Anasayfa Analiz 6 Nisan 2023: Piyasada Günün Kazananları ve Kaybedenleri...

6 Nisan 2023: Piyasada Günün Kazananları ve Kaybedenleri...

Analiz

Lido DAO (LDO) ve Arbitrum (ARB) fiyatları yüzde 5 düşerken kripto para piyasası günde 30 milyar dolarlık kayıp yaşadı. İşte piyasada son durum...

6 Nisan 2023: Piyasada Günün Kazananları ve Kaybedenleri...
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) fiyatı dün 29.000 dolara dokunmayı başaramadı ve ardından gelen ret, onu neredeyse 1.000 dolar geriye getirdi.

Dogecoin (DOGE), Lido DAO (LDO) ve Arbitrum (ARB) gibi bazı kripto para birimlerinin sert düşüşleriyle birlikte çoğu altcoin bugün kırmızıya döndü.

Bitcoin 

6 Nisan 2023: Piyasada Günün Kazananları ve Kaybedenleri...

Bu hafta, Binance ile ilgili FUD sonrası Bitcoin (BTC) fiyatının 27.200 dolara düştüğü fark edildi. Borsanın CEO'su, Interpol tarafından kendisi için kırmızı bülten çıkarıldığı iddialarını yalanlayınca ve bunun yalan haber olduğu ortaya çıkınca kripto para birimi değer kazanmaya başladı ve son dönemdeki tüm kayıpları sildi.

Bitcoin (BTC) fiyatı 28.000 doların üzerine sıçrarken daha sonra boğalar, 28.800 dolara doğru başka bir yükseliş başlattı. 29.000 dolara meydan okumaya hazırlanırken durum tersine döndü ve Bitcoin (BTC) fiyatı, MicroStrategy'nin son satın alımından sonra bile bir kez daha değer kaybetmeye başladı.

Şu an itibariyle kripto para birimi, 28.000 doların altına düştüğü için kabaca büyük bir düşüşle işlem görüyor. Piyasa değeri 540 milyar dolara gerilerken altcoinler üzerindeki hâkimiyeti yüzde 45,7 seviyesinde. Metrik geçen hafta yaklaşık yüzde 1 oranında düştü.

Altcoinler

6 Nisan 2023: Piyasada Günün Kazananları ve Kaybedenleri...

Bugün neredeyse tüm altcoinler kırmızıya döndü. Dogecoin (DOGE) fiyatı yüzde 6'lık bir düşüşle ilk 10 varlık arasında olumsuz bir trende öncülük ediyor. Bununla birlikte orijinal meme coin, Elon Musk'ın Twitter'a logo eklemesinin ardından haftalık ölçekte hala yüzde 20'den fazla arttı.

Lido DAO (LDO) ve Arbitrum (ARB), büyük piyasa değerine sahip altcoinler arasında değer kaybedenlerden oldu. Her iki varlık da yaklaşık yüzde 5 düşüş yaşarken sırasıyla 2,53 dolardan ve 1,2 dolardan işlem görmeye başladı.

Dün 1.900 dolar seviyesinin üzerinde 8 ayın en yüksek seviyesini kaydeden Ethereum (ETH) fiyatı, daha sonra bu seviyenin altına geriledi. BNB, XRP, Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Solana (SOL) ve diğer birçok altcoinde günlük fiyat düşüşleri belirgin. 

Kripto para piyasasının toplam değeri günde yaklaşık 30 milyar dolar düşüşle 1,2 trilyon doların altına geriledi. 

6 Nisan 2023: Piyasada Günün Kazananları ve Kaybedenleri... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik