Kripto Para Haberleri

3.6 Milyar Dolarlık Kripto Para Vurgunu Afrika’yı Salladı

Kripto para dolandırıcılığının önüne geçilemiyor. Yeni ve büyük bir vurgun haberi ile daha karşınızdayız. Africyrpt’nin sahibi olduğu bilinen Cajee Kardeşler, 3.6 milyar dolar’ı alıp sırra kadem bastı. Habere göre, parayı yasa dışı yolları kullanarak hesabına geçiren ve yurt dışına kaçan kardeşler, herhangi bir açıklama yapmadı. An itibarıyla güvenlik güçleri iz sürmeye devam ediyor.

Afrika’nın en büyük borsalarından biri olan şirket, kurulduğu günden bu yana en güvenilir borsalar sıralamasında da üst sıralarda yer alıyordu. Borsa sahiplerinin son dönemde buna benzer çok sayıda hamlesi oldu ve hatta ülkemizde de bir örneği mevcut. Kardeşlerin nerede olduğu bilinmiyor. Şu an bilinen tek gerçek, çok büyük bir rakamın hesaba geçirildiği yönde.

Yatırımcılar paralarının peşine düşse de ne yazık ki hak talep edecek bir yasal zemin mevcut değil. Afrika’nın en büyük ve en çok yatırımcıya sahip borsalarından biri olduğu gerçeği ise gerçekten korkutucu. Yatırımcılar kime ve neye güveneceklerini şaşırmış durumdalar.

Thodex Olayı ile Benzerlik Gösteriyor

Thodex                                  

Ülkemizde kısa bir süre önce yaşanan kripto para dolandırıcılığı ile benzer bir olay olduğunu görebiliyoruz. Kendi ülkesinin en önemli ve yine en güvenilir isimlerinden biri iken şu an için büyük bir dolandırıcılık olayına imza atmış durumda. Bu tür olayların yaşanması gerçekten can sıkıcı ve yatırımcıları koruyacak herhangi bir yasanın olmaması da en büyük sorunlardan bir tanesidir.

Thodex olayını sizler de hatırlıyorsunuz. Bir ortaklık çalışması için yurt dışına gittiği açıklamasını yapan Fatih Özer, kısa süre içerisinde kayıplara karıştı ve hali hazırda kendisinden hiçbir şekilde haber alınamıyor.

Afrika’da da buna benzer bir olay yaşandı ve yankıları hali hazırda sürüyor. Güvenilir sıfatı günümüzde en büyük kozlardan biri ve kripto para borsaları da bunu en iyi şekilde kullanmaya devam ediyor. Yatırımcılar adına üzgünüz ve gelişmeler var olduğu sürece yine güncel olarak siz değerli yatırımcılar ile paylaşmaya gayret göstereceğiz.

İlginizi Çekebilir: Yatırım Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Bitcoin Dolandırıcılıkları

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu