Kripto Para Haberleri

50 Yıl Sonra Kripto Paralardan Söz Edecek Miyiz?

Geleneksel borsalar ile ilgili ön görülerimiz her daim mevcut ve yıllar sonra da hangi paranın hangi konumda olacağını ya da hangi paraları konuşacağımızı az çok biliyor ve tahmin ediyoruz. Fakat kripto paralar için aynı şeyleri söylemek ve düşünmek ne yazık ki pek de kolay değil. Tarihi rekora koşan ve hemen arından amiyane tabirle dibi gören Bitcoin de bunun en net örneklerinden bir tanesidir. Fakat şöyle de bir gerçek var: Blockhain teknolojisi oldukça güçlü bir teknoloji.

Kripto paralar, sahip oldukları güçlü ekosistem desteği ile birlikte aha uzun yıllar bizimle olacak. Fakat düşer ya da yükselir gibi ön görüler konusunda ne yazık ki doğru tahminler yapmak mümkün olmayacaktır. Uzmanlara göre 50 yıl sonra ya da 100 yıl sonra da kripto paralar varlığını devam ettiriyor olacaktır. Hatta çok daha güçlü bir teknoloji ile yerini sağlamlaştıracağını iddia edenler de var.

Bizler de bu düşünceye destek veriyor ve gelecek yıllarda kripto paraların daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkacağına inanıyoruz. Eğer bu konuda yasal bir zemin yaratılır ve hükümetler desteklerini arttırırsa geleneksel piyasaların önüne geçecek bir kripto dünyası yaratmak da mümkün olacaktır.

Ülkelerin Desteği Önem Arz Ediyor

kriptolar

Şu an birçok ülke, kripto para yasakları ile gündeme gelirken bazı ülkeler de kendi resmi kripto para birimlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Destekten kastımız tam olarak budur ve hükümetler kendi para birimlerini çıkardıkları takdirde yasal zemin detayı da hız kazanacaktır. Eğer bu şekilde devam edilirse ilerleyen yıllarda kripto paralar geleneksel paralarla yarışabilecek ve daha fazla insana tarafından tercih edilecektir.

Yasaklar ve yaptırımlar ile kripto paraların önü kesilmek isteniyor ancak bu konuda başarılı olamayacaklarını düşünüyoruz. İnsanlar bu para birimlerine karşı fazlasıyla ilgili ve bu ilgi devam ettiği sürece ülkeler de destek vermek dışında farklı bir şey yapmayacaktır. Uzmanların ön görüleri de an itibarıyla bu doğrultuda karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu