Kripto Para Haberleri

7 Nisan 2021: Bitcoin ve Altcoinler bugün neden düştü?

ABONE OL:

2 trilyon dolarlık rekor bir piyasa değerine ulaştıktan sonra kripto para piyasası 7 Nisan 2021’de yani bugün Güney Kore’deki Kimchi priminin düşüşe geçmesi ile kripto para paraların toplam piyasa değeri yaklaşık %6 düştü. Birkaç saat içinde genel olarak kripto para piyasası 100 milyar dolar değer kaybetti ve şu anda 1.86 trilyon dolar civarında seyrediyor.

Bitcoin %4’e yakın düştü kaybetti. Uzun bir süre boyunca ilk kez BTC 56.000 doların altına kırdı. Bununla birlikte bugünkü düşüşlerin çoğu, geçen hafta harika performans sergileyen altcoin alanında hissedildi. Altcoinler son 24 saatten daha kısa bir sürede %80’lik bir düzeltme ile piyasa değerinden yaklaşık 80 milyar dolar kaybetti.

Bugünkü düşüş hakkında CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, Upbit Global ve Bithumb Global gibi Güney Koreli borsalardaki işlem hacimlerinin önemli ölçüde arttığını doğruladı. Bu nedenle CEO, kripto para piyasasındaki düşüşü ‘Kimchi’nin geri çekilmesi’ ile ilgili olduğunu iddia etti.

Ki-Young Ju Kimchi arbitrajını detaylandırdı:

Ki-Young Ju:

Güney Kore’deki en büyük kripto para borsalardan biri olan Bithumb tüm borsalar düşerken keskin bir BTC girişi gördü. Görünüşe göre bazı balinalar Kore borsalarına BTC yatırıyor.

İlginç bir şekilde, Kimchi primi 2018’deki boğa koşusundan sonra ilk kez kripto para piyasasını etkiledi. Daha dün Kimchi primi %20 yükseldi Kore borsalarında Bitcoin fiyatı 70.000 doların üzerine çıktı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  MenaPay, Türkiye Pazarını Büyütmeye Odaklanan MXC Global ile Ortalık Kurdu

Altcoinlerde dev satış var

Geçen hafta patlayan altcoinler bugün dev satışlara tanık oldu. Ethereum (ETH) 2000 dolarlık desteğinin altına düşerek %8’lik düzeltme yaptı. Binance Coin (BNB) bugün erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 412 dolara ulaştıktan sonra %10 düştü.

Haberlerde çokça yer alan Ripple (XRP) ise 0,90 doların altına inerek %15 değer kaybetti. Polkadot (DOT) %14, Uniswap (UNI) %9 ve Litecoin (LTC) %4,5 değer kaybetti.

Şu ana kadar 2021’de kripto para piyasası olağanüstü derecede iyi performans gösterdi. Reuters tarafından aktarılan en son CoinShares raporuna göre, kripto para girişleri 2021 yılının ilk çeyreğinde 4,5 milyar dolarlık rekor seviyi gördü ve bu da kurumsal katılımın ne kadar büyük olduğunu kanıtlıyor. Hiç şüphesiz ki Bitcoin (BTC) 3,5 milyar dolar ile en çok girişe sahip olan kripto para oldu. Ethereum ise (ETH) 765 milyon dolarlık giriş çekti.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu