Anasayfa Sektörel 2022-2023 Rapor: Kadınlar Kripto Yatırımında Daha Cesaretli!

2022-2023 Rapor: Kadınlar Kripto Yatırımında Daha Cesaretli!

Sektörel

Kripto para borsası Independent Reserve tarafından yapılan bir ankete göre, kripto para ticaretinde kadınlar erkeklerden daha iyi performans gösteriyor...

2022-2023 Rapor: Kadınlar Kripto Yatırımında Daha Cesaretli!

Independent Reserve tarafından yapılan bir ankete göre, kadınların kripto para ticaretinde para kazanma veya başabaş gelme olasılıkları daha yüksek. Rapora göre, kadınların %76'sı yatırımlarından para kazandıklarını veya hatta bozduklarını söyledi. Öte yandan, erkeklerin %72'si kârlıydı veya zarardan kaçındı.

Bağımsız Rezerv kripto para Endeksi (IRCI) anketi olarak adlandırılan rapor, Şubat 2023'te gerçekleştirildi. Anket, "Her gün 1500 Singapur sakini, kripto para birimine yönelik tutumları üzerine" anketi yaptı.

Raporun 2021'deki ilk çıkışından bu yana, kadınlar ilk kez erkek meslektaşlarını geçti. Anket ayrıca bu yıl daha fazla kadının kripto para birimlerine yatırım yaptığını keşfetti. Araştırmaya göre, kadınların %37'si, bir önceki yıla göre yedi puanlık bir artışla kripto yatırımları olduğunu iddia etti. Öte yandan, erkeklerin %48'i, 2022'den bu yana %1'lik bir düşüşle kripto yatırımları olduğunu söyledi.

Çalışmaya yanıt veren birkaç kadın, kripto para birimleri hakkında yükseliş görüşlerini dile getirdi. Kadınların %20'den fazlası bu varlık sınıfına yatırım yaptıklarını iddia etti. Katılımcıların %48'i önümüzdeki 12 ay içinde portföy yatırımlarını artırmayı planlıyor. Bu arada, %43'ü diğer tokenlere, merkeziyetsiz finans (DeFi) projelerine veya NFT girişimlerine çeşitlendirmek istiyor.

Kadınlar Neden Kripto Para Yatırımlarında Daha İyi Performans Gösteriyor?

2022-2023 Rapor: Kadınlar Kripto Yatırımında Daha Cesaretli!

KuCoin tarafından hazırlanan ayrı bir rapor, kadınların yatırımlarını uzun vadede tutma eğiliminde olduklarını ortaya koydu. KuCoin tarafından hazırlanan 2023 Kadınlar Günü Anketi Raporuna göre, kadınların %52'si uzun vadede elinde tutma eğilimindedir. Bu arada, erkeklerin sadece %38'i uzun vadede tutunma eğilimindedir. Bu, kripto para ticaretinde kadınların erkeklerden daha iyi performans göstermesinin bir nedeni olabilir.

KuCoin'in raporu ayrıca kadınların %44'ünün kripto paranın büyük bir pasif gelir kaynağı olduğunu düşündüğünü ortaya çıkardı. Oysa erkeklerin sadece %36'sı aynı anlatıya inanıyor.

Kadınlar daha uzun süre elinde tutma eğiliminde olduğundan ve daha fazla kadın kriptonun iyi bir pasif gelir kaynağı olduğunu düşündüğünden, erkek meslektaşlarından daha iyi performans göstermelerinin nedenlerinden bazıları bu olabilir. Kripto son derece değişken bir sektör ve sabır, para kazanmanın temel bileşenlerinden biri.

2022-2023 Rapor: Kadınlar Kripto Yatırımında Daha Cesaretli! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik