Bitcoin Haberleri

28 Nisan 2021 Bitcoin Ne Kadar Oldu? 1 BTC Kaç TL?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli çok uluslu bankalardan biri olan JP Morgan, kısa bir süre önce müşterilerine daha kaliteli hizmet sunabilmek adına bir bitcoin fonu kuracağını duyurdu ve bu haber ile birlikte bitcoin’de kısa süreli de olsa bir yükseliş meydana geldi. 55.000 Dolar sınırına yakın şekilde işlem gören ve yükseliş eğilimi devam eden dijital varlık, an itibarıyla birçok yatırımcının da göz bebeği olmaya devam ediyor.

Bitcoin ile ilgili ilginç ve bilmeniz gerektiğini düşündüğümüz bir bilgiyi daha aktarmak istiyoruz. 2018 Ağustos ayından bu yana ilk kez piyasa hacmindeki payı düştü ve %50’nin altına indi. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki kripto para piyasası hacminin büyük bir kısmını bitcoin domine ediyor ve onun ardından Ethereum geliyor. Fakat büyük bir düşüş yaşandı ve bitcoin, pazardaki hakimiyeti konusunda darbe aldı.

Elbette hali hazırda en büyük ve en çok işlem gören para birimlerinden bir tanesi ancak aldığı bu darbeyi de es geçmemekte fayda var diye düşünüyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Okuduklarınıza inanamayacaksınız! 6 usta analistten 2021 Bitcoin fiyat tahminleri

Bitcoin’e Neler Oluyor?

bitcoin

Son 24 saatalik süre zarfında 53.319 ve 55.686 Dolar aralığında dalgalanan ve rakam aralığında işlem gören dijital para birimi, %2.53’lük bir artış sergiledi ve fiyatını da 54.964.83 Dolar’a çekmeyi başardı. Piyasa hacminde yaşanan artış ise 28 milyar dolar gibi bir rakama karşılık geliyor ve bu artış sonrası 1 trilyon dolar değerinin üzerine çıkmayı başardı. Az önce de dile getirdiğimiz gibi sektörün en büyük varlığı ve hali hazırda bu sektörü domine etmeyi de başarıyor.

Kripto para dünyasının en büyük ikinci varlığı olan Ethereum ise son 24 saatlik süre zarfında %5.76’lık bir artışa imza attı ve piyasa hacmini de 305.3 Dolar’a yükseltti.

Kripto para piyasalarının ikinci büyük birimi Ethereum da son 24 saatte yüzde 5.76 artışla 2,645.51 dolara yükselirken, haftalık kazancı yüzde 13.65 düzeyindeydi ve birimin piyasa hacmi de 305.3 milyar dolara yükseldi. Bitcoin ve Ethereum, piyasayı ayakta tutmaya devam ediyor.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu