Bitcoin Haberleri

3 Mayıs 2021: Bitcoin Ne Kadar Oldu? 1 BTC Kaç TL Kaç Dolar?

Koronavirüs dönemini en az hasar ile atlatan varlıklardan bir tanesi de Bitcoin oldu. Sert düşüşler elbette meydana geldi ancak ralli ve tarihi rekorları da unutmayalım. Kurumsal yatırım desteği bu bağlamda büyük önem arz ediyor ve aslında Bitcoin’in sektörü domine etmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de hiç şüphesiz ki budur.

Sabah saatlerinde 58.000 Dolar seviyelerinde karşımıza çıkan Bitcoin, an itibarıyla bizler bu yazıyı yazarken 58.735 Dolar gibi bir değere ulaşmış durumda ve yükseliş ivmesi de devam ediyor. Thodex krizinin ardından yükseliş devam ederken Bitcoin yatırımcılarının da bu durumdan gayet memnun olduklarını net bir şekilde görebiliyoruz.

1 bitcoin an itibarıyla 58.375 Dolar olarak karşımıza çıkıyor. Ortalama 484.921,12 Türk Lirası olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Gerçekten muazzam bir rakam ve hali hazırda yükselişini sürdürdüğünü de unutmamak gerekiyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Harekete Geçti!

kripto

Bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu ve hazine bakanlığı iş birliği ile kripto paraların denetimi sıklaştırıldı. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de Thodex vurgunu olarak karşımıza çıkıyor. Fatih Özer hakkında henüz net bir haber ve gelişme ne yazık ki bulunmuyor. Yurt dışında olduğunu biliyoruz ve ekipler gönderilmiş durumda ancak yakalanabilmiş değil.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ethereum 2.0 Özel Donanım İsrafını Ortadan Kaldıracak

Bu olayın ardından hazine ve maliye bakanlığı da harekete geçti ve kripto paralar ile birlikte borsaların denetlenmesi için adımlar atıldı. Böylesi inanıyoruz ki çok daha doğru ve çok daha sağlıklı olacaktır. Kara para aklama işleminin yanı sıra terörü finanse eden kurum ve kuruluşlar da bu sayede denetime tabi tutulacak ve en azından takipleri yapılacaktır.

Denetleme güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapıldığı takdirde insanların piyasalara ve borsalara olan güveni de artacaktır. Bunun yanı sıra resmiyet kazanan bir piyasa olmasına da ihtiyacımız var. Dolandırıcılık olaylarının artması ile birlikte bu tür konular bir kez daha gündeme taşındı ve önemli adımlar atılacağını düşünüyoruz.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu