Bitcoin Haberleri

32 Milyon Dolarlık Bitcoin Borsalardan Çekildi

Bitcoin fiyatı 9 bin doların altına düşünce kripto para borsalarından 32 milyon dolar değerinde BTC çekildi.

BTC’nin fiyatı madenci talebi, yönetmelikleri gibi etmenlerden etkilenir. Bugünün erken saatlerde, BTC fiyatları 9.000 doların altına düştüğünde, farklı kripto para borsalarından 3.486 BTC (32 milyon doların üzerinde) taşındı.

TradingView BTC fiyatı: https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Coinbase Son 24 Saat İçinde 987 Bitcoin Transferi Aldı

Bir analiz firması olan ViewBase’e göre Coinbase fiyat düşüşünden en büyük faydalanan borsa oldu. Son 24 saat içinde borsa, son birkaç haftanın olaylarının aksine 987 BTC transferi aldı. Daha önce BTC fiyatları yükseldiğinde veya düştüğünde borsanın kapanmasına yanıt olarak, fiyat oynaklığından yararlanamayan tüccarlar borsayı kullanmayı bıraktı ve toplu olarak borsadan çekildiler.

Mevcut verilere göre, 22.000 BTC’nin üzerinde veya Huobi’ye göre beş kat değerinde ABD doları Coinbase borsasından çıktı.

%10 Bitcoin Borsalarda Tutuluyor

BTC’nin toplam arzının %10’u kripto para borsalarında tutuluyor. Beklentilerin aksine, borsalar dalgalanmaların arttığı zamanda, daha yüksek girişleri olan net alıcılar olmalıdır. Bunun yerine, BTC akışından yola çıkarak tam tersi bir güven ortamı oluşuyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kuantum bilgisayarlar ve Blockchain

Genellikle, tüccarlar keskin bir aşağı yönlü baskı ile karşı karşıya, fonları borsalara taşır ve bunları Tether (USDT) veya kaydi paralara dönüştürür. Daha sonra fiyat artışlarından spot ticaret ve margin ticareti yaparak kar elde etmeyi amaçlarlar.

“BTC Fiyat Düşüşü Ayı Tuzağı Olabilir” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-fiyat-dususu-ayi-tuzagi-olabilir/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu