Bitcoin Haberleri

4 Ünlü Trader Uzun Vadede Bitcoin’in Ne Olacağını Tahmin Ediyor

Giderek daha fazla insan Bitcoin’i uygun bir değişim veya tasarruf aracı olarak gördükçe lider kripto para hızla popülerlik kazanıyor. Ancak Bitcoin’in dezavantajları da var. Örneğin, finans dünyasındaki birçok insan Bitcoin’in muazzam fiyat dalgalanmalarından endişe duyuyor. Başarılı yatırımcı Warren Buffett, Bitcoin’in ve diğer kripto paraları “değersiz” olarak adlandırıyor.

Bitcoin’in geleceği ve volatilite hakkındaki asıl konu kısmen Çin’in kendi dijital para birimi üzerindeki çalışmalarından dolayı hararetlendi. Bu yüzden 4 ünlü trader uzun vadede Bitcoin’in ne olacağını açıkladı.

Kripto para girişimcisi Brock Pierce

Kısmen ABD hükumetinin para politikası nedeniyle Brock Pierce Bitcoin’in on yıl sonra nerede olacağı konusunda iyimserlikle konuştu:

Son altı ayda Bitcoin’in yükselişinden sonra (piyasa değeri 1.000 milyar doları aştı), bu teknolojinin daha da büyümesi konusunda çok iyimserim. Hükumetimizin zayıf para politikası (para basmak, aşırı harcama vb.) yalnızca Bitcoin’in lehine işliyor ve büyümenin yavaşladığına dair herhangi bir işaret görmüyorum.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Usta Kâhin: Bitcoin için Önümüzdeki Haftalarda Daha Kötü Senaryolar Gerçekleşecek

Brock Pierce’a göre, kripto para piyasası ortaya çıktığından bu yana önemli ölçüde değişti. Ancak kripto para birimlerinin temel çekiciliği; “her işlemin halka açık bir deftere kaydedilmesi ve dolandırıcılığın neredeyse imkânsız hale getirilmesi” olarak devam ediyor. Bu nedenle Brock Pierce kripto paraları bilmeyen herkesin acilen Bitcoin ve blockchain teknolojisini araştırmalarını tavsiye etti.

btc

James Ledbetter, fintech haber bülteni editörü ve yayıncısı:

James Ledbetter; “Çin tarafından piyasaya sürülen yeni Dijital Yuan’ın Bitcoin üzerindeki etkisinin korkusuyla ilgili olarak: “Genel olarak merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) gelişiminin Bitcoin’in topraklarına tecavüz ettiğini görebilirsiniz. Dijital Yuan başarılı olursa, Çin’deki ve diğer ülkelerdeki bazı insanlar Bitcoine yatırım yapma eğiliminde olmayacaktır.” dedi.

Kripto paralara yatırım yapan gençler ile ilgili olarak; “İnsanlar Bitcoin’e girdiklerinde şok oluyorum, çünkü bilinçli olarak veya bilmeyerek piyasanın asla düşmeyeceğini düşünüyorlar.

Bu açıklamalarından sonra James Ledbetter; insanların asla kaybetmeyi göze alabileceklerinden daha fazla yatırım yapmamaları gerektiğini belirtti.

Joey Krug, Pantera Capital’de yatırımcı

Joey Krug, gençlerin Bitcoin’e yatırım yapmasının nedeninin genellikle diğer gruplardan daha fazla yatırım riski almaları olduğunu söylüyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin düşecek mi? İşte BTC fiyatını etkileyen faktörler...

Joey Krug, gençlerin ABD hükumetinin destek paketleri için milyarlarca dolar bastığını ve doların altını oymakla tehdit ettiğini görüyor ve anlıyor. Ayrıca, sosyo-ekonomik ilerleme olasılıklarının daha sınırlı hale geldiğine dair artan bir algıya da sahipler. Sonuç olarak bugün pek çok genç, altından daha fazla Bitcoin’e sahip. Ve bu eğilim artık tersine çevrilmeyecek dedi.

Joey Krug, kripto para pazarına yeni gelenlerin akılda tutması gereken üç şey olduğunu söyledi:

Öncelikle, Bitcoin’in %70 düşebileceğinin farkında olmalısınız. İkincisi, çok daha hızlı yükselebileceğini bilmelisiniz. Üçüncüsü yukarıdaki iki şeyin ışığında kısa vadeli fiyat dalgalanmaları yüzünden uykusuz geceler çekmemek için makul bir miktarda Bitcoin tutmanıza izin veren bir yatırım yapmalısınız.

Diğer yatırımlara kıyasla çok fazla Bitcoin satın alırsanız, kaçınılmaz olarak paniğe kapılacak ve Bitcoin düşerse satış yapmaya başlayacaksınız. Ancak Bitcoin’e yatırım yapmak uzun vadeli bir süreçtir ve zayıf kişiler için uygun değildir.

bitcoin

Token Bay Capital kurucusu Lucy Gazmararian

Lucy Gazmararian; “günümüzde Bitcoin, kıtlığı nedeniyle giderek daha fazla ‘dijital altın’ olarak görülüyor. Bunun nedeni, hiçbir zaman 21 milyondan fazla Bitcoin olmayacağıdır.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin 12.000 dolar olabilir

Bitcoin’in uzun vadede en yeni değer saklama aracı olabileceğine inanıyor. Bilançoya Bitcoin koymaya başlayan büyük şirketler sayesinde Bitcoin dijital altın olarak konum almasına dair hali hazırda işaretler var.

Lucy Gazmararian’a göre, merkez bankası dijital paraları, kripto para birimleri ve diğer dijital tokenler gelecekte dijital ekonomide sorunsuz bir şekilde birlikte çalışacak.

Lucy Gazmararian potansiyel kripto para yatırımcıları için iki şeyin gerekli olduğuna inanıyor; “Bu yeni teknolojiye ilişkin kendi vizyonunuzu geliştirin ve buna neden yatırım yaptığınızı öğrenin.” dedi.

Bunlara ek olarak Lucy Gazmararian; Bitcoin sahibi olmanın çeşitli riskleri olduğu konusunda uyarı yaptı. Lucy Gazmararian son olarak kötü niyetli kişiler özel anahtarınızı ele geçirirse kripto paraların dijital cüzdanınızdan çalınabilecek tamamen sanal bir para birimi olduklarını unutmayın dedi.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu