Bitcoin Haberleri

7 Eylül, El Salvador için Büyük Önem Arz Ediyor

El Salvador, Bitcoin’i resmi bir para birimi olarak kabul etmeye hazırlanıyor. Kripto para dünyası ve aslında ekonomi dünyası için gerçekten çok önemli bir karar. Devlet Başkanı Bukele, 7 Eylül 2021 tarihinde Bitcoin’in resmi para olacağını duyurdu. Uzmanlar, bu durumun El Salvador için ekonomik anlamda büyük sıkıntılara sebebiyet vereceğini düşünüyor ve dile getiriyor. El Salvador yönetimi ise bu kararı alma konusunda fazlasıyla ısrarcı. Hatta tarih bile verildi.

Tüm hazırlıklar tamamlanmış durumda ve yakın gelecekte bu gelişmenin ne gibi bir etki yaratacağını da hep birlikte görmüş olacağız. El Salvador, kendi adına oluğu gibi dünya ekonomisi adına da önemli bir gelişmeye imza atıyor ev aslında dünya ülkeleri için de örnek teşkil edecek bir hamle olduğunu düşünüyoruz. Bu hamle ile birlikte inanıyoruz ki diğer birçok ülke de benzer gelişmelere imza atacaktır.

Bitcoin, an itibarıyla sektörün en büyük ve en çok tercih edilen varlıklarından bir tanesi ve gelişimini de sürdürmeye devam ediyor. Her ne kadar son dönemde büyük bir dalgalanma ve dengesizlik durumu söz konusu olsa da onu yok saymak ya da varlığını kabul etmemek gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

El Salvador Tarihe Geçecek

el salvador btc

Bu adım ile birlikte tarihe geçmeye hazırlanıyorlar. El Salvador, örnek teşkil edecek ve bir o kadar da riskli bir sürece imza attığının farkında. Devlet Başkanı Bukele, aldığımız riskin farındayız ancak bunu yapmak istiyoruz şeklinde bir açıklamada bulundu.

Dijital paralar artık ülkeler tarafından da kabul ediliyor. Yeni dönem para birimi dediğimizde birçokları dalga geçiyor ve hatta bunun imkansız olduğunu söylüyordu. Hatta birçok uzman da aynı yorumu yaptı ancak günümüze gelindiğinde Bitcoin önderliğinde bunun ne denli mümkün olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz.

El Salvador ile birlikte yine birçok farklı ülke de bu resmiyet kazandırma hareketine dahil olacak ve bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul edecektir.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu