Anasayfa Sektörel 620 Milyon Dolarlık Davada Önemli Gelişme: Anlaşmaya Varıldı!

620 Milyon Dolarlık Davada Önemli Gelişme: Anlaşmaya Varıldı!

Sektörel

Genesis, ana şirket DCG ile 620 milyon dolarlık davada anlaşmaya vardı.

620 Milyon Dolarlık Davada Önemli Gelişme: Anlaşmaya Varıldı!

Batık kripto kredi şirketi Genesis ve ana şirketi Digital Currency Group (DCG), DCG'den 620 milyon dolarlık geri ödemeyi geri almayı amaçlayan uzun süreli davayı sona erdirebilecek bir anlaşmaya vardı.

New York İflas Mahkemesi'ne 28 Kasım'da yapılan bir başvuruya göre; Genesis, DCG'nin ödenmemiş 324,5 milyon dolarlık kredisini önümüzdeki yılın Nisan ayına kadar kapatmayı taahhüt ettiğini ortaya koyarak anlaşmanın şartlarını özetledi.

Anlaşma, Genesis'e ödenmemiş tutarları takip etme seçeneği sunuyor. Önerilen bu uzlaşma, Genesis'in Eylül ayında DCG'ye karşı başlattığı bir davayı sonuçlandırmak için stratejik bir hamle olarak ortaya çıkıyor. Söz konusu dava, DCG'yi vadesi geçen ve toplamda yaklaşık 620 milyon doları bulan kredileri geri ödemeye zorlamayı amaçlıyordu.

DCG, davanın açılmasından bu yana kısmi ödemeler yapmış olsa da bu kapsamlı anlaşmanın Genesis'e acil, önemli ve yakın vadeli faydalar sağlaması bekleniyor. Daha da önemlisi uzun süren davalarla ilgili potansiyel riskleri, masrafları ve kaynakların saptırılmasını önlemesi bekleniyor. 

620 Milyon Dolarlık Davada Önemli Gelişme: Anlaşmaya Varıldı!

Önerilen Plan Oylamaya Tabi Olacak

Geri ödeme anlaşması, Genesis'in alacaklılara karşı ödenmemiş mali yükümlülüklerini ele almaya yönelik daha geniş stratejisinin önemli bir bileşenidir. Önerilen plan, nihai karar için iflas hakimi Sean Lean'e sunulmadan önce bu alacaklılar tarafından oylamaya tabi tutulacak. Yargıç Lean, önerilen planın uygulanabilirliğini ve adilliğini belirlerken alacaklıların oylarını dikkatle değerlendirecektir.

İlgili bir yasal hamle olarak Genesis, kısa bir süre önce 22 Kasım'da kripto para borsası Gemini'ye karşı yaklaşık 670 milyon dolarlık transferleri geri almak için bir dava açtı.

Her iki kuruluş da Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) kayıt dışı menkul kıymet satışı iddiasıyla açtığı bir davayla karşı karşıya olduğundan bu durum, Genesis ve Gemini için zaten zorlu bir yasal ortamın ortasında gerçekleşiyor.

New York eyaleti; Genesis, Gemini ve DCG aleyhine bir dava açarak üçlüyü yatırımcıları dolandırmakla suçladı.

Kaynak: Cryptonews

620 Milyon Dolarlık Davada Önemli Gelişme: Anlaşmaya Varıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Meme Coin Nedir? Popüler Meme Coinler Nelerdir?
Rehber Banu Fırıncılar
Gemini Nedir? Gemini Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Piramit ve Ponzi Sistemler Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Bitcoin Cash (BCH) Nedir?
Rehber Burak Atik
Fantom (FTM) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar