40.000 BTC gönderimi için 0.57 cent ödendi

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin ağı tarafından kullanılan şeffaf ve halka açık defter sayesinde, bazıları tarafından bitcointalk.org forumunda “Yüklenen” kullanıcı olarak görülen gizemli ve sessiz Bitcoin balinası, bir miktar daha (230 milyon ABD Doları değerinde) kripto parasını farklı bir kripto para borsası hesabına gönderdi ve bu işlem karşılığında sadece 0.57 cent ödedi. Bu kadar düşük komisyon ücret ödenmesi bankalara oranla ödenen komisyon için büyük bir fark var.

Spesifik olarak, işlemle birlikte 40.000 BTC devredildi, yalnızca BTC 0.0001 (10.000 satoshi) ücretinde bir madencilik ücreti içermekteydi. “Ayrılmış Şahit” protokolünü kullanan işlem ve adresle, veri alanı daha verimli kullanılmakta, daha küçük işlem boyutu ve dolayısıyla daha düşük ücretler ortaya çıkmaktadır.

Etkileyici olan şey, 57 cent kadar çok düşük ücretin yeterli olandan daha fazla olduğu iddia ediliyor. Bitcoin danışmanlığı Bit Consultants,  çoğu Bitcoin kullanıcısının işlem ücretleri için fazla ödeme yaptığını belirtti. Verileri, çoğu işlemin önerilen “en hızlı ve en ucuz” ücretin üç katı olduğunu ve 0.57 cent ücretin bir istisna olarak arada sırada olabilecek olduğunu iddia ediyor.

Bitcoin ücretleri genellikle, bayt başına veri miktarı ne kadar olduğuna bağlı olarak, bayt başına satoshi değeri ne kadar yüksek olursa, madencilerin bir sonraki bloğa dahil olmaları için işlemi seçmeleri o kadar olasıdır. Bitcoin işlemlerinin nasıl doğrulandığına bağlı olarak değişir. Bitcoin yatırımcıları ödedikleri düşük ücretten şikayetçi değil.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!