Altcoin Haberleri

29 Nisan: Ripple ve SEC dava güncellemesi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple Labs ve yöneticileri arasında devam eden davada ateşlenen en son iddiada 2. taraflar SEC’in 21 Nisan tarihli mektubuna yanıt verdiler. Aynı şekilde SEC, mahkemenin davanın zaten keşfedilemez olduğuna karar verdiğini iddia ederek sanıkların “gereksiz ve sadece ayrıcalıklı SEC personeli materyali” isteğini geri çevirmeye çalıştı.

Ripple ve SEC dava güncellemesi

Sanıklar 28 Nisan tarihli bir mektupta bunun aksini iddia ettiler:

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) mahkeme tarafından zaten reddedilmiş olan iki yasal pozisyonu, yani SEC’in dahili belgelerinin kategorik muafiyeti ve belge olarak müzakere süreci ayrıcalığının kullanılması yanlış bir şekilde yeniden tartışıldı.

Sanıklar Mahkemenin kısa süre önce sanıklara büyük ölçüde güç vermesine izin veren 6 Nisan tarihli kararını gerekçe göstererek, şunu ileri sürdüler:

Mahkemenin SEC’in bir ayrıcalık günlüğü oluşturma yükümlülüğüne sahip olduğuna dair beyanı, SEC’in davalılara hiçbir şey üretmeyeceğini, hiçbir şey kaydetmeyeceğini ve herhangi bir dahili belge keşfine olan muhalefetini yeniden dile getirme celbi değildi. Yine de SEC’in yaptığı tam olarak budur.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Internet Computer (ICP) Fiyat Tahmini

Ripple Dava

Dahası Ripple, devam eden tartışmalara iki kez yazılı bir yanıt vermeyi taahhüt etmesine rağmen SEC’i yeniden değerlendirme talebi teklif etmekle de suçladı.

Sanıklar ayrıca SEC’in belgelerinin keşfedilmesine karşı argümanlarının haksız olduğunu tekrardan ileri sürdüler, Ripple Labs ve yöneticileri ABD’li düzenleyici kurumun “bu Mahkemenin SEC’den bir ayrıcalık günlüğü oluşturmasını gerektiren belirsizlik içermeyen talimatını da göz ardı ettiğini” söyledi.

Son olarak Ripple Labs, mahkemeden SEC ile buluşma ve görüşme sürecini bitirmesini isterken, sanıklar SEC’in derhal yanıt veren belgeleri üretmesi talimatının verilmesi gerektiğini savundular.

Sanıklara göre:

SEC, 2 Temmuz 2021’deki keşfin kapanışından önce davalıların üçüncü şahısları takip etmesini sağlamak için yeterince belge sunamazsa, davalılar zarar görecektir.

İlgili İçerik: Ripple (XRP) Nedir? Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu