Analizler

6 Ocak Chainlink (LINK) Fiyat Analizi

Chainlink 2020’de en iyi performans sergileyen altcoinlerden biri oldu. Ağustos 2020’de DeFi patlaması sırasında altcoinin fiyatı 20 dolara kadar çıktı ama daha sonra LINK keskin bir şekilde değer kaybetti. Bitcoin yükselirken ve sadece bazı altcoinler artarken LINK hala kayda değer bir yükseliş hareketi görmedi.

Chainlink (LINK) grafiklerinde 20 MA ve 50 MA’da ölüm kesişimi oluştu, bu fiyatın düşüş trendinde ya da konsolidasyon yaptığını göstermektedir. Trend yukarı yönde değişmezse LINK fiyatı keskin bir hareket görmeyebilir. Şu anda hem 20 MA hem de 50 MA aşağı yönde hareket ediyor ve 100 MA’nın altına düşebilirler.

Chainlink

Yukarıdaki orta vadeli görüşe rağmen kısa vadeli olarak LINK/USD kuru 9MA ve 21 MA’nın üzerinde işlem görüyor. Son birkaç gün içinde LINK fiyatı orta derecede oynaklık oldu. Buna ek olarak Bitcoin bugün tekrardan tüm zamanların ne yüksek seviye rekorunu kırdıktan sonra düşüşe geçmesi ile Chainlink (LINK) kısa süre önce ana direnç seviyesi 15 doların üzerine çıktı. Yukarı yönde izlenilmesi gereken seviyeler sırasıyla 16 dolar, 17 dolar ve 18 dolarda bulunuyor. Aşağı yönde ise ana destek seviyeleri 12 dolar, 11 dolar ve 10 dolarda bulunuyor.

Chainlink (LINK) Yükselir mi Düşer mi?

Günlük grafiğe bakacak olursak hareketli ortalamaların altında bir düzen oluşuyor gibi görünüyor. Bu modeli fiyatı 13 dolarlık destek seviyesinin altına çekebilir. Yine de LINK kısa vadeli yükseliş trendine devam eder ve bugün 15 doların üzerinde kalmaya başarırsa 16 dolar, 17 dolar ve hatta 18 doalrın bile üzerine çıkabilir.

  • RSI şu anda 60 seviyesinde bulunduğundan dolayı trendinde yukarı yönde olduğunu gösteriyor.
  • MACD indikatörü şu anda günlük grafikte boğa trendi olduğunu gösteriyor.
Chainlink

Bitcoin karşısında Chainlink 9 MA ve 21 MA arasında işlem görüyor. LINK, BTC karşısında 21 MA’nın üzerine çıkarsa yeni bir yükseliş trendi başlayabilir. Böyle bir yükseliş trendinde fiyatı 5.000 SAT’ın üzerine çıkması muhtemeldir. Bir diğer yandan LINK, Bitcoin karşısında 9 MA’nın altına gerilerse ana destek 3.500 SAT’a dikkat edilmelidir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu