Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

4 milyar dolarlık Bitcoin’lerin sırrı

ABONE OL:

Craig Wright ismini sık sık duymak kripto para piyasasına aşina olanların bildiği bir konu. Kendisi bir süredir ölen bir zengin işadamının kripto paralarını yönetmek üzere kendisine teslim eden ailesinin elinden çalarak kendi zimmetine geçirmesi ile suçlanıyor. Kripto paraları yönetmek için Craig Wright’e teslim ettiğini ve hesaplar üzerinden kripto paraları yönetmeye başladığı iddia edilen Wright ise kendisinin kripto paraları çalmadığını ve böyle bir suçlamanın tamamen asılsız olduğunu, kendisine hesapların teslim edilmediğini ve hesaplardan herhangi bir para çalmasının mümkün olmadığını iddia ediyor.

ABD’li yargıç ise kripto paraların çalındığı iddiası ve açıklaması ile kendi mahkemelerine başvuran Kleiman’ın ailesinin bazı üyelerinin bu iddiasını soruşturuyor ve bu soruşturmaların ksıa sürede sonuç bulması beklenmiyor. Henüz milyarlarca dolarlık Bitcoin’lerin nerede ve kimde olduğu bilinmezken, ailenin bu suçlamasının asılsız olmasının da imkansız olmadığı, tek bir kişiye suçun kanıtlanmadan asla yüklenmemesi gerektiği tartışılıyor ve bu yönü ile kripto paraların çok riskli bir yatırım ve ”para tutma” araçlarından birisi olabilecek olduğu tekrar gündeme geliyor.

ben kimsenin kripto paralarını çalmadım ve 1.1 milyon btc çaldığım iddiası tamamen asılsız. kleiman ailesi benim adımı kullanarak medyada yer bulmak istiyor olabilir*.

-Craig Wright-

Bitcoin’lerin nerede olduğu ortaya çıkarıldıktan sonra eğer aile yalan söylüyorsa Craig Wright’a milyonlarca dolarlık ”itibar kaybetme” davası açabileceği bir hak doğmuş olacak.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bakkt, Bitcoin fiyatının düşmesinde etkili olmuş olabilir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu