Kripto Para Haberleri

6 Ayda 2 Milyon Dolarlık Kripto Para Soygunu

Elon Musk’ın SNL’e konuk olduğu hafta kripto para dolandırıcıları bu fırsatı kaçırmadı ve yine büyük bir vurguna imza attılar. Yatırımcıların büyük bir kısmı tam da o anlarda Musk’ı takip ederken dolandırıcılar da sosyal medyadan harekete geçtiler.

Mavi tikli hesapları hekleyerek bu hesaplar üzerinden hediye dağıtacaklarını iddia ettiler. Bu hediyelere aldanan yatırımcıların cüzdanları ise kısa süre içerisinde boşaltıldı. Her ne kadar klasik ve alışılmış bir dolandırıcılık yöntemi olduğunu düşünseniz de bunun mavi tikli hesaplar ile yapılması ilk kez gerçekleşiyor ve zaten yatırımcılar da buna güvenerek hareket ettiklerini dile getiriyor.

Kripto para gündemi bu tür olaylar ile çok fazla meşgul ediliyor ve ne yazık ki önüne geçmek de pek mümkün görünmüyor. Uzmanlar, yatırımcıların özellikle bu konuda yani hediyeler konusunda çok daha dikkatli olmalarını söylese de ne yazık ki benzer olaylar ile çok sık karşı karşıya geliyoruz.

Elon Musk İsmini Kullandılar

Elon Musk ismini arkalarına alarak güven aşılayan ve Twitter hesaplarını hedef alan dolandırıcılar, 6 ayda 2 milyon Dolar gibi bir vurgun yaptılar ve hali hazırda kendilerinden haber alınamıyor. İnsanların kısa süre içerisinde ve daha kolay şekilde zengin olma hayalleri her devirde var oldu ancak kripto paralar ile birlikte bu hayallerin zirveye çıktığını düşünüyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto para piyasasında son gelişmeler

Aslında dolandırıcılar da tam olarak bunu kullanıyor ve sosyal medya ile birlikte güvenilir isimleri de arkalarına alarak harekete geçiyorlar. 6 aylık süreçte yaşanan bu dolandırıcılık olayı da bunun en net örneklerinden bir tanesidir. Cüzdanları boşaltılan yatırımcıların hak talep etme ya da dava açma gibi bir hakları da ne yazık ki bulunmuyor.

Piyasaya adım atmadan önce bu tür hususlarda daha dikkatli davranmanız gerektiğini bir kez daha ifade etmiş olalım. Paranın büyük olduğu piyasalarda bu olayların önüne geçmek geçekten zor ve kripto para piyasaları da ne yazık ki o adreslerden bir tanesi olmaya devam ediyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu