Kripto Para Haberleri

2021’in 1. Çeyreğinde Kripto Paralara 4.2 Milyar Dolar Ayrıldı

Bitcoin başta olmak üzere kripto para varlıklarına yapılan yatırımlar akıllara zarar bir seviyeye ulaşmış durumda. Hali hazırda 2021’in başlarındayız ve bu rakamın 4.2 Milyar Dolar olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu arada tabii ki kurumsal yatırım ve yatırımcılardan söz ediyoruz. Bunların başında Tesla geliyor ve 1.5 milyar dolar değerinde bitcoin satın aldıklarını ve yatırımlarını bu yönde yaptıklarını da es geçmemekte fayda var.

Tesla yatırımından hemen sonra birçok büyük marka da yatırımını ve geleceğini Bitcoin ve diğer varlıklara emanet etmeyi tercih etti. Her geçen gün daha fazla markanın yatırım amaçlı olarak dijital varlık satın aldığını görebiliyoruz ve bu rakam günden güne artıyor.

Kurumsal yatırım desteği ile birlikte dijital varlıkların piyasa değeri de belli oranda artıyor ve bu artış şu an itibarıyla 4.2 milyar dolar gibi devasa bir rakamı da beraberinde getiriyor. Yakın gelecekte bu yatırımların sayısı tabii ki artacaktır.

En Büyük İsim Bitcoin

Bitcoin Fiyat Boşlukları Nelerdir?
2021'in 1. Çeyreğinde Kripto Paralara 4.2 Milyar Dolar Ayrıldı 2

Kurumsal yatırımcılar incelendiğinde bitcoin’in onlar için daha önemli olduğunu görebiliyoruz. Ethereum ve Litecoin gibi varlıklara da hali hazırda yatırım yapılıyor ancak Bitcoin birçok konuda olduğu gibi zirveyi bırakma niyetinde değil. Sektörüne n büyük ve en güçlü varlığı olarak lanse edilen ve bunu gerçek manada en iyi şekilde karşılayan dijital varlık, piyasa değerini de günden güne arttırmayı başarıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Piyasa hacmi 24 saatlik sürede 11.7 milyar dolar değişti

Tesla yatırımı ile birlikte hareketlilik arttı ev fiyatındaki yükselişe de dikkat çekmek gerekiyor. Ayrıca birçok büyük marka ve kendi sektörünün devi olan firma da yine yatırımlarını bu varlık ile daha kıymetli hale getirmeye devam ediyor. Bu yatırımlar arttığı ve var olduğu sürece bitcoin’in ve diğer dijital varlıkların geleceğin parası olma ihtimali de haliyle artıyor olacaktır.

Markaların Bitcoin’e bu denli önem veriyor olmaları tabii ki güzel bir gelişme ve yaptıkları yatırım sayesinde dijital varlık piyasasının gelişimini de bir adım öne taşıyor ve aynı zamanda piyasa değerine de büyük ölçüde katkı sunuyorlar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu