Bitcoin Haberleri

3 Kâhin Tüccar: “Bitcoin’in Yükseliş Günü Geliyor”

Tüccarlar, bu hafta piyasalara oynaklığın geri döneceğini ve BTC / USD çiftinin bir öl ya da kırılma anı yapacağını inanıyor.

Bitcoin (BTC) tüccarların yeni bir yükseliş patlamasına yol açacağını iddia ettiği konsolidasyon döneminin sonuna yaklaşıyor. Salı günü attığı bir tweette, popüler kâhin tüccar Crypto Ed, düşük BTC seviyelerinde genişleyen bir yükseliş hareketi olduğunu söyledi.

Bitcoin İçin En Önemli Gün: Çarşamba

btc

BTC/USD çifti 30.000 dolara düştüğünden beri geniş bir aralıkta konsolide olduktan sonra, daha düşük zaman dilimlerinde daha yüksek dipler (higher low) ve daha düşük zirveler (higher high) yapıyor. Grafikteki açıkça bir daralan kama modeli var ve bu oynaklığın neredeyse sıfır olduğu mantıksal bir bitiş noktasına sahip. Tarihsel olarak bu, yukarı veya aşağı yönlü büyük bir hareketle sonuçlanır.

Crypto Ed; Bitcoin’in her an sıçramasını bekliyorum. Böyle bir şey olduğunda, önümüzdeki günlerde yukarı doğru çıkacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Buna ek olarak kâhin tüccar yukarı yöndeki bir kırılma başarısızlığın da tam tersi bir etkiye sahip olabileceğini ve fiyatın 20.000 dolara doğru olası yeni bir düşüş yapabileceğini söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin madenciliğine girmemek için 5 neden!

Bu arada saatlik grafiğe bir bakış atarak analist Çarşamba gününün Bitcoin için yakın vadede piyasa yörüngesine karar verilmesi gereken bir kırılma anı olacağını dikte etti.

Başka bir popüler tüccar Lark Davis; “Hafta sonuna kadar oynaklık bekliyoruz.” dedi.

Daralan bir kama ve kırılma ile sonuçlanan büyük bir fiyat hareketini takiben yatay ticaret modeli “sıkıştırma” olarak bilinir. Bu, Bitcoin için klasik bir grafik fenomendir. Bu model, özellikle boğa piyasasında BTC/USD çiftini 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırmasına ve özellikle 2020’nin büyük bir bölümünü karakterize etmiştir.

Kâhin Tüccar En Önemli Desteği Açıkladı:

bitcoin

Başka bir popülere tüccar Tüccar Rekt Capital da Bitcoin’in uzun vadeli grafiğinden özellikle 30.000 dolara düşüşe bakarak en önemli destek seviyesini açıkladı. Rekt Capital’a göre Bitcoin’in en önemli desteği şu anda 50 haftalık üstel hareketli ortalamada (WEMA) bulunuyor. Bu seviye şu anda genel olarak daha düşük fiyatlara rağmen destek olarak geri döndü ve tarihsel olarak bu önemli bir boğa bayrağı oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Neden Türk Lirası Yerine Bitcoin Tercih Ediliyor?

Rekt Capital:

Sürekli bir boğa piyasasında, çok derin bir düşüş dönemi yaşayabilirsiniz, ancak bu düşüş dönemi kendisini bu yükseliş momentumu göstergesi olan 50 WEMA’nın üzerinde tuttuğu sürece, bu yükseliş hareketini koruyabiliriz ve fiyat rallisi devam edebilir. Bu nedenle, 30.000 dolara bir düşüş eğilimi yerine “ucuzdan olma” alarak adlandırılabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu