Anasayfa Sektörel 4 Ülke, Varlık Tokenizasyonu Denemeleri için El Ele Verdi!

4 Ülke, Varlık Tokenizasyonu Denemeleri için El Ele Verdi!

Sektörel

Singapur, Japonya, İngiltere ve İsviçre düzenleyicileri, varlık tokenizasyonu denemeleri planlıyor.

4 Ülke, Varlık Tokenizasyonu Denemeleri için El Ele Verdi!

Pazartesi günü yapılan bir duyuruya göre; Singapur, Japonya, İngiltere ve İsviçre'deki düzenleyiciler sabit gelir, döviz ve varlık yönetimi ürünleri için varlık tokenizasyonu denemeleri planlıyor.

Singapur Para Otoritesi (MAS), varlık tokenizasyonunda sınır ötesi iş birliğini ilerletmek için Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA) ve İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Otoritesi'ni (FINMA) içeren bir politika belirleyici grup olan Project Guardian'ı kurdu.

Blockchain'i kullanarak gerçek dünya varlıklarını dijitalleştiren tokenizasyon, küresel finans piyasalarının verimliliğini potansiyel olarak artırmak için tahvil ihracını ve fon tokenizasyonunu test eden büyük ekonomilerle birlikte dünya çapındaki bankacılık devleri ve kurumları arasında çok konuşuluyor.

4 Ülke, Varlık Tokenizasyonu Denemeleri için El Ele Verdi!

Project Guardian'ın Odak Noktaları Nelerdir?

Project Guardian, "dijital varlıkların yasal ve muhasebe işlemlerini tartışmaya, "politikadaki potansiyel riskleri ve boşlukları belirlemeye" ve "yetki alanları arasında dijital varlık piyasası tasarımı ve en iyi uygulamalar için ortak standartlar geliştirmeye" odaklanmaktadır.

MAS'ın duyurusuna göre; proje, ayrıca düzenleyici sandbox'lar (yalıtılmış test ortamları) aracılığıyla dijital varlıklar için endüstri denemelerini kolaylaştırmaya çalışacak.

MAS Genel Müdür Yardımcısı Leong Sing Chiong, yaptığı açıklamada, "MAS'ın FSA, FCA ve FINMA ile ortaklığı, politika yapıcılar arasında dijital varlık inovasyonundan kaynaklanan fırsatlar ve riskler konusundaki anlayışımızı derinleştirmek için güçlü bir istek olduğunu gösteriyor." dedi. 

Kaynak: CoinDesk

4 Ülke, Varlık Tokenizasyonu Denemeleri için El Ele Verdi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik