Anasayfa Sektörel 2023'te Tercih Edebileceğiniz En İyi 9 DEX Platformu

2023'te Tercih Edebileceğiniz En İyi 9 DEX Platformu

Sektörel

2023'te tercih edilebilecek en iyi 9 DEX platformu hangileri olabilir? Hepsi ve daha fazlası şimdi tüm ayrıntılarıyla Koinbox'ta...

2023'te Tercih Edebileceğiniz En İyi 9 DEX Platformu

Hepimizin bidliği gibi merkezi olmayan borsaların ortaya çıkışı, DEX toplayıcılarını doğurdu. Şu anda, DEX toplayıcısının işlem değeri 2,03 milyar doların üzerinde yer alıyor. Bu toplama platformları, sorunsuz bir ticaret süreci ortaya koyar ve yeterli likiditeyi sağlayarak kullanıcılara muazzam bir token yelpazesi sunar.

Bu DEX'ler, gelişmiş algoritmalardan ve akıllı sözleşme teknolojisinden yararlanarak birden fazla platformda hızlı işlem yapılmasını sağlar diyebiliriz.

Peki 2023'te tercih edebileceğiniz en iyi DEX platformları hangileri olabilir? Gelin şimdi bunlara hep birlikte bir bakalım.

En İyi 9 DEX Platformu

2023'te Tercih Edebileceğiniz En İyi 9 DEX Platformu

1. 1inch

1inch, kullanıcılara kesintisiz işlemleri ve hiçbir ücret ödememeyi garanti eden bir DEX toplayıcıdır. Birden fazla DEX'ten likidite sağlayarak sürekli bir alım satım deneyimi sunar. Protokol, ağ ve borsa protokolü toplama bilgi hizmetleri sunar. Protokolün merkezi bileşeni olan 1 inç v5 akıllı sözleşme, çalışma zamanında işlem yürütülmesini doğrular.

2. Matcha

Matcha, 0x (ZRX) mücadelesi kullanılarak oluşturulmuş, birkaç DEX'ten likidite sağlarken gelişmiş ticaret araçları ve rekabetçi fiyatlar sağlayan bir DEX toplayıcısıdır. ​​Platform, dokuz ağda 4 milyondan fazla token için siparişleri sınırlandırıyor.

3. Paraswap

Paraswap, kullanıcılar için daha yüksek maliyetler, kısıtlı gas (işlem ücreti) maliyetleri ve daha az kayma yoluyla geçiş yapmak üzere tasarlanmış zincirler arası bir DEX toplayıcıdır. Likiditesini Uniswap, Balancer, Curve, Kyber vb. gibi temel DEX'lerden sağlar diyebiliriz.

4. RockDAO

RockDAO, gelişmiş ticaret analitiğine ve yüksek likidite havuzlarına erişime sahip, kullanıcı dostu bir DEX toplayıcı sağlayarak DeFi deneyimini basitleştirmeyi hedefliyor.

5. Cowswap

Cowswap, herhangi bir AMM veya DEX toplayıcı arasında en rekabetçi işlem oranlarını kullanıcı dostu bir deneyimle sunan bir meta-DEX toplayıcıdır. Kullanıcılar zincir üstü bir emir göndererek Cow Swap sistemini başlatır. Bundan sonra çözücüler, işlemin en uygun yürütme yolunu belirlemek için yarışır.

Bazen bu, protokolle entegre olan veya kendi çözümleyicilerini çalıştıran piyasa yapıcılar arasındaki özel envanterden gelebilir. Diğer zamanlarda ise, farklı merkezi olmayan kripto para borsalarındaki zincir içi likiditeden gelecektir.

6. AtlasDEX

AtlasDEX, birden fazla DEX'ten likidite sağlarken işlemlerdeki kaymaları ortadan kaldırmaya odaklanan, kullanıcı merkezli bir DEX toplayıcıdır. Platform, 1500'den fazla token çiftinin yanı sıra daha dar stablecoin takas spreadleri sunuyor.

7. SimpleSwap

SimpleSwap, tüketici dostu bir değişiklik toplayıcı ve kripto para borsaları için güvenilir bir sağlayıcıdır. Kayıt gerektirmeden hızlı ve kolay kripto para birimi takasına imkan vererek çok çeşitli kripto para birimlerine yardımcı olur.

8. Airswap

Airswap, emir defteri ihtiyacını ortadan kaldırarak, benzersiz bir teknik sunan merkezi olmayan bir eşler arası ticaret platformudur.

9. Uniswap

DeFi bölgesindeki bir hane olan Uniswap, DEX toplayıcı hizmetini sunarak kullanıcıların yüksek likidite havuzlarına kolayca giriş yapmasına ve çok çeşitli token ticaretini yapmasına olanak tanıyor.

Sonuç

Dijital varlıkların ve kripto para birimlerinin evrimi, portföylerini çeşitlendirmek ve blockchain teknolojisinin potansiyelinden yararlanmak isteyen bireyler ve kurumlar için çok sayıda yatırım fırsatı sunuyor. Kripto paranın geleceğine yatırım yapmak, piyasa trendleri konusunda güncel kalmayı, gelecek vaat eden projeleri belirlemeyi, kişinin risk toleransı ve finansal hedefleri ile uyumlu uzun vadeli bir yatırım stratejisi benimsemeyi gerektirir.

Yatırımcılar, dijital varlıkların dönüştürücü gücünün farkına vararak ve ileri görüşlü bir yaklaşımı benimseyerek, sürekli gelişen kripto ortamında kendilerini uzun vadeli finansal büyüme ve başarı için konumlandırabilirler.

Tüm bunların yanı sıra, kripto varlıklar yüksek risk oranına sahiptir. Bu nedenle yatırım yaparken en iyi şekilde araştırma yapmalı ve mutlaka dikkatli bir şekilde hareket etmenizde fayda var.

Kaynak: CoinGape

2023'te Tercih Edebileceğiniz En İyi 9 DEX Platformu içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik