Anasayfa Altcoin 470 Milyon Dolarlık ETH'ye Sahip Kurucu Özel Anahtarı Kaybetti!

470 Milyon Dolarlık ETH'ye Sahip Kurucu Özel Anahtarı Kaybetti!

Altcoin

LHV Bank kurucusu, 470 milyon dolar değerindeki ETH zulasının özel anahtarını kaybetti.

470 Milyon Dolarlık ETH'ye Sahip Kurucu Özel Anahtarı Kaybetti!

Estonya merkezli LHV Bank'ın kurucusu Rain Lõhmus, yaklaşık 470 milyon dolar değerinde 250.000 ETH'den oluşan kripto zulasının özel anahtarını kaybetti.

Kripto para borsası Coinbase'in yöneticilerinden Conor Grogan, X'te (eski adıyla Twitter) kısa süre önce yayınlanan bir gönderide, zulanın Ethereum İlk Para Arzı (ICO) sırasında satın alındığını açıkladı. Grogan, cüzdanın Ethereum blockchain'in oluşumundan bu yana dokunulmadan kaldığını belirtti.

Grogan, "Bir gizem çözüldü: Bu adres (şu anda 450 milyon dolarlık kripto tutan), LHV Bank'ın kurucusu Rain Lohmus'a ait. Ne yazık ki anahtarlarını kaybetti ve bu 100'lerce milyona erişemiyor. Eğer bir şekilde kurtarmasına yardımcı olabilirseniz sizinle paylaşmaya hazır." ifadelerini kullandı. 

Lõhmus, 250.000 ETH'ye Sahip Olduğunu Doğruladı

Ekim ayı sonunda ERR ile yaptığı bir röportajda Lõhmus, 250.000 ETH içeren bir cüzdana sahip olduğunun "sır olmadığını" doğruladı. Bununla birlikte cüzdanın şifresini kaybettiğini ve kurtarmak için önemli bir çaba sarf etmediğini açıkladı.

470 Milyon Dolarlık ETH'ye Sahip Kurucu Özel Anahtarı Kaybetti!

Kayıp anahtarların kurtarılmasına yardımcı olabilecek herkesle iş birliği yapmaya istekli olduğunu ifade eden Lõhmus, "Bunu tek başıma çözemem. Eğer birisi yapabileceğini düşünüyorsa tüm teklifleri kabul edeceğim." dedi.

LHV Bank kurucusu, şifrelerin kaybedilmesinin kendisi için tekrarlayan bir sorun olduğunu kabul ederek, fonlara erişememenin blockchain sistemlerinin bir güvenlik açığı olduğunu vurguladı.

Lõhmus'un Ether'e yaptığı ilk yatırımın yalnızca 75.000 dolar olduğunu ve ICO sırasında ETH'nin fiyatının yaklaşık 30 sent olduğunu belirtmek gerekir.

ETH 10 Kasım 2021'de en yüksek fiyatı olan yaklaşık 4.900 dolara ulaştığında Lõhmus'un zulası, şaşırtıcı bir şekilde 1,22 milyar dolar değerinde olacaktı.

Piyasadaki son gerilemeye rağmen Lõhmus'un cüzdanı, yüzde 628.757'lik etkileyici bir kazanç elde etti. Ayrıca, Grogan'ın Şubat ayındaki bir önceki X gönderisi, cüzdanın 6,5 milyon dolar tutarında airdrop aldığını ortaya koydu.

Kaynak: Cryptonews

470 Milyon Dolarlık ETH'ye Sahip Kurucu Özel Anahtarı Kaybetti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar