain tabanlı çözümlerle, Fintech şirketleri dijital sertifikaların daha kolay alınmasını, verilmesini ve doğrulanmasını kolaylaştırarak temassız işlemleri teşvik ediyor.

Bitcoin Boğa Trendinde

2020’nin sonunda Bitcoin’in piyasa değeri PayPal, Mastercard ve hatta Visa gibi büyük şirketleri geride bırakarak 500 milyar doları aştı.

2021’in başlangıcından bu yana BTC’nin yükseliş trendi devam etti ve fiyat 61.000 dolara ulaştı ve bu süreçte 50.000 dolarlık ana destek seviyesini korudu. Kurumsal yatırımcılar ve hedge fonlarının BTC satın alması bu başarılı performansa neden olmuş olabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  'Kripto para piyasaları çökebilir'

Tüm bunlara ek olarak Square ve PayPal gibi saygın şirketler, BTC’yi bir işlem seçeneği olarak hizmetlerine dahil etti ve böylece perakende tüccarlar arasında Bitcoin güveni arttı. Büyük oyuncular bir dijital varlığa yatırım yaptığında, bu dijital varlığın çekiciliğini artırır ve nihayetinde daha fazla yatırım bu piyasa gelir.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi)

DeFi, finansal enstrümanlar ile uğraşırken veya finansal işlemleri gerçekleştirirken “aradaki farkı” ortadan kaldırmak için Blockchain teknolojisini kullanır. DeFi, eşler arası etkileşim için borçlular ve borç verenler ile alıcılar ve satıcılar arasında etkileşimi destekleyen Blockchain tabanlı bir sistem olan akıllı sözleşmeler kullanır. Buna ek olarak bir finansal enstrüman elde etmek için bankalar, aracı kurumlar ve borsalar gibi aracılardan geçmek gerekir. Ancak DeFi sayesinde bu süreç basitleştirilmiştir.

2020’nin başında DeFi’de kilitli varlıkların değeri 683 milyon dolar değerindeydi, ancak yıl sonunda bu değer %2.000’in üzerinde bir büyüme oranıyla 14 milyar dolara yükseldi. Bazı çevrelerde eleştirilere rağmen, Elon Musk gibi tanınmış yatırımcılar DeFi’nin popülerleşmesinde hayati bir rol oynadılar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Madencileri BTC Satışlarını Azalttı

Ethereum’un Geleceği

Ethereum, akıllı sözleşmelerin yaygınlığından en çok kazanç elde etmesi beklenen dijital para birimidir. Ayrıca DeFi, Ethereum tabanlıdır ve bu DeFi’nin popülaritesi arttıkça Ethereum’un daha da popüler hale geleceği anlamına gelir.

Yatırımcılar, Ethereum 2.0’a gelen gelişmiş özellikler de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle gözlerini Ethereum’da tutmalıdır. ETH 2.0 güncellemesi ile işlemler, diğer tüm kripto para birimlerini sollayacak, daha hızlı ve güvenli bir hale gelecektir. Bu tür bir güncellemenin kullanıcıların ilgisini çekmesi kaçınılmazdır.

Ethereum yıla yükseliş trendiyle başladı ve fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesi 2.000 doların üzerine çıktı. Bu fiyat artışı yukarıda belirtilen avantajlarla birleştiğinde, ETH’yi aya göndermesi gereken bir eğilim için temel görevi görüyor.

Odak noktamız:

Anlaşılır bir şekilde çoğu kripto para biriminin yatırımcısı, diğer kripto para birimlerini görmezden gelerek Bitcoin’e ve performansına kapılıyor. Bununla birlikte, kripto para birimi alanında daha kazançlı fırsatlar da vardır. Yukarıda belirtilenler de dahil olmak üzere fırsatlar eğilimleri ve fiyatları şekillenmeye başladı ve şu anda her türlü yatırımcı tetikte olmalıdır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu