Anasayfa Altcoin 2022 Eylül Ayında En Çok Bu 4 Altcoin Stake Ediliyor

2022 Eylül Ayında En Çok Bu 4 Altcoin Stake Ediliyor

Altcoin

Kısa bir süre önce Ethereum'un PoS'a geçmesi ile en çok staking edilen kripto paraların sırası değişti. Bu 4 altcoin en çok stake edilenler arasında...

2022’de Staking Yapılabilecek En İyi 5 Altcoin Nedir?

Ethereum (ETH) şu anda stake edilen kripto paraların toplam piyasa değeri piyasa değerinin yüzde 20'sini oluşturuyor. Staking üzerine düzenleyiciler, Ethereum (ETH) Birleşme yükseltmesinden sonra son zamanlarda yoğunlaştı. Kripto para birimi staking , sunulan cazip getiriler nedeniyle son birkaç yılda ilgi topluyor. Birleşme güncellemesi ile Ethereum (ETH) blockchaini yakın zamanda Proof-of-Stake ağına geçiş yaptı. Bununla birlikte, Ethereum (ETH) üzerinde staking, geçen yıl Ethereum (ETH) Beacon Chain'in piyasaya sürülmesinden bu yana kullanılabiliyordu.

Çok kısa bir süre içinde Ethereum (ETH) piyasa en çok staking yapılan dijital varlık olarak ortaya çıkmak için diğer tüm PoS kullanan kripto para birimlerini geride bıraktı. StakingRewards verilerine göre, toplam stake edilen piyasa değeri şu anda 94,92 milyar dolarda. 18,8 milyar dolarlık stake ile Ethereum (ETH) listelerin başında geliyor. Daha sonra sırasıyla 12.4 milyar dolarla Solana (SOL), 10,9 milyar dolarla Cardano (ADA) üçüncü sırada ve 4.93 milyar dolar ile BNB yer alıyor.

Bununla birlikte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) gözleri kripto para staking piyasa dikilmiş durumda. Geçen hafta Ethereum (ETH) Birleşme yükseltmesinden bir süre sonra SEC başkanı Gary Gensler, menkul kıymet yasalarının Ethereum (ETH) için de geçerli olabileceğini ima etti. inin bir başka göstergesi. 

2022 Eylül Ayında En Çok Bu 4 Altcoin Stake Ediliyor

Ava Labs Başkanı: Staking Düzenlemeleri Gelebilir

SEC şefi, kripto staking düzenlemeye tabi olabileceğine inanan tek kişi değil. Ava Labs Başkanı John Wu kısa süre önce “staking”in geleneksel finansta var olmayan “farklı bir yapı” olduğunu belirtti. Bu haftanın başlarında Bloomberg'e konuşan John Wu, bazı dijital para birimlerinin muhtemelen menkul kıymetler olduğunu söyledi. Ava Labs, merkezi olmayan uygulamaları (dApps) barındırmak için popüler açık kaynaklı Avalanche (AVAX) protokolünün arkasındaki ana kuruluştur. Wu röportajı sırasında şunları söyledi:

Bir nevi emek harcıyorsun. Getiri elde etmek için teminat veriyorsunuz. Yani bu bir melez, bu yüzden belki de bir menkul kıymet yerine katkıda iş için gelir olmalıdır.

Söylendiği gibi, Ethereum (ETH) Birleşme yükseltmesinden sonra son zamanlarda staking üzerindeki düzenleyici odak yoğunlaştı. Dolayısıyla, bu konudaki herhangi bir düzenleme, Proof-of-Stake modelinde çalışan tüm kripto para birimlerini etkileyecektir. Kripto para birimi staking , kripto para topluluğu arasında popüler olmuştur ve herhangi bir SEC eylemi, tüm PoS tokenlerinde büyük bir çökmeye neden olabilir. SEC'in bu konuyu ciddiye alıp almadığını ve staking yapılabilen kripto paralar  üzerindeki etkisini görmek ilginç olacak.

2022 Eylül Ayında En Çok Bu 4 Altcoin Stake Ediliyor içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Yorumlar(0)