21 yaşındaki gence milyonlarca dolarlık ceza!

1 Dakikada Okunabilir


ABD’de Kaliforniya’daki Yüksek Mahkeme, kripto girişimcisi Michael Terpin’in lehine karar vererek, kendisine tazminat ve 75,8 milyon ABD Doları’na eşit cezai tazminat ödülü verdi. Karar, Terpin’in kripto para biriminin çalınmasından sorumlu kişi olarak adlandırdığı 21 yaşındaki Nicolas Truglia’ya karşı çıktı.

Altı diğer suçtan tutuklanan Truglia’ya, diğer suç faaliyetlerinden dolayı devam eden soruşturmaların arasında Terpin, birçok farklı suçtan yargılandı:

“Elbette, halen aktif bir şekilde ihmal ettiğimiz bu suçların ortaya çıkmasına izin verdiğimiz AT&T aleyhindeki federal mahkeme davamızı halen aktif olarak takip ediyoruz.” dedi yetkililer.

İddiaya göre Truglia, telefon SIM kart dolandırıcılığını içeren bir suç çetesinin üyesiydi. Kendilerine “Topluluk” diyerek, SIM kartı değiştirerek kullanıcıların telefonlarını bir süreliğine ele geçirdiler ve başta bankalar olmak üzere (bazı banka sistemleri buna izin veriyor) ve kripto para borsalarındaki paraları ele geçirmeye yönelik adımlar attılar. Servis sağlayıcıdan, aynı orijinal ayrıntılara sahip yeni bir SIM kart vermelerini istemeden önce mağdur hakkında yeterli veri toplanmasını sağlayan bu çeteler nispeten başarılı da oldu. Gözcü Andrew Blaich  şöyle bir açıklama yaptı:

SALDIRGANIN SAHİP OLMADIĞI VEYA ERİŞİMİ OLMAYAN BİR HESAP İÇİN VERİLEN BİR SIM KART ALMAK ÜZERE HÜCRESEL BİR ŞİRKET TEMSİLCİSİ ARACILIĞIYLA SOSYAL MÜHENDİSLİK YAPAN BİRÇOK KAMU DAVASI VAR. İHTİYACINIZ OLAN HER ŞEY HERHANGİ BİR CEP TELEFONU MAĞAZASINDA İSTEKLİ / DUYARLI BİR TEMSİLCİ OLDUĞU İÇİN BU TÜR DOLANDIRICILIKLARIN YAPILMASI KOLAY GÖRÜNÜYOR.

Geçtiğimiz yıl hukuk firması Silver Miller, SIM ve diğer kripto para dolandırıcılıklarını çözümünü kolaylaştırmak için AT&T ve T-Mobile aleyhindeki davaları üstlendi.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
121
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Lol Lol
242
Lol
Harika Harika
121
Harika
Korkunç Korkunç
80
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!