Altcoin Haberleri

24 Saatte 19 Milyar Dolar Değer Kazanan Dijital Para

2013 yılında piyasadaki yerini aldığında bir şaka para birimi olarak lanse edildi. Kripto para piyasasındaki diğer dijital varlıkları ti’ye almak gibi bir amacı vardı fakat şaka gerçeğe dönüştü ve an itibarıyla sektörün en kıymetli varlıklarından bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Dogecoin’den söz ediyoruz ve bizimle birlikte şu an milyonlarca insan da bu para birimini konuşmaya devam ediyor.

Bitcoin’e ‘’Eğlenceli alternatif’’ olarak piyasaya çıkan Dogecoin, 24 saatlik süre zarfında 19 milyar dolar değer kazandı ve hali hazırda 34 milyar dolarlık değere sahip durumda. Bu rakamın artacağını ön görmek hiç de zor olmayacaktır. Hatta yakın gelecekte bu para birimini daha sık konuşuyor ve değerlendiriyor olacağız.

Dogecoin’e yatırım yapanların yüzü gülüyor. Peki ama şu dogecoin satın almak ne kadar mantıklı? Bazıları treni kaçırdığınızı söyleyecektir. Bazıları ise hala bir şansınızın olduğunu düşünüyor. Peki ama Dogecoin’i bu kadar popüler hale getiren şey neydi?

Dogecoin Gerçekten Halkın Parası mı?

Şu anki seviyesine bakılacak olursa Elon Musk kesinlikle haklı. Attığı bir tivit ve yaptığı konuşma ile dogecoin’i listenin üst sıralarına taşımayı başaran Elon Musk, bu para biriminin en büyük destekçilerinden biri ve hatta yatırım yapmaya da devam ediyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Cardano (ADA) Fiyat Analizi 14 Temmuz 2020

Oğlu için de Dogecoin serveti biriktirdiğini dile getiren Tesla yaratıcısı, Dogecoin hakkında konuşmaya da devam ediyor. 2013 yılında piyasaya sürülen ve tabii ki popüler olmayan dijital para birimi, Elon Musk’ın desteği ile birlikte kendisinden beklenmeyen bir yükselişe imza attı ve şu an itibarıyla sektörün en çok konuşulanı haline geldi.

Dogecoin, yatırımcılarına kazandırmaya devam ediyor ve sergilediği yükseliş ile birlikte daha dikkat çekici bir hal almış durumda. Bir şaka para biriminin bu seviyeye ulaşacağını, yaratıcısı bile tahmin etmiyordu ve hatta verdiği demeçlerde bu konuya çok sık değiniyor. Hala inanması mümkün değil ifadelerini kullandığı röportajlarında, ‘’Eminim bunu sadece ben değil, hiç kimse beklemiyordu’’ cümlelerine yer veriyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu