Anasayfa Bitcoin Rehberi 5 Adımda Bitcoin Alım Satımı Nasıl Yapılır?

5 Adımda Bitcoin Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Bitcoin Rehberi

5 adımda Bitcoin alım satımı nasıl yapılır? Bitcoin almak istiyorsunuz fakat nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bu rehber içeriği sakın kaçırmayın!

5 Adımda Bitcoin Alım Satımı Nasıl Yapılır? - Koinbox.Net

Kripto para sektöründe lider konumda olan Bitcoin, birçok kişinin de ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu kişiler ise gösterdikleri ilgi sonucunda Bitcoin’in nasıl alınabileceği ile ilgili birçok soru yöneltiyorlar. Yazımız içerisinde sizlere Bitcoin ile ilgili bilgilere ve Bitcoin alım satımı ile ilgili detaylara yer verdik…

Bitcoin Nedir?

2009 senesinde Satoshi Nakamoto adlı anonim kişi veya grup tarafından yaratılan Bitcoin, hiçbir merkeze bağlı olmadan çalışan elektronik bir para birimi olarak tanımlanabilir. Üçüncü taraf kişilerin yapacağı müdahalelere karşı güçlü bir korumaya sahip olan Bitcoin, sahip olduğu dağıtık yapısı ile günümüzün finansal düzeni içerisinde kendisine güçlü bir yer edinmeyi başarmış durumda.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin alma isteği bulunan kişiler sıklıkla ‘Bitcoin nasıl alınır?’ sorusunu soruyorlar. Kısaca belirtmek gerekirse Bitcoin, bu alanda hizmet veren kripto para borsaları üzerinden kolaylıkla alınabilir. Dünyaca ünlü başta Binance olmak üzere birçok kripto para borsası bulunurken, ülkemizde BtcTurk, Paribu, Thodex gibi yerli kripto para borsaları üzerinden Bitcoin alabilirsiniz.

Bitcoin nasıl alınır?’ sorusuna, ülkemizin en büyük borsaları arasında yer alan BtcTurk borsasını ele alarak cevap vermemiz gerekirse, şu adımları sıralayabiliriz:

 • İlk olarak kendinize ait bir BtcTurk hesabı oluşturmanız gerekiyor.
 • Oluşturmuş olduğunuz hesabınız ile sisteme giriş yaptıktan sonra ise ‘Panel’ bölümünden, satın alım başta olmak üzere birçok işlem gerçekleştirebiliyorsunuz.
 • Hesabınıza tanımlanmış olan TL Cüzdanı kısmından, anlaşmalı bankalardan oluşturulan hesaplara, kendinize ait hesabınızdan her an para yatırabiliyorsunuz.

5 Adımda Bitcoin Alım Satımı Nasıl Yapılır? - Koinbox.Net

Bitcoin Nasıl Satılır?

Bitcoin’in nasıl satılacağını da BtcTurk üzerinden şu şekilde anlatabiliriz:

 • Bitcoin satımı yapmak için de yine ‘Panel’ bölümüne gitmelisiniz.
 • Panel içerisinde sol tarafta bulunan alım satım kutucuğundaki ‘Bitcoin Sat’ seçeneğini seçmelisiniz.
 • Bu bölümdeki ilgili alana, 0,00005 BTC ile 0,5 BTC aralığında olmak üzere, satmak istediğiniz Bitcoin miktarını girmelisiniz. 0,5 BTC’nin üzerinde satış yapmak istiyorsanız, dilediğiniz miktara ulaşana dek işlemi tekrarlamanız gerekiyor.
 • Satış yapmak istediğiniz miktarı girdikten sonra ise ‘Bitcoin Satın’ yazılı butona basarak işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Bitcoin Al Sat Yapmak Karlı mıdır?

Bitcoin ile ilgilenen ve alım satım yapmak isteyenler, bunun kârlı bir durum olup olmadığı konusunda soru işaretlerine sahipler. Bitcoin, doğru yatırım yapıldığında ve piyasa hareketleri düzgün bir şekilde takip edildiğinde, oldukça kârlı bir yatırım aracı olabilir.

Öncelikle, Bitcoin yatırımında kullanılacak para biriminin tercihini doğru yapmanız gerekiyor. Şu an için net olarak belirtmek gerekir ki dolar, Türk Lirasına oranla daha değerli bir konumda bulunuyor. Ayrıca piyasada yer alan bazı altcoinler karşılığında da Bitcoin alabiliyorsunuz. Bu tercihi yapmak tamamen size kalmış bir durum. Piyasası yakından gözlemleyerek ve hareketlenmeleri takip ederek, size en uygun olacak yatırım aracını belirleyebilirsiniz.

Fakat şunu da belirtmek gerekir ki, her ticarette olduğu gibi Bitcoin alım satımında belli riskleri göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır. Oldukça hareketli bir piyasa olan kripto para dünyası, birçok kişinin de zarara uğramasına sebep olmuştur. Bu nedenle yapacağınız yatırımlarda, göze aldığınız riske denk miktarlara yer vermeniz doğru olacaktır.

Bitcoin Yatırımı için Ne Kadar Para Gerekli?

Bitcoin yatırımı için gerekli olan belirli bir limit bulunmuyor. Bu durum da tamamen size kalmış bir tercihtir. Bitcoin yatırımında kısa sürede yüksek kazançlar sağlamak isteyenler için büyük yatırımlar daha fazla getiri sağlarken, aynı durum yaşanacak kayıplarda da geçerlidir. Bu nedenle, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para sektöründe yapacağınız yatırımları, göze aldığınız riskin üzerinde yapmamanız en önemli husustur.

1 Bitcoin (BTC) Ne Kadar?

1 Bitcoin’in şu sıralarda 31.753,63 USD değerinde olduğunu görüyoruz.

5 Adımda Bitcoin Alım Satımı Nasıl Yapılır? - Koinbox.Net

Bitcoin Gerçekten Kazandırıyor mu?

Bitcoin piyasada güçlenerek ilerlemeye devam ederken, birçok kişi de ‘Bitcoin gerçekten kazandırıyor mu?’ sorusunu yöneltmeye devam ediyor. İlk çıktığı dönemi baz alırsak, o dönemden bu yana elinde BTC bulunduran bir yatırımcıya yüzde 9 binin üzerinde bir getiri sağlayan Bitcoin, kısa vadeli yatırımlarda ise bazen hüsrana neden olabiliyor.

Dönemlik hareketlenmeleri fazla olan piyasada yer alması nedeniyle, iniş çıkışları da bir o kadar keskin olan Bitcoin, doğru yönlendirilen bir yatırım ile kazanç sağlayabilir.

2022 Yılında Bitcoin Ne Kadar Olacak?

İçerisinde bulunduğumuz 2022 senesinin sonuna yaklaşırken, gelecek sene Bitcoin’in fiyatının nasıl şekilleneceği de en çok merak edilen konuların başında geliyor. Biz de sizler için bazı uzmanların, Bitcoin’in 2022 senesinde ulaşmasını bekledikleri fiyatları derledik:

Trading Beasts: 36.950,00 USD

Long Forecast: 34.543,00 USD

DigitalCoinPrice: 47.316,00 USD

Wallet Investor: 73.404,32 USD

1 Bitcoin Kaç TL 2022?

1 Bitcoin’in Türk Lirası karşısındaki değerinin 470.527 TL olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin’den Kazanç Sağlamak için 5 Etkili Yöntem

Bitcoin yatırımlarının kazanç sağlaması adına başvurulabilecek 5 ayrı etkili yöntemi sizler ile paylaşıyoruz:

1. Alım Yapacağınız Fiyatı İyi Belirleyin

Ekonominin de en temel gerekliliklerinden olan düşükten al, yüksekten sat prensibi Bitcoin için de geçerlidir. Bitcoin’in fiyat analizini iyi yaparak, düşüş yaşadığını gördüğünüz ve yükseliş yaşamasını beklediğiniz dönemlerde almaya özen gösterin. Beklediğiniz yükselişi göstermesi ile beraber, kısa sürede kazanç sağlayabilirsiniz.

2. Al-Sat Yapın

Sürekli yapılan alım satımlar da Bitcoin’den kazanç sağlamanın en etkili yollarından birisidir. Gelecek dönemlerde ulaşması beklenen rekor seviyeleri görmesini beklemeden, kısa süre içerisinde büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

3. Piyasa Analizini İyi Yapın

Bitcoin yatırımından kazanç sağlamanın en önemli yollarından biri de piyasanın iyi bir şekilde analiz edilmesinden geçiyor. Piyasa hakkında hiçbir bilgisi ve deneyimi olmayan bir kişinin, başarılı bir yatırım yapma şansı oldukça düşüktür. Güncel fiyat hareketlenmelerini iyi okuyarak, doğru zamanlarda alım yapmak ve aynı şekilde doğru zamanlarda satış yapmak, en etkili kazanç sağlama yolları arasında yer alıyor.

5 Adımda Bitcoin Alım Satımı Nasıl Yapılır? - Koinbox.Net

4. Grafikleri İyi Okuyun

Bitcoin’in kazançlı bir yatırım haline gelmesi için, grafiğinin de iyi okunması gerekiyor. Geçmişe takılı kalmadan yatırım yapmak her ne kadar önemli olsa da o dönemleri görmezden gelmek de bir o kadar yanlış bir harekettir. Bu nedenle geçmiş dönemlere ait dönemlik grafiklerin analizlerini iyi yapmak, kısa vadede kazançlı bir yatırım yapmanın en önemli yolları arasında bulunuyor.

5. Sektörden Uzaklaşmayın

Kazançlı yatırım yapmak için son olarak ise piyasadan kesinlikle kopmamanız gerekiyor. Sektörde yaşanan gelişmeleri yakından takip edin ve güncel gelişmelere göre yatırımlarınızı yönlendirin. Bazı gelişmelerin fiyat hareketlenmelerinde etkisi oldukça fazladır ve bu gelişmelerin doğru okunması sonucunda, yüksek kazançlar sağlanabilir.

Kripto Para Al Sat Taktikleri

Kripto para yatırımı yapacak kişiler, alım satım taktiklerine büyük ilgi gösteriyor. Her yatırımcı için aynı durumlar geçerli olmasa bile bazı belli başlı kriterlerin uygulanması, başarıya ulaşılmasında önemli rol oynuyor.

Bir kripto para yatırımının başarıya ulaşmasındaki en önemli etken, göze alınabilecek risk değerinde yatırım yapılmasıdır. Olumsuz durumların yaşanabileceği ihtimalinin düşünülmemesi, yatırımlarda yapılan en büyük yanlışlar arasındadır. Bu nedenle, olumsuz ihtimalleri göz önünde bulundurarak, kayıp yaşasanız bile sizleri üzmeyecek miktarlarda yatırım yapmanız son derece büyük önem taşıyor.

Bir diğer alım satım taktiğinin ise yalnızca yorumlara bakarak yatırım yapmamak olduğunu söyleyebiliriz. Etraftan duyulan bilgiler veya yorumlar ışığında yapılan yatırımlar, ancak şansa bağlı olarak kazanç sağlayabilir. Bu konuda uzman kişilerin yorumlarını dinleseniz bile, mutlaka önce kendiniz de araştırmalarınız yapmalı ve uygun olduğuna karar vermeniz halinde yatırımınıza başlamalısınız.

En İyi Türk Bitcoin Borsası Hangisidir?

Ülkemizde de kripto para sektörünün lideri Bitcoin’e olan ilgi büyük ölçüde artmış durumdadır. Bu ilgiye bağlı olarak da yatırım yapılabilmesi adına birçok yerli kripto para borsası kurulmuştur. Sizlere en iyi yerli Bitcoin borsalarımızı şu şekilde sıraladık:

BtcTurk: Ülkemizin ilk kripto para borsası olan BtcTurk, en iyi Bitcoin borsası listesinin de en başında yer alıyor. Altyapısının güvenlikli olmasına büyük önem veren ve regülasyonlar ile uyum sağlayan BtcTurk, oldukça fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Ülkemizde faaliyet gösteren en eski Bitcoin borsası olması da sektördeki tecrübesinin daha fazla olmasını sağlıyor ve güvenilirliğini arttırıyor.

Paribu: Bir diğer yerli kripto para borsamız Paribu da en iyi Bitcoin borsaları arasında gösteriliyor. Kısa sürede büyük yenilikler yaratmayı başaran Paribu, güvenlik konusunda da gelişmiş önlemler almasıyla biliniyor. Son derece kullanışlı bir arayüze sahip olması da geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmasını sağlıyor.

5 Adımda Bitcoin Alım Satımı Nasıl Yapılır? - Koinbox.Net

Güvenilir Kripto Para Siteleri Hangisidir?

Global olarak hizmet veren kripto para sitelerinin hangilerinin en güvenilir olduğu da en çok merak edilen konulardan birisi durumunda. Yapılan listelemelere göre 10 üzerinden 10 puan almış kripto para sitelerini ve güncel işlem hacimlerini şu şekilde sıraladık:

 1. Binance:122.402.581 USD
 2. Coinbase Pro:270.297 USD
 3. Bithumb:928.202 USD
 4. Kraken:210.250 USD
 5. Bitfinex:497.452 USD
 6. Bitstamp:157.273 USD
 7. bitFlyer:452.630 USD
 8. KuCoin:086.164 USD
 9. Poloniex:874.622 USD
 10. Bitbank:600.639 USD
5 Adımda Bitcoin Alım Satımı Nasıl Yapılır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)