Anasayfa Altcoin 2023'ün Enleri: En İyi ve En Kötü Performans Gösteren Kriptolar

2023'ün Enleri: En İyi ve En Kötü Performans Gösteren Kriptolar

Altcoin

Son derece çalkantılı bir 2022'nin ardından kripto para piyasaları, 2023'te kayda değer bir toparlanma kaydetti. İşte 2023 yılının enleri:

2023'ün Enleri: En İyi ve En Kötü Performans Gösteren Kriptolar

Kripto para piyasasındaki canlanmanın ortasında, birkaç kripto para birimi, bu yıl sürekli olarak etkileyici getiriler sağlayarak yatırımcıların dikkatini çekti. Ralli ivme kazandıkça, bu belirli dijital varlıkların bazıları kripto para alanında yenilenmiş bir iyimserliğin yolunu açarak, atılmaya istekli olanlar için potansiyel olarak kazançlı fırsatlar sunuyor.

Bununla birlikte, aşağıda 2023'te aylık getirilerine göre ilk 10 kripto varlığına bir göz atacağız. İşte 2023'te en iyi performans gösteren kripto para birimleri:

2023'te En İyi Performans Gösteren Kripto Para Birimi: Bitcoin Cash (BCH)

Bilinen kripto para birimlerinin çoğu 2023'te yeşil bölgede olsa da, bu yıl yatırımcılara en iyi aylık getiriyi sağlayan varlık Bitcoin Cash'ten (BCH) başkası değil.

Bitcoin (BTC) blok zinciri üzerindeki işlemleri daha hızlı ve daha ucuz hale getirmek için yaptığı hard fork sonucunda ortaya çıkan bu kripto para birimi, yılbaşından bu yana %133 arttı. Spesifik olarak Bitcoin Cash (BCH), Ocak ayında %35 artışla yıla güçlü bir başlangıç ​​yaptı.

2023'ün Enleri: En İyi ve En Kötü Performans Gösteren Kriptolar

Bundan sonra, kripto para birimi düşüş eğilimine girdi ve Şubat'tan Mayıs'a kadar değerinin %15'ini kaybetti ve Haziran'da %99 gibi büyük bir hızla fırladı.

Daha geniş piyasa toparlanmasının yanı sıra, rallisine katkıda bulunan faktörlerden biri, başlangıçta Bitcoin Cash (BCH) dahil yalnızca 4 kripto para birimini listeleyen yeni bir kripto para borsası EDX Markets'in piyasaya sürülmesidir. Borsa, Citadel Securities, Fidelity Investments ve Charles Schwab dahil olmak üzere birçok ünlü kurumsal yatırımcı tarafından destekleniyor.

İlk 3 Varlık Arasında Lido DAO (LDO) ve The Graph (GRT) Yer Alıyor!

Bazıları için şaşırtıcı olan, 2023'te en iyi performans gösteren ikinci ve üçüncü kripto para birimlerinin, yılbaşından bugüne sırasıyla %95 ve %85 artışla Lido DAO (LDO) ve The Graph (GRT) olması.

Getirilerinin çoğunun yılın başında geldiğini not etmek önemlidir. Örneğin, Lido DAO (LDO) Ocak ve Şubat aylarında %165 arttı ve sonraki aylarda düşüş eğilimine girdi. Benzer şekilde, yılın ilk iki ayında en iyi getiriyi sağlayan The Graph (GRT), Ocak'ta %57 ve Şubat'ta %77 arttı.

2023'ün Enleri: En İyi ve En Kötü Performans Gösteren Kriptolar

Bitcoin, Ethereum ve XRP Yükselişte

Bu yıl etkileyici aylık fiyat artışları gören diğer varlıklar arasında Bitcoin (BTC), Solana (SOL), Ethereum (ETH), Stellar (XLM) ve XRP yer alıyor.

Bitcoin (BTC), yılın başından bu yana %82 arttı ve daha geniş bir piyasa toparlanma rallisine yol açtı. Önde gelen kripto para birimi, artan kurumsal benimseme umutları arasında Haziran ayında %11 kazandı.

Solana (SOL), Ethereum (ETH), Stellar (XLM) ve XRP yılbaşından bugüne sırasıyla %61, %53, %42 ve %37 arttı. Hedera (HBAR) ve TRON (TRX), sırasıyla %36 ve %31 artışla 2023'te en iyi aylık getiri sağlayan ilk 10 varlık arasında yer alıyor.

En Kötü Performans Gösteren Kripto Para Birimi: Polygon (MATIC)

Bu arada, Polygon (MATIC) %19 düşüşle bu yıl en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri. Kripto para, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) onu kayıtsız menkul kıymetler listesine eklemesinin ardından Haziran ayında %31'lik keskin bir düşüş yaşadı. Kırmızı renkteki diğer varlıklar arasında popüler kripto kripto para Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE), Cosmos (ATOM), BNB ve Uniswap (UNI) yer alıyor.

Kaynak: Finbold

2023'ün Enleri: En İyi ve En Kötü Performans Gösteren Kriptolar içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar